Kredyt gotówkowy Luty 2024 - [RANKING]

miesięcy

Wybierz korzystny kredyt gotówkowy online!

Zdobądź pieniądze na dowolny cel przez nasz ranking kredytów gotówkowych. Po prostu wybierz potrzebną kwotę i określ czas spłaty, a następnie kliknij przycisk „Szukaj”. Teraz zobaczysz dopasowane oferty kredytów gotówkowych wraz z wszystkimi kluczowymi parametrami finansami. Po tym, jak wybierz najlepszy kredyt gotówkowy z listy, kliknij przycisk „Dalej” i uzupełnij krótki wniosek online. Formalności są ograniczone do minimum. Po uzyskaniu akceptacji w banku pieniądze uzyskasz w szybkim tempie.


Kredyty gotówkowe pozwolą Ci zrealizować plany i marzenia. Uzyskane środki finansowe możesz przeznaczyć na zakup sprzętu, remonty, sfinansowanie wakacji lub każdy inny cel. Elastyczność i łatwość aplikowania sprawiają, że kredyty gotówkowe są wybierane przez miliony Polaków. Ważne jest to, byś wybrał najlepszą dla siebie propozycję. Właśnie dlatego prowadzimy ten aktualny ranking kredytów gotówkowych.Rozwiń
Ikona strzałki
Ikona zamknięcia
Ikona zamknięcia
Szczegóły oferty:
Wysokość raty
RRSO
Prowizja
Oprocentowanie
Okres kredytowania
Do spłaty
Przykład reprezentatywny
Ikona strzałki
Filtry
Ikona zamknięcia
Filtry
Ikona zamknięcia
Ikona strzałki
Sortowanie
Ikona zamknięcia
Sortowanie
Ikona zamknięcia
Sortuj listę według
 • Najniższe raty
 • Najniższe RRSO
 • Najbardziej popularne oferty
Ikona strzałki
Pomoc eksperta dla kredytu gotówkowego
Ikona zamknięcia
Pomoc eksperta dla kredytu gotówkowego
Ikona zamknięcia
Skorzystaj z pomocy eksperta

Dokładamy starań, by dane prezentowane w naszych zestawieniach były jak najbardziej zbliżone do oferty, jaką otrzymasz w instytucji finansowej. Jeżeli potrzebujesz pomocy, zostaw swoje dane, skontaktujemy się z Tobą.

Ikona diamentu Konsultant znajdzie dla Ciebie najlepsze oferty
Ikona zegara Zaoszczędzisz czas - wypełniasz tylko jeden formularz
Ikona prezentu Dodatkowo otrzymasz obiektywne rankingi oraz porady ekspertów
Ikona kłódki Twoje dane są bezpieczne, masz nad nimi pełną kontrolę
Formularz kontaktowy

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Bonnier Business (Polska) informacji handlowych drogą elektroniczną dotyczących:

Wyrażam zgodę na inicjowanie przez Bonnier Business (Polska) połączeń telefonicznych w celu marketingu bezpośredniego:

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Pokaż więcej
Oferta sponsorowana
Kredyt ze stałą ratą (RRSO 10,36%)
Kredyt ze stałą ratą (RRSO 10,36%)
Oprocentowanie
9,9%
Maksymalna kwota
200 000 zł
Okres kredytowania
od 3 do 36 m-cy
Prowizja
0 %
Oferta sponsorowana
Kredyt gotówkowy 0% prowizji (RRSO 12,67%)
Kredyt gotówkowy 0% prowizji (RRSO 12,67%)
Oprocentowanie
od 11,99%
Maksymalna kwota
200 000 zł
Okres kredytowania
od 3 do 120 m-cy
Oferta sponsorowana
Pożyczka gotówkowa (RRSO 11,99%)
Pożyczka gotówkowa (RRSO 11,99%)
Oprocentowanie
11,38%
Maksymalna kwota
150 000 zł
Okres kredytowania
od 12 do 120 miesięcy
Prowizja
0%
Najpopularniejsze propozycje
Poniższe zestawienie zostało uszeregowane na podstawie wysokości miesięcznej raty, gdzie najniższa rata jest prezentowana na górze rankingu.
1
Kwota do spłaty
24 251,38 zł
Rata
505 zł
RRSO
10,24%
Wysoka szansa na kredyt
2
Kwota do spłaty
24 302,00 zł
Rata
506 zł
RRSO
10,36%
3
Kwota do spłaty
24 667,43 zł
Rata
514 zł
RRSO
11,23%
4
Kwota do spłaty
24 802,38 zł
Rata
517 zł
RRSO
11,55%
5
Kwota do spłaty
24 807,04 zł
Rata
517 zł
RRSO
11,56%
6
Kwota do spłaty
24 807,04 zł
Rata
517 zł
RRSO
11,56%
7
Kwota do spłaty
25 512,06 zł
Rata
532 zł
RRSO
13,23%

Brak wyników wyszukiwania

Zmień kryteria wyszukiwania lub filtry i spróbuj ponownie.

Ocena porównywarki kredytów gotówkowych
Średnia ocena 5.9, 14904 głosów.
Dziękujemy, Twoja ocena została dodana.
Zamknij
Komentarz autora
Dominika Florek | redaktor Bankier.pl

Porównanie ofert kredytów gotówkowych przygotowujemy na bazie danych otrzymanych bezpośrednio od banków. Podstawowymi parametrami są oprocentowanie, stawka prowizji oraz (w niektórych przypadkach) ubezpieczenie. Wpływają one na RRSO, czyli całkowity koszt kredytu ponoszony przez pożyczkobiorcę. W sekcji „Kwota do spłaty” przedstawiamy sumę zaciągniętego kredytu i jego kosztów. W zależności od okresu kredytowania i kwoty zobowiązania w obrębie jednej oferty bank może mieć różne stawki.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 13,2%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 44 850 zł, całkowita kwota do zapłaty 68 699,84 zł, oprocentowanie zmienne 12,49%, całkowity koszt kredytu 23 849,84 zł (w tym: prowizja - 0 zł, odsetki – 23 849,84 zł, opłata za prowadzenie VeloKonta oraz obsługę karty do Konta w okresie trwania kredytu - 0 zł), 88 miesięcznych rat równych w wysokości po 780,68 zł każda. Kalkulację wykonaliśmy 24.04.2023 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Minimalny okres kredytowania: 90 dni
Maksymalny okres kredytowania: 120 miesięcy
Dokładamy starań, by dane prezentowane w naszych zestawieniach były jak najbardziej zbliżone do oferty, jaką otrzymasz w instytucji finansowej. Jednakże wpływ na nią mogą mieć indywidualne cechy klienta, nieuwzględniane w narzędziu. Dlatego porównanie ma charakter orientacyjny. Przedstawione parametry nie mogą stanowić podstaw do reklamacji. Jeżeli masz uwagi, napisz na banki@bankier.pl

Najprościej wniosek złożysz przez nasz ranking i kalkulator kredytu gotówkowego online. Wystarczy, że podasz kwotę i czas pożyczki. Teraz zobaczysz najkorzystniejsze propozycje dopasowane do Twoich potrzeb. Gdy klikniesz przycisk „Dalej”, to zostaniesz przeniesiony na stronę internetową banku wraz z krótkim wnioskiem o kredyt gotówkowy online.


Jeśli potrzebujesz dodatkowej porady, to skontaktuj się z ekspertem finansowym bankier.pl. Kliknij przycisk „Pomoc eksperta” znajdujący się powyżej i uzupełnij krótki formularz kontaktowy. Nasz specjalista bezzwłocznie się z Tobą skontaktuje i pomoże dobrać optymalny i możliwie najtańszy kredyt gotówkowy.


W kwestii kredytu gotówkowego można też skontaktować się z bankiem, np. przez udanie się do oddziału. To jednak czasochłonne rozwiązanie. Co gorsza, wybór zostanie ograniczony do oferty kredytów gotówkowych jednego banku.

Aby znaleźć najlepszy kredyt gotówkowy, najłatwiej skorzystać z rankingu kredytów gotówkowych przez Internet. Dla większości kredytobiorców najważniejszym kryterium wyboru kredytu gotówkowego jest jego cena. Tymczasem ranking kredytów gotówkowych podaje przejrzyste informacje na temat RRSO i całkowitych kosztów związanych z kredytem gotówkowym.


Nasz porównywarka kredytów gotówkowych przygotuje dla Ciebie ranking kredytów gotówkowych przy zadanej kwocie i okresie spłaty. W zestawieniu zobaczymy informację m.in. o łącznej kwocie do spłaty (czyli sumie rat i wszystkich jednorazowych płatności dla banku), wysokości raty i rzeczywistej rocznej stopie oprocentowania.


Ranking kredytów gotówkowych jest bardzo wygodną formą poszukiwania najlepszego kredytu. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, zapytaj o kredyt naszego eksperta. Wystarczy, że wypełnisz formularz na naszej stronie.

Analizując oferty kredytów, natrafiamy na wiele informacji i parametrów. Kluczowym z punktu widzenia klienta jest stawka RRSO, czyli całkowita kwota, jaką przyjdzie zapłacić za pożyczkę gotówkową oprócz spłaty kapitału. Roczna stopa oprocentowania obejmuje nie tylko oprocentowanie nominalne, ale również pozostałe koszty kredytów gotówkowych.


Jest więc najbardziej miarodajnym wyznacznikiem tego, jaki kredyt gotówkowy okaże się najlepszy. To jednak nie wszystko. Każdy przypadek należy rozważać indywidualnie i dokładnie zapoznać się z umową na kredyt gotówkowy.


Może okazać się również, że będziemy zobowiązani do skorzystania z dodatkowych ubezpieczeń kredytu gotówkowego, co wpłynie dodatkowo na to, jak będzie kształtować się całkowita kwota do spłaty. Pamiętaj, aby zawsze porównywać kredyt gotówkowy na tę samą kwotę i okres. RRSO dla poszczególnych ofert z łatwością zweryfikujesz przez ranking kredytów gotówkowych.

Aby uzyskać kredyt gotówkowy online wystarczy złożyć wniosek o kredyt gotówkowy za pośrednictwem strony internetowej danego banku. W pierwszej kolejności jednak warto skorzystać z kalkulatora kredytów gotówkowych online i sprawdzić, jakie dokładnie koszty generuje wybrane zobowiązanie.


Jeśli oferta kredytu gotówkowego spełnia nasze oczekiwania, możemy śmiało złożyć wniosek o kredyt gotówkowy online. W kolejnym kroku zostaniemy poinformowani o decyzji kredytowej. Jeżeli ta będzie pozytywna, kredyt gotówkowy trafi bezpośrednio na nasze konto.

Na łączny koszt kredytu gotówkowego wpływają:

 • Cena kredytu gotówkowego: oczywiście im wyższa, tym większa miesięczna rata kredytu gotówkowego. Obok spłaty części kapitałowej przyjdzie nam natomiast radzić sobie także z odsetkami, te są trwale powiązane z wysokością pożyczonych funduszy.
 • Warianty promocyjne: pożyczka gotówkowa i kredyt gotówkowy to bardzo zróżnicowane produkty. Banki proponują często kilka różnych rozwiązań, niektóre z nich mają przy tym charakter promocyjny.
 • Wysokość marży: kredyt gotówkowy jest obciążony także marżą banku. Jej wysokość w niektórych przypadkach można jednak negocjować. Będzie to skuteczne zwłaszcza jeżeli klient posiada silną pozycję i wysoką zdolność do obsługi kredytu gotówkowego. To istotne w kontekście wysokości miesięcznych rat oraz całkowitej kwoty kredytu gotówkowego.
 • Inne opłaty: oprócz oprocentowania bank często obliguje klientów do regulowania innych opłaty w ramach kredytów gotówkowych. Dotyczy to np. prowizji za udzielenie kredytu gotówkowego. Ta potrafi być istotną częścią całkowitej kwoty kredytu gotówkowego. Z drugiej strony: dobrze dobrane parametry mogą także sprawić, że uda się obniżyć koszt kredytu gotówkowego. Instytucje chętnie proponują swoim klientom również ubezpieczenia. Te zazwyczaj obniżają marżę, z drugiej strony mogą być jednak istotnym obciążeniem, z którego spłatą trzeba będzie sobie regularnie radzić.

Zanim zaciągnie się kredyty gotówkowe, trzeba upewnić się, że ich terminowa spłata nie będzie problemem. Nasz ranking kredytów gotówkowych wyświetla informacje o kosztach i warunkach spłaty. Z łatwością możesz sprawdzić między innymi ratę kredytu gotówkowego.

We wniosku o kredyt gotówkowy musisz podać kilka informacji i dokumentów. Najważniejsze to:

 • dowód osobisty (dane osobowe osoby starającej się o kredyt gotówkowy),
 • potwierdzenie innych zobowiązań (np. zakupy ratalne lub inne kredyty gotówkowe),
 • zaświadczenie od pracodawcy o osiąganych dochodach (niezbędne do określenia zdolności kredytowej przy staraniu się o uzyskanie kredytu gotówkowego),
 • informacje o bieżącej sytuacji majątkowej.

Poszczególne banki stosują nieco odmienne procedury wobec produktów typu pożyczka gotówkowa.

Tak, można dostać kredyt gotówkowy bez pracy, ale warunki będą o wiele bardziej wymagające, niż w przypadku kredytu gotówkowego dla osoby zatrudnionej. Starając się o kredyt gotówkowy bez zatrudnienia, najczęściej będzie wymagane przedstawienie wyciągu z konta z ostatnich 3 lub 6 miesięcy. Dzięki temu można zweryfikować, czy osoba starająca się o kredyt gotówkowy posiada odpowiednie wpływy, aby regularnie spłacać zobowiązanie. Pod względem oceny zdolności znacznie łagodniejsze są firmy pożyczkowe, gdzie pożyczki gotówkowe bez zaświadczeń, udzielane online lub w domu klienta nie należą do rzadkości.


Banki przy kredycie gotówkowym akceptują różne źródła dochodu - od umowy o dzieło, przez umowę zlecenie, na umowie o pracę na czas określony i nieokreślony kończąc. O kredyt gotówkowy mogą ubiegać się także osoby prowadzące działalność gospodarczą.

Na kredyt gotówkowy czeka się zaledwie kilkanaście minut w przypadku składania wniosku o kredyt gotówkowy online. Jeszcze szybciej kredyt gotówkowy otrzymamy z poziomu aplikacji - coraz większa liczba banków proponuje kredyt gotówkowy właśnie za pośrednictwem bankowości mobilnej.


Nieco dłużej poczekamy na kredyt gotówkowy zaciągany w placówce. Wówczas podjęcie decyzji o wydaniu kredytu gotówkowego trwa od 24 do 48 godzin.

Tak, kredyt gotówkowy może być uzyskany “na dowód”. Kredyt gotówkowy jest najczęściej przyznawany długoterminowym klientom banków. Wówczas procedura jest o wiele prostsza i faktycznie kredyt gotówkowy może zostać przyznany wyłącznie przy okazaniu dowodu.


Kredyt gotówkowy na dowód jest jednak obciążony pewnymi ograniczeniami. Takie kredyty gotówkowe są zazwyczaj dostępne przy niższych kwotach. Pożyczka bez zaświadczeń, nazywana także czasem kredytem gotówkowym na PESEL, charakteryzuje się niskimi wymaganiami wobec klienta. Osoba chcąca wziąć kredyt gotówkowy online na dowód musi tylko potwierdzić swoją tożsamość i wypełnić oświadczenie o miesięcznych wpływach, z których regulowane będą raty zobowiązania.


Dodatkowo starając się o taki kredyt gotówkowy, musimy podać wydatki gospodarstwa domowego. Kredyt gotówkowy na dowód bez umowy o pracę można otrzymać, jeśli bank uzna, że zadeklarowane wpływy wystarczą na spłatę zobowiązania.

Kredyt gotówkowy na PIT to specjalny typ kredytu gotówkowego, oferowany w czasie, gdy podatnicy składają roczne deklaracje. Do zaciągnięcia kredytu gotówkowego na PIT wystarczy okazanie dowodu osobistego oraz dokumentu PIT-11. Banki zwykle kierują taką ofertę kredytu gotówkowego na PIT do osób zatrudnionych na umowę o pracę, a w razie wątpliwości co do dochodów i tak będą żądać przedstawienia zaświadczenia o zarobkach.


Kredyt gotówkowy na PIT może być najkorzystniejszy, jeśli spełniasz warunki i zależy Ci na czasie. Nie musisz wówczas czekać na dokumenty od pracodawcy, a wniosek o kredyt gotówkowy nierzadko można złożyć online, dołączając skan deklaracji.

Zdolność kredytowa to zdolność do spłaty zadłużenia przez osobę wnioskującą o np. kredyt gotówkowy. Po złożeniu wniosku o kredyt gotówkowy bank sprawdza, czy będziesz w stanie spłacać raty,


Jak się liczy zdolność kredytową przy kredycie gotówkowym? Kredytodawcy mają własne metody, a każdy korzysta z nieco innych założeń. Najważniejszą rolę odgrywają oczywiście osiągane dochody oraz ponoszone wydatki. Przy kredycie gotówkowym bardzo ważne będą jednak również inne informacje dotyczące zarówno kredytobiorcy, jak i podejmowanego zobowiązania.


Zdolność kredytową można oszacować samodzielnie, wykorzystując kalkulator zdolności kredytowej. Przygotowuje on orientacyjną symulację, która przyda się przed porównaniem ofert kredytów gotówkowych. W podsumowaniu otrzymasz informację o maksymalnej wysokości raty, która szacunkowo uznana zostanie przez bank za bezpieczną dla Twoich finansów.

Nie, co do zasady nie można uzyskać kredytu gotówkowego, będąc stroną w postępowaniu komorniczym. Niespłacone zobowiązanie będzie poważną przeszkodą w otrzymaniu kredytu gotówkowego.


Choć w takiej sytuacji kredyt gotówkowy będzie wręcz niemożliwy do uzyskania, istnieją także inne produkty bankowe. Pożyczki gotówkowe dla zadłużonych bywają jednak obwarowane dodatkowymi warunkami, np. koniecznością przedstawienia zabezpieczeń (w tym poręczycieli).

Kredyt konsolidacyjny polega na zaciągnięciu nowego zobowiązania na spłatę chwilówek, kredytów ratalnych, kredytów gotówkowych, kart kredytowych i innych zobowiązań, które obciążają budżet dłużnika.


W odróżnieniu od kredytu gotówkowego, w przypadku kredytu konsolidacyjnego bank wypłaca pieniądze od razu na rachunki instytucji, w których spłacasz raty. Kredyt konsolidacyjny zwykle zaciągany jest na dłuższy okres, to jego zaletą jest przede wszystkim niska miesięczna rata i znacznie niższa niż suma wcześniej spłacanych co miesiąc zobowiązań.


Warto pamiętać, że bankowy kredyt konsolidacyjny zaciągnąć można tylko, jeśli nie posiada się znacznych opóźnień w regulowaniu wcześniejszych należności. Pożyczki gotówkowe na spłatę długów udzielane przez instytucje pożyczkowe są łatwiej dostępne, także dla osób bez zdolności kredytowej i przez internet.

Kredytów, w tym kredytów gotówkowych udzielają wyłącznie banki i spółdzielcze kasy oszczędnościowo–kredytowe. Chociaż potocznie często używa się terminu „kredyt” i „pożyczka” zamiennie, to różni je wiele istotnych kwestii, m.in. prawnych.


Pożyczka gotówkowa może zostać udzielona zarówno banki, SKOK–i, jak i instytucje pożyczkowe oraz osoby prywatne. Pożyczki niebankowe podzielić można umownie na dwie kategorie:

 • pożyczki krótkoterminowe (na 15, 30, 60 dni) spłacane jednorazowo,
 • pożyczki na raty (zwykle na 3 miesiące lub dłużej).


Te pierwsze nie mają swojego odpowiednika w ofercie banków i służą raczej osobom, które mają problem z przeżyciem „od pierwszego do pierwszego”. Drugi rodzaj pożyczek gotówkowych może natomiast zastąpić kredyt gotówkowy, zwłaszcza krótkoterminowy.

Emeryci i renciści również mogą starać się o kredyt gotówkowy, chociaż na maksymalny okres spłaty wpływ będzie miał w tym przypadku wiek klienta. Im starszy kredytobiorca, tym mniejsza szansa na uzyskanie kredytu gotówkowego na dłużej niż kilka lat.


Oczywiście duże znaczenie mają również łączne koszty kredytu gotówkowego: o ile wielu emerytów może liczyć na drobne pożyczki gotówkowe, nieco trudniej będzie z uzyskaniem kredytu gotówkowego opiewającego na wysokie kwoty.


Do udokumentowania dochodów konieczne będzie przedstawienie dowodu, że otrzymujesz emeryturę. Może być to np. pasek za ostatni miesiąc lub zaświadczenie z ZUS. Banki sprawdzają również potencjalnych klientów-seniorów w BIK. Atrakcyjne oferty można znaleźć w ramach rankingu kredytów gotówkowych.

Kredyty gotówkowe są przeznaczone dla osób, które chcą sfinansować cel niezwiązany z działalnością gospodarczą. Takie ograniczenie znajdziemy w większości bankowych regulaminów, co jednak nie oznacza, że dokładnie sprawdza się, na co wydano pieniądze z kredytu gotówkowego. Teoretycznie zatem kredyt gotówkowy nie może zastąpić kredytu dla nowych firm na start.


Te ograniczenia nie oznaczają jednak, że przedsiębiorca nie może skorzystać z kredytu gotówkowego na własne, prywatne potrzeby. Taki typ klienta, jeśli ma wymaganą zdolność, również może liczyć na pożyczenie środków na dowolny cel. Proces sprawdzania zdolności będzie jednak bardziej skomplikowany – bank sprawdzi historię firmy i jej finanse.


Będzie chciał także mieć pewność, że prowadzący biznes nie ma zaległości w urzędzie skarbowym i ZUS. Jeśli chcesz skorzystać z innego rozwiązania, zapytaj o inny niż kredyt gotówkowy naszego eksperta.

Rolnicy są traktowani nieco inaczej niż inne grupy klientów banków. Wiele instytucji przygotowuje dla nich specjalne oferty kredytów gotówkowych, którym towarzyszą inne wymagania dotyczące dokumentów. Zainteresowane obsługą rolników są także banki spółdzielcze.


W procesie starania się o kredyt gotówkowy zamiast zaświadczeń od pracodawcy należy zwykle przedstawić informacje o gospodarstwie rolnym i rachunki za sprzedaż produktów. Wpływy z dopłat bezpośrednich lub dopłat dla obszarów o niekorzystnych warunkach gospodarowania mogą zwiększyć zdolność kredytową rolnika. Traktowane są jako dodatkowe źródła dochodów.


Łatwy tryb przyznawania kredytów gotówkowych sprawia, że to częsta alternatywa dla specjalnych kredytów adresowanych do tej grupy zawodowej. Jednocześnie umożliwia zarówno realizowanie celów prywatnych, jak i zasilenie budżetu prowadzonego gospodarstwa rolnego. Z tego powodu warto sprawdzić, czym dokładnie charakteryzuje się kredyt dla rolnika.

Kredyt gotówkowy może z powodzeniem zastąpić kredyt samochodowy. Jego zaletą jest brak konieczności ustanawiania zabezpieczeń, takich jak przewłaszczenie auta czy cesja praw z polisy ubezpieczeniowej. “Konkurencyjny” względem kredytu gotówkowego kredyt na samochód nie jest obwarowana także warunkami dotyczącymi wieku i stanu pojazdu – możemy kupić dowolny pojazd.


Jej całkowita kwota będzie mniej atrakcyjna niż w przypadku kredytu celowego. Trzeba się z tym liczyć, przygotowując na własne potrzeby porównanie wad i zalet obu rozwiązań. Ranking kredytów samochodowych pomoże wyselekcjonować najtańszy produkt.


Jeśli cenisz sobie elastyczność, nie musi to być jednak najlepszy wybór. Skorzystaj więc z rankingu kredytów gotówkowych, wypełnij wniosek o kredyt gotówkowy i przekonaj się, że to naprawdę tania i bezpieczna alternatywa.

Z rankingu kredytów gotówkowych warto korzystać przede wszystkim ze względu na wygodę porównania ofert bankowych. Dzięki nowoczesnym narzędziom, jak ranking kredytów gotówkowych, znalezienie oferty spełniającej nasze oczekiwania jest niezwykle proste. Jeżeli naszym celem jest opłacalny kredyt gotówkowy, to wystarczy znaleźć ofertę, którą dla określonych parametrów wyróżnia najniższe RRSO i całkowitą kwotę do spłaty.


Ranking kredytów gotówkowych wskaże, który bank oferuje korzystny gotówkowy i na jakie koszty powinniśmy się przygotować. W naszym rankingu znajdują się m.in. pożyczki oferowane przez Bank BNP Paribas, Bank Pekao, Santander Bank Polska, Alior Bank, PKO Bank Polski, Citi Handlowy i wiele innych. Ranking kredytów gotówkowych pozwala na weryfikację najlepszych ofert na rynku i dobranie tej, która najbardziej trafia w nasze potrzeby. Jego największą zaletą jest intuicyjna obsługa i błyskawiczna weryfikacja parametrów pożyczek.


Możemy sprawdzić, jakie koszty będziemy ponosić każdego miesiąca, jaka jest kwota zobowiązania bez kredytowanych kosztów lub jaka jest całkowita kwota do spłaty. W przypadku chęci dalszego zainteresowania ofertą z poziomu rankingu kredytów gotówkowych bez przeszkód złożymy wniosek o udzielenie finansowania. Jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości, można zapytać o kredyt naszego konsultanta.

Poradniki finansowe - kredyty gotówkowe

Najnowsze artykuły o produktach bankowych: kredyt gotówkowy, kredyt hipoteczny , konto osobiste, konto firmowe i wiele więcej.

Bankier.pl wyświetla wyniki produktów pożyczkowych i kredytowych o oprocentowaniu od minimalnie 9.79% do maksymalnie 12.49%.

Bankier.pl wyświetla wyłącznie wyniki produktów pożyczkowych i kredytowych o okresie spłaty nie krótszym niż 61 dni

Dokładamy starań, by dane prezentowane w naszych zestawieniach były jak najbardziej zbliżone do oferty, jaką otrzymasz w instytucji finansowej. Jednakże wpływ na nią mogą mieć indywidualne cechy klienta, nieuwzględniane w narzędziu. Dlatego porównanie ma charakter orientacyjny. Przedstawione parametry nie mogą stanowić podstaw do reklamacji. Jeżeli masz uwagi, napisz na banki@bankier.pl

Kredyt gotówkowy to szybki i często najkorzystniejszy sposób na sfinansowanie różnych wydatków. Formalności dopełnisz bowiem online, a pieniądze wykorzystasz w dowolny sposób. Na rynku dostępne są liczne kredyty gotówkowe. Każda oferta ma nieco inne parametry. Różnice tyczą się zwłaszcza wielkości kredytów gotówkowych, czasu na spłatę i warunków finansowych. Dlatego tak ważne jest, byś wybrał najkorzystniejszą propozycję. Właśnie dlatego prowadzimy ten ranking kredytów gotówkowych. Z naszą porównywarką szybko i prosto znajdziesz korzystną dla siebie ofertę.

Często kredyt gotówkowy zastępuje celowy kredyt na auto, remont i wykończenie domu, remont mieszkania lub otwarcie działalności gospodarczej. Kredytów gotówkowych udzielają banki i SKOK-i, a w ich ofertach często znajdziemy ten produkt pod nieco innymi nazwami, np. kredyt na dowolny cel albo kredyt konsumpcyjny. Pożyczkę gotówkową oferuje m.in. ING Bank Śląski, mBank, Bank BNP Paribas, Bank Peako czy Santander Bank Polska. Podstawową cechą tego typu zobowiązania jest przede wszystkim brak zabezpieczeń i dowolność w wydatkowaniu pożyczonych od banku środków finansowych.

Duża liczba ofert dostępnych na rynku sprawia, że każdy powinien znaleźć tani kredyt gotówkowy idealnie dostosowany do swoich oczekiwań i potrzeb. Aby go znaleźć, warto sprawdzić ranking kredytów gotówkowych. Pozwoli to sprawdzić wysokość raty oraz całkowity koszt kredytu. Oferty są pogrupowane w niezwykle prosty sposób: o ich atrakcyjności decyduje rzeczywista roczna stopa oprocentowania.

Wszystkie formalności można natomiast załatwić bez wychodzenia z domu. W praktyce: dobrze dobrany kredyt gotówkowy przez Internet pozwoli na spełnienie marzeń i zabezpieczenie finansowych potrzeb bez zbędnego ryzyka i niepotrzebnych wydatków. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapytaj o kredyt naszego eksperta. Wystarczy, że wypełnisz formularz, a my oddzwonimy do Ciebie.

Czym jest kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy jest rodzajem zobowiązania, które zaciągnąć można w banku na dowolny cel konsumpcyjny. Kredytodawca nie będzie weryfikował czy pieniądze przeznaczymy na wyposażenie mieszkania, zakup samochodu czy wakacyjny wyjazd. Gdy składa się wniosek o kredyt gotówkowy bank może zapytać o cel, ale służy to jedynie pozyskaniu dodatkowych informacji i nie wpływa na kształt oferty i warunki finansowania.

Kredyty gotówkowe online zyskały popularność nie tylko z uwagi na swobodę w wydatkowaniu pożyczonych środków. Wpływ na to mają także uproszczone procedury kredytowe, dzięki czemu nie ma konieczności przedstawiania długiej listy dokumentów, jak ma to miejsce kiedy chcemy zaciągnąć kredyt mieszkaniowy

Kolejną ważną cechą tego produktu finansowego, łączącą się z uproszczonymi procedurami, jest szybkość wypłaty pieniędzy. Możliwe jest, że środki z kredytu znajdą się na naszym koncie osobistym w dniu, w którym złożyliśmy wniosek. Osoby zaciągające szybki kredyt gotówkowy przez Internet w banku, który prowadzi ich główne konto, czyli takie, na które wpływa wynagrodzenie i z którego wykonywane są bieżące operacje, mogą liczyć na decyzję kredytową i wypłatę środków nawet w kilka minut. Wszystko to bez konieczności wychodzenia z domu.

W przypadku kredytu gotówkowego jego popularność wynika też z szerokiego zakresu oferowanych kwot i okresów finansowania. Zobowiązanie takie może być zaciągnięte na kilkaset złotych lub kilkaset tysięcy złotych. Maksymalną kwotę określa tu zdolność kredytowa, a także możliwość przedstawienia dodatkowych zabezpieczeń. Kredyt gotówkowy ma termin spłaty mieszczący się w przedziale od kilku do nawet 120 miesięcy (10 lat). Tak duża rozpiętość tych parametrów pozwala idealnie dopasować ofertę do naszych bieżących potrzeb.

O pożyczkę gotówkową mogą ubiegać się osoby posiadające odpowiednią kondycję finansowo-ekonomiczną. W uproszczeniu potencjalny kredytobiorca musi wykazać się regularnymi dochodami, które po pomniejszeniu o comiesięczne koszty pozwolą na terminową spłatę kolejnego zobowiązania. Kredyt gotówkowy przeznaczony jest także dla osób, które nie mają bieżących problemów z regulowaniem swoich zobowiązań, a także nie dopuszczały do powstania rażących zaległości w spłacie. Historię kredytową bank zweryfikuje w bazach dłużników, biorąc szczególnie pod uwagę rejestry prowadzone przez BIK.

Podsumowując, kredyt gotówkowy jest zobowiązaniem, które można zaciągnąć tylko w banku, a pożyczone środki przeznaczyć można na dowolny cel konsumpcyjny. Pożyczka gotówkowa online charakteryzuje się uproszczonymi procedurami oraz szeroką rozpiętością kwot i okresów spłaty. Wnioskując o kredyt gotówkowy online, musimy być pełnoletni, posiadać zdolność do czynności prawnych i do obsługi zadłużenia w terminie oraz odpowiednią historię kredytową.

Jaka jest definicja kredytu gotówkowego?

Według definicji kredyt gotówkowy jest pożyczką udzielaną przez instytucję finansową, w tym przypadku zawsze będzie to bank, klientowi indywidualnemu. Środki pozyskane w ten sposób przeznaczyć można na dowolny cel konsumpcyjny. Pieniądze uzyskane przez kredyt gotówkowy mogą być wypłacone w gotówce lub bezpośrednio na rachunek bankowy wnioskodawcy.

Aby otrzymać kredyt gotówkowy trzeba mieć odpowiednią zdolność kredytową. Pieniądze przekazywane są po podpisaniu umowy kredytowej, która zawiera wszystkie warunki finansowania, w tym harmonogram, określający terminy spłaty powiększone o odsetki i inne koszty kredytu.

Do jakiej grupy kredytów zaliczany jest kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy zaliczamy do grupy kredytów konsumpcyjnych. Zobowiązanie takie może być wypłacone przez bank w gotówce lub przekazane przelewem bankowym. Pieniądze pochodzące z kredytu konsumpcyjnego przeznaczyć można na dowolny cel. Oprócz kredytów gotówkowych do tej grupy zaliczamy m.in.:

 • kredyt ratalny,
 • kredyt samochodowy,
 • debet na koncie,
 • kartę kredytową,
 • kredyt studencki.

Na jaki cel mogę przeznaczyć kredyt gotówkowy?

Jednym z kluczowych elementów wpływających na popularność kredytów gotówkowych jest swoboda w wydatkowaniu środków pożyczonych od banku. Pożyczka gotówkowa, w przeciwieństwie do kredytu celowego, pozwala na zakup dowolnych towarów i usług. Bank nie oczekuje, że przedstawimy mu faktury, paragony czy inne dokumenty potwierdzające, na co wydaliśmy środki.

Swoboda ta może mieć swoją cenę, bo bank nie wiedząc, na jaki cel przeznaczymy pieniądze, ma większy problem z dokładnym oszacowaniem ryzyka całej operacji. Nie musi być to jednak regułą, bo banki działając w wysoce konkurencyjnym środowisku, często przygotowują dla obecnych i nowych klientów akcje promocyjne. Zatem podczas poszukiwania finansowania warto wykorzystać kalkulator kredytu gotówkowego i ułatwić sobie ostateczny wybór, analizując najlepsze oferty pożyczek gotówkowych.

Jaka jest maksymalna kwota kredytu gotówkowego?

Kredyt gotówkowy przez Internet zaciągnąć można na kwotę od 500 do 100.000 zł. Przy niższych kwotach często można uzyskać kredyt gotówkowy bez zaświadczeń. Część banków pozwala też zaciągnąć takie zobowiązanie w maksymalnej wysokości równej 150.000 lub 200.000 zł, a Santander Bank Polska oferuje już nawet kredyt gotówkowy na 300.000 zł. Ostatecznie kwota finansowania zależy od naszej sytuacji finansowej. Składając jednak wniosek kredyt gotówkowy na kwotę przekraczającą 100.000 zł, trzeba wykazać się bardzo wysokimi dochodami i nienaganną historią kredytową, gdyż elementy te mocno wpływają na ocenę zdolności spłaty nowego zobowiązania w ustalonych w umowie terminach.

Warto przy okazji zadać sobie pytanie, na co przeznaczone zostanie tak duży kredyt gotówkowy. Jeżeli kredyt gotówkowy na 200.000 zł zaciągany jest na zakup lub remont nieruchomości, to warto pomyśleć, czy lepszą opcją nie jest kredyt hipoteczny. Choć będzie się to wiązać z dodatkowymi procedurami i wymagać będzie zabezpieczenia rzeczowego w postaci nieruchomości, to jest to rozwiązanie tańsze od pożyczki gotówkowej.

Aby oszacować koszty związane z zakupem domu lub mieszkania sprawdź kalkulator kredytu hipotecznego. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapytaj o kredyt naszego eksperta. Kredyt gotówkowy, choć pozwala zrealizować wiele celów konsumpcyjnych, nie zawsze będzie najefektywniejszym rozwiązaniem.

Jaki jest maksymalny okres spłaty kredytu gotówkowego?

Kredyt gotówkowy charakteryzuje się dużą rozpiętością okresu spłaty, który wynosi od 2 do nawet 120 miesięcy - okres taki oferuje m.in. Alior Bank, Bank BNP Paribas czy Bank Pekao. Oczywiście 10-letni horyzont spłaty zarezerwowany jest dla osób znajdujących się w bardzo dobrej kondycji finansowej. Warto mieć na uwadze, że okres finansowania wpływa na wysokość miesięcznej raty - im dłuższy termin spłaty, tym niższa wysokość raty.

Wynika to z faktu rozłożenia pożyczonego kapitału na więcej części. Zabieg ten ma jednak drugą, mniej korzystną stronę. Wydłużenie okresu spłaty podwyższa łączny koszt kredytu, ponieważ odsetki od pożyczonego kapitału naliczane są dłużej. Warto mieć to na uwadze, kiedy naszym głównym oczekiwaniem jest najtańszy kredyt gotówkowy.

Jakie naliczane jest oprocentowanie kredytów gotówkowych?

Uważa się, że oprocentowanie kredytów gotówkowych to główny koszt kredytu ratalnego. Jednakże zasada ta nie zawsze się sprawdza. Banki, szczególnie w ramach akcji promocyjnych, mogą udzielać takiego finansowania z zerowym oprocentowaniem. Składając wniosek o kredyt gotówkowy na takich warunkach, nie oznacza to, że jest on udzielany za darmo. Utracone odsetki bank rekompensuje sobie w postaci wysokiej, często dwucyfrowej, prowizji za udzielenie finansowania.

Oprocentowanie kredytu gotówkowego określane jest w stosunku rocznym, np. 7,21% w skali roku. Zobowiązanie spłacane jest w ratach kapitałowo-odsetkowych. Jak sama nazwa wskazuje, składają się one z części kapitałowej i odsetek. Kiedy miesiąc będzie miał 31 dni, to odsetki będą wyższe, a kiedy będzie to 28 dni, to odsetki będą niższe. Do obliczeń rat kredytowych banki przyjmują rok liczący 365 dni.

Aby zobrazować, jak naliczane są odsetki od kredytu gotówkowego, posłużymy się przykładem. Zakładamy, że pożyczamy kwotę 3.000 zł na 3 miesiące. Oprocentowanie pożyczki gotówkowej wynosi 8% w skali roku. Bank nie pobiera prowizji za udzielenie finansowania, ani innych opłat. Kredyt gotówkowy spłacany jest w ratach równych.

Konstrukcja raty kapitałowo-odsetkowej: kredyt gotówkowy 3000 zł, oproc. 8%, brak prowizji

Numer raty Miesiąc Odsetki Kapitał Pozostało do spłaty Wielkosć raty
1 Listopad 2022 20,00 zł 993,36 zł 3 000,00 zł 1 013,36 zł
2 Grudzień 2022 13,38 zł 999,99 zł 2 006,64 zł 1 013,36 zł
3 Styczeń 2023 6,71 zł 1 006,65 zł 1 006,65 zł 1 013,36 zł

Pierwsza miesięczna rata za kredyt gotówkowy wynosi 1.013,36 zł i składa się z 20 zł odsetek i 993,36 zł kapitału. Odsetki w pierwszej racie są najwyższe, bo naliczone zostały od 3.000 zł. Kolejne odsetki są coraz niższe, bo maleje kapitał pozostający do spłaty. Warto znać ten mechanizm składając wniosek o kredyt gotówkowy.

Jakie są rodzaje oprocentowania kredytu gotówkowego?

Oprocentowanie kredytu gotówkowego może być stałe lub zmienne. Pierwszy wariant częściej stosowany jest w przypadku kredytów na krótszy okres. Oprocentowanie zmienne dotyczy zazwyczaj kredytów z dłuższym terminem spłaty. Kredyt gotówkowy z oprocentowaniem stałym daje nam większe bezpieczeństwo, ponieważ nie dotyczy go ryzyko zmiany stopy procentowej. Komfort niezmienności raty wpływa jednak na wyższy koszt kredytu gotówkowego.

W przypadku pożyczki gotówkowej z oprocentowaniem zmiennym wysokość raty uzależniona jest od wysokości stóp procentowych. Jeżeli Rada Polityki Pieniężnej (RPP) zdecyduje się na ich zmianę, to dostaniemy od banku nowy harmonogram uwzględniający potencjalną podwyżkę lub obniżkę. Pożyczkę gotówkową z oprocentowaniem stałym oferuje m.in. Alior Bank.

Część banków, jak np. ING Bank Śląski w ramach tej samej oferty proponuje oprocentowanie stałe w okresie do 3 lat i oprocentowanie zmienne powyżej 36 miesięcy. Większość instytucji, jak Bank Pekao, PKO Bank Polski, Bank BNP Paribas ma w swojej ofercie kredyt gotówkowy z oprocentowaniem zmiennym. Powinno się zwrócić na to uwagę podczas poszukiwania najlepszego kredytu gotówkowego i zweryfikować o ten parametr oferty banków.

Kredyt gotówkowy a kredyt konsumencki - jakie są różnice?

Kredyt konsumencki opisany został w Ustawie o kredycie konsumenckim z dnia 12 maja 2011 roku. Jest to zobowiązanie zaciągnięte na cele niezwiązane z prowadzoną działalnością gospodarczą. O kredycie konsumenckim mówimy, kiedy jego maksymalna kwota nie przekracza 255.550 zł lub równowartości w walucie obcej.

Kredyt gotówkowy jest znacznie łatwiej zdefiniować. Jest to zobowiązania przyznawane w gotówce na wniosek klienta. Wypłata może być przekazana na wskazane konto bankowe lub w gotówce. Kredyt gotówkowy przez Internet wiąże się z finansowaniem osób fizycznych i firm. Przy kredycie konsumenckim z finansowania może skorzystać wyłącznie konsument. Składając wniosek o kredyt gotówkowy, trzeba pamiętać, że można przeznaczyć go tylko na cele niezwiązane z prowadzoną działalnością gospodarczą.

W jakich ratach można spłacać kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy może być spłacany w ratach równych lub malejących. Co prawda różnica wynikająca z wyboru sposobu spłaty nie będzie tak widoczna jak w przypadku kredytów hipotecznych jednak w dalszym ciągu warta jest zainteresowania. Kredyty gotówkowe zazwyczaj oferowane są z ratą równą. Wynika to z faktu, że sposób szacowania takiej raty jest prosty i można go szybko wyjaśnić potencjalnemu klientowi.

Rata równa, nazywana też ratą annuitetową, jak sama nazwa wskazuje, jest taka sama w całym okresie kredytowania. Nie oznacza to jednak, że jej wysokość nie może się zmieniać do momentu ostatecznej spłaty zobowiązania. Jeśli nasz kredyt gotówkowy oparty jest o oprocentowanie zmienne, to każda podwyżka lub obniżenie stóp przez Radę Polityki Pieniężnej oznaczać będzie zmianę wysokości raty. W tym celu bank przygotuje nam nowy harmonogram spłaty za kredyt gotówkowy.

Rzadziej stosowane, szczególnie w przypadku pożyczek gotówkowych, są raty malejące. Po pierwsze dlatego, że to rozwiązanie mniej zrozumiałe dla klienta, a po drugie z tego powodu, że stanowi większe obciążenie zdolności kredytowej w początkowej fazie spłaty zobowiązania. Rata malejąca przy kredycie gotówkowym, na taką samą kwotę i okres, jest zawsze na początku wyższa od raty równej. To często decyduje o ostatecznym wyborze wariantu spłaty.

Czym jest prowizja przy kredycie gotówkowym?

Prowizja jest kolejnym elementem wpływającym na całkowite koszty kredytu gotówkowego. W szczególnych sytuacjach, np. w ramach akcji promocyjnej, w której bank nie nalicza odsetek od pożyczonego kapitału, prowizja może być najważniejszą opłatą wpływającą na atrakcyjność oferty. Przykładowo przy kredycie gotówkowym 0% na kwotę 10.000 zł, ale z prowizją na poziomie 12%, zapłacimy za udzielenie finansowania 1.200 zł. Z tego powodu oceniając ofertę, musimy zawsze weryfikować oba te elementy.

Prowizja z założenia ma być wynagrodzeniem banku wynikającym z tego, że banku musi przygotować, przyjąć i zweryfikować wniosek o kredyt. Ustalana jest jako procent od kwoty pożyczki gotówkowej lub jest z góry ustaloną sumą. Prowizja za udzielenie finansowania może być:

 • opłacona osobno,
 • zmniejszać kwotę kredytu - w rezultacie bank wypłaci nam mniej pieniędzy,
 • powiększać kwotę kredytu - spłacana jest każdego miesiąca w ratach kapitałowo-odstekowych.

Należy pamiętać, że banki oferujące swoje kredyty gotówkowe mogą w ramach promocji rezygnować z pobierania prowizji. W takiej sytuacji trzeba od razu sprawdzić, jakie są pozostałe koszty kredytu gotówkowego. Może być to np. maksymalne oprocentowanie i konieczność wykupienia dodatkowego ubezpieczenia. W celu weryfikacji poszczególnych parametrów ofert pomocna jest porównywarka kredytów gotówkowych.

Zwrot prowizji przy wcześniejszej spłacie kredytu gotówkowego - na czym polega?

Według obowiązujących przepisów wcześniejsza spłata kredytu powinna skutkować proporcjonalnym zwrotem poniesionych kosztów, w tym prowizji za udzielenie finansowania. Wątpliwości w tej sprawie ostatecznie rozwiał Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE), który w wyroku z 11 września 2019 roku orzekł, że spłacając wcześniej kredyt, koszty jego uzyskania powinny zostać zmniejszone proporcjonalnie do czasu spłaty. TSUE odniosło się do całkowitych kosztów kredytu, nie tylko do odsetek.

Zbieżne stanowisko w tej sprawie zajął także Rzecznik Finansowy i Prezes Urzędu Konkurencji i Konsumentów (UOKiK), które ma tylko charakter opinii, ale powinna być ona wskazówką dla uczestników rynku finansowego. Banki w różny sposób interpretują wyrok TSUE, jednak coraz więcej z nich decyduje się na zwrot proporcjonalnej części prowizji.

Załóżmy, że zaciągnęliśmy pożyczkę gotówkową na kwotę 10.000 zł. Okres spłaty wynosi 48 miesięcy. Z tytułu udzielenia finansowania bank pobrał 600 zł prowizji. Dzięki dodatkowemu zastrzykowi gotówki dokonujemy całkowitej spłaty kredytu po 24 miesiącach. W takiej sytuacji bank zobowiązany jest do zwrotu 300 zł prowizji. Mało tego - jeśli do kredytu gotówkowego dokupiliśmy ubezpieczenie i opłaciliśmy go z góry, to należy nam się też proporcjonalny zwrot takiego kosztu.

Czy ubezpieczenie kredytu gotówkowego jest obowiązkowe?

Oferty pożyczek gotówkowych mogą być skonstruowane w taki sposób, że skorzystanie z preferencyjnych warunków finansowania wymaga aktywowania z dodatkowych produktów banku. Jednym z takich produktów może być dodatkowe ubezpieczenie. Jeżeli chcemy zaciągnąć kredyt hipoteczny, to konieczne jest skorzystanie z ubezpieczenia pomostowego i wykupienie polisy chroniącej nieruchomość, która jest głównym zabezpieczeniem kredytu. Brak takiego ubezpieczenia przekreśla szanse na kredyt hipoteczny.

Z kolei przy kredycie gotówkowym nie ma obowiązku skorzystania z żadnego dodatkowego ubezpieczenia. Wynika to przede wszystkim z faktu, że jest to najczęściej zobowiązanie na dużo niższą kwotę i z krótszym okresem spłaty. Banki starają się jednak różnicować swoją ofertę, proponując te same kredyty w wariancie z ubezpieczeniem i bez ubezpieczenia. Możesz wziąć pożyczkę gotówkową bez dodatkowej polisy, ale w takiej sytuacji warto dokładnie zweryfikować koszty. W tym celu wykorzystać można kalkulator kredytu gotówkowego.

Nie zapominajmy przy tym, że ubezpieczenie kredytu gotówkowego nie leży wyłącznie w interesie banku i dla nas samych może być też czynnikiem komfortu w sytuacji, kiedy nie będziemy w stanie terminowo spłacać zaciągniętego zobowiązania. Do najbardziej popularnych rozwiązań zaliczamy ubezpieczenie na życie, ubezpieczenie na wypadek utraty pracy i ubezpieczenie na wypadek choroby lub trwałego inwalidztwa. Z tak zabezpieczonym zobowiązaniem nie ma powodów do obaw. Nie zawsze najtańszy kredyt gotówkowy jest tym najlepszym.

Zdolność kredytowa - czym jest i dlaczego jest ważna?

Banki udzielające kredytów gotówkowych, zgodnie z obowiązującymi przepisami, zobowiązane są do każdorazowej weryfikacji zdolności kredytowej osób ubiegających się o finansowanie. Sprawdzenie, czy potencjalny klient będzie w stanie zwrócić pożyczone pieniądze powiększone o odsetki i inne opłaty w terminach wyszczególnionych w umowie kredytowej zabezpieczać ma zarówno interesy banków, jak i samych kredytobiorców.

Odrzucenie wniosku o kredyt może paradoksalnie uchronić nieroztropną osobę przed spiralą zadłużenia i przykrymi konsekwencjami związanymi z postępowaniem windykacyjnym. Trzeba o tym pamiętać zaciągając jakiekolwiek zobowiązanie - nie tylko przy kredycie gotówkowym.

Fundamentem oceny zdolności kredytowej są osiągane przez nas dochody. Bank weźmie pod lupę nie tylko ich wysokość, ale też częstotliwość (dobrze, jeśli są powtarzalne) oraz jakość tzn. czy wynikają z umowy o pracę na czas określony lub nieokreślony, z umowy cywilnoprawnej czy może osiągane są tytułem prowadzonej działalności gospodarczej.

Banki najbardziej przychylnym okiem patrzą na osoby osiągające wysokie dochody i zatrudnione są na podstawie umowę o pracę na czas nieokreślony w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku lub w sektorze budżetowym. Weryfikacja osoby ubiegającej się o kredyt gotówkowy jest znacznie mniej skomplikowana niż w przypadku kredytów hipotecznych.

Czym jest rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO)?

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) jest wskaźnikiem, który oprócz oprocentowania nominalnego uwzględnia także inne koszty związane z zaciąganiem kredytów gotówkowych, tj. prowizja czy koszt ubezpieczenia. Jest to zatem całkowity koszt zobowiązania wyrażony w procentach w ujęciu jednego roku. Dzięki temu w łatwiejszy i szybszy sposób porównać możemy ze sobą oferty kredytowe oferowane przez banki.

Analizę atrakcyjności kredytów gotówkowych pod kątem generowanych kosztów warto uzupełnić o weryfikację całkowitej kwoty do spłaty. To wskaźnik, który w przeciwieństwie do RRSO, wyrażony jest kwotowo i pozwala odpowiedzieć sobie na pytanie, ile ostatecznie kosztować będzie nas zaciągnięcie kredytu gotówkowego. Porównując ze sobą oferty, trzeba pamiętać, aby zobowiązania były na taką samą kwotę i miały ten sam okres spłaty.

W tym celu wykorzystać można kalkulator kredytu gotówkowego, który pozwala określić te parametry oraz od razu sprawdzić, jakie jest RRSO i całkowity koszt pożyczki ratalnej. Chcesz wiedzieć więcej o konkretnym kredycie gotówkowym - zapytaj o kredyt eksperta. Wystarczy wypełnić formularz na naszej stronie. Warto też porównać RRSO korzystając z rankingu kredytów gotówkowych.

Kredyt gotówkowy z RRSO 0% - czy się opłaca?

Na pierwszy rzut oka kredyty gotówkowe z zerową rzeczywistą roczną stopą oprocentowania wydają się dużą okazją. W końcu oddajemy do banku taką samą kwotę, którą pożyczyliśmy. Oferty takie często spotykane są przy sprzedaży ratalnej i pożyczkach gotówkowych. Teoretycznie to prawda, ale jak zawsze diabeł tkwi w szczegółach. Wiele zależy od warunków, jakie dzielą nas od skorzystania z tego typu oferty.

Powszechnie stosowaną przez kredytodawców praktyką jest sprzedaż krzyżowa mająca na celu większe przyzwyczajenie nas do danej instytucji, a także wygenerowanie dodatkowych przychodów. I tak pożyczka gotówkowa z zerową rzeczywistą roczną stopą oprocentowania wymagać może skorzystania z dodatkowych produktów banku tj. konto osobiste czy karta kredytowa. Koszty te trzeba brać pod uwagę podczas spłaty kredytu.

Może się okazać, że dodatkowe koszty generowane są przez obowiązkowy rachunek ROR, za którego prowadzenie bank pobierze opłatę w wysokości 10 zł miesięcznie. Dlatego przed złapaniem okazji dobrze skorzystać jest z rankingu kredytów gotówkowych i zweryfikować wszystkie jej warunki.

Jakie dokumenty potrzebne są do zaciągnięcia kredytu gotówkowego?

Lista dokumentów niezbędna do wnioskowania o kredyt gotówkowy została zredukowana do minimum.  Nie ma tu mowy o skomplikowanych formalnościach, jakie towarzyszą ubieganiu się o kredyt hipoteczny. Podstawowym dokumentem pozwalającym wnioskować o kredyt gotówkowy jest dowód osobisty, a w przypadku obcokrajowca inny dokument potwierdzający jego tożsamość, jak ważny paszport czy karta czasowego lub stałego pobytu.

Kolejnym istotnym z punktu widzenia banku dokumentem jest zaświadczenie o osiąganych dochodach i zatrudnieniu. Jest ono wystawiane przez pracodawcę bez żadnych opłat. Niektóre banki przyjmują alternatywnie historię głównego konta osobistego za wskazany okres (najczęściej ostatnie 3 miesiące) lub deklarację podatkową za ostatni rok.  Wtedy to pojawia się kredyt gotówkowy bez zaświadczeń. W przypadku emerytów może być to decyzja o przyznaniu lub waloryzacji świadczenia emerytalno-rentowego. Dokumenty potrzebne są z celu sprawdzenia, czy jesteśmy w kondycji finansowej pozwalającej na spłatę zobowiązania w terminie.

Konieczności przedstawiania dokumentów dochodowych i dowodu osobistego możemy uniknąć, podczas wnioskowania o kredyt gotówkowy w banku, który prowadzi nasze główne konto osobiste. Instytucja finansowa jest w stanie sprawdzić naszą zdolność do spłaty nowego zadłużenia, analizując historię naszego rachunku.

Z kolei nasza tożsamość sprawdzona została podczas zakładania konta. To duża wygoda, ale warto sprawdzić jej cenę. Zaciągając szybki kredyt gotówkowy online w swoim banku, nie wiemy, czy to najtańsza oferta na rynku. Dlatego przed podjęciem decyzji przydatna jest porównywarka kredytów gotówkowych.

Inne dokumenty wymagane podczas zaciągania pożyczek gotówkowych oczekiwane są w szczególnych sytuacjach wymagających zastosowania dodatkowego zabezpieczenia spłaty. Może być to oświadczenie poręczyciela, który zgadza się na przejęcie zadłużenia w sytuacji, kiedy nie będziemy wywiązywali się z umowy zawartej z bankiem. W innej sytuacji, aby dostać kredyt gotówkowy, będziemy musieli przedstawić zabezpieczenie rzeczowe, co pociąga za sobą konieczność przedłożenia kolejnych dokumentów.

Czy można zaciągnąć kredyt gotówkowy bez zaświadczeń?

Podczas zaciągania kredytów gotówkowych banki każdorazowo muszą weryfikować naszą zdolność kredytową. W tym celu muszą ocenić wysokość i jakość osiąganych przez nas dochodów. W tym celu konieczne będzie przedstawienie zaświadczenia od pracodawcy zatrudnieniu o osiąganych przez nas dochodach.

Czasami banki mogą oczekiwać zamiast tego dokumentu wyciągu z konta osobistego za określony okres lub deklaracji podatkowej za rok poprzedni. Nie zmienia to jednak faktu, że zaciągniecie kredytu gotówkowego, bez dodatkowych dokumentów jest niemożliwe.

Odstępstwem od tej sytuacji jest zaciągnięcie kredytu gotówkowego w banku, który prowadzi nasze główne konto osobiste tzn. takie, na które każdego miesiąca wpływa nasze wynagrodzenie, i z którego realizujemy większość operacji finansowych. W takim wariancie możliwy do zdobycia jest kredyt gotówkowy bez zaświadczeń.

Jest to możliwe, bo bank zweryfikował już naszą tożsamość podczas zakładania konta osobistego, a ocenę zdolności kredytowej może przeprowadzić na podstawie analizy historii naszego rachunku. Dzięki temu możliwa do uzyskania jest pożyczka gotówkowa, która wymaga jedynie kilku kliknięć w systemie bankowości elektronicznej.

Jest jeszcze inny sposób na zaciągnięcie kredytu bez zaświadczeń. Mowa tu o opcji pożyczek pozabankowych. Dzięki uproszczonym procedurom i innej polityce ryzyka podmioty takie udzielają pożyczek bez konieczności przedstawiania dodatkowych zaświadczeń. Wystarczy dowód osobisty, aktywny numer telefonu i adres e-mail.

Niektóre firmy pozabankowe nie weryfikują też potencjalnych klientów w bazach dłużników, jak BIK, KRD czy ERIF, także na pożyczkę gotówkową mają szansę także osoby o wątpliwej historii kredytowej. Możliwa jest także pożyczka dla zadłużonych z komornikiem, ale jeśli mamy problemy z terminową spłatą bieżących zobowiązań to lepiej dobrze zastanowić się, czy kolejny dług nie pogorszy jeszcze bardziej naszej skomplikowanej sytuacji. Jeśli priorytetem jest najtańszy kredyt gotówkowy, to lepiej skorzystać z oferty banków niż pożyczek pozabankowych.

Jak skutecznie zwiększyć zdolność kredytową?

Udzielenie kredytu gotówkowego w potrzebnej kwocie uzależnione jest od oceny twojej zdolności kredytowej. Mimo tego, że weryfikacja odbywa się zgodnie z polityką ryzyka i wewnętrznymi procedurami banku, to mamy szansę na jej poprawę. Warto pomyśleć o tym odpowiednio wcześnie, bo niektóre nasze działania przyniosą spodziewany efekt dopiero po kilku miesiącach.

Musimy zawsze pamiętać, że fundamentami oceny zdolności kredytowej są osiągane przez nas dochody i nasza historia kredytowa. Aby zwiększyć szansę na zaciągnięcie zobowiązania w banku, warto pomyśleć o poniższych metodach:

 • Pomyśl o dochodach - w ocenie zdolności kredytowej kluczowym aspektem są osiągane przez nas dochody. To właśnie dochody bank obniży o cykliczne koszty i dowie się, czy generujemy nadwyżkę finansową wystarczającą na terminową spłatę kolejnego zobowiązania. Bank sprawdzi, czy nasze wynagrodzenie ma charakter stabilny i powtarzalny. Jeżeli osiągamy inne dochody, np. z tytułu wynajmu nieruchomości lub realizując dodatkowe zlecenia, to poinformujmy o tym bank. Oczywiście mowa tu o legalnych i udokumentowanych wpływach. Uwzględnienie ich we wniosku może polepszyć zdolność do terminowej spłaty zadłużenia. Pamiętajmy też o zachowaniu ciągłości zatrudnienia. Jeśli zmieniamy miejsce pracy, to zadbajmy o to, by przerwa pomiędzy umowami nie była dłuższa niż 14 dni.
 • Zredukuj comiesięczne koszty - osiągane przez nas dochody pomniejszone zostaną o koszty przypadające na ten sam okres. Bank przy kredycie gotówkowym weźmie pod uwagę obciążenia wynikające z konieczności utrzymania gospodarstwa domowego, samochodu czy członków rodziny. Zweryfikowane zostaną także nasze koszty wynikające ze spłaty bieżących kredytów i pożyczek. Przed złożeniem wniosku musimy zatem przeprowadzić rewizję naszych kosztów. Być może jest szansa na zrezygnowanie lub obniżenie miesięcznych abonamentów. Warto spłacić też mniejsze kredyty i pożyczki oraz zrezygnować z nieużywanych kart kredytowych czy kredytów odnawialnych. Często zobowiązania o charakterze limitowym, jak wspomniana wcześniej karta kredytowa, czy debet na koncie traktujemy jako pogotowie kasowe, tzn. nie korzystamy z nich na co dzień, ale kiedy pojawi się potrzeba, to zaciągamy zobowiązanie bez niepotrzebnych formalności. Problem w tym, że nawet niewykorzystywane limity obciążają naszą zdolność kredytową. Banki zwiększają nasze comiesięczne koszty kwotą odpowiadającą od 3 do 5% przyznanego limitu. Nie ma znaczenia czy w danym momencie korzystamy z tego produktu.
 • Zadbaj o historię kredytową - możemy samodzielnie sprawdzić swoją historię kredytową zamawiając raport w Biurze Informacji Kredytowej. W wersji komercyjnej taki dokument kosztuje 49 zł, ale raz na pół roku można otrzymać taką informację za darmo, składając wniosek o tzw. kopię danych. W raporcie znajdują się informacje o historii spłaty naszych kredytów i pożyczek, które przetwarzane są jeszcze przez 5 lat po spłacie zobowiązania. Jeżeli nie zaciągaliśmy do tej pory żadnych zobowiązań finansowych, to nie mamy historii kredytowej, a to przez bank może być potraktowane jako czynnik obniżający zdolność kredytową. W takiej sytuacji dla instytucji finansowej jesteśmy w tym obszarze białą kartą i nie wie ona, jak podchodzimy do spłaty długów. W takiej sytuacji warto stworzyć swoją historię kredytową, zaciągając zobowiązania na niewielkie kwoty i spłacając je w terminie. Aby takie działanie miało sens, trzeba podjąć je na kilkanaście miesięcy przed złożeniem wniosku o pożyczkę gotówkową.
 • Pomyśl o współkredytobiorcach - kiedy czujemy, że nasze sytuacja finansowo-ekonomczna jest niewystarczająca do zaciągnięcia pożyczki ratalnej w oczekiwanej kwocie, to warto zapewnić sobie wsparcie członka rodziny czy innej bliskiej osoby. Każdy wpółkredytobiorca o odpowiedniej zdolności kredytowej zwiększy naszą szansę na zaciągnięcie zobowiązania.
 • Rozważ wydłużenie okresu spłaty - działa tu prosta zasada: im dłuższy okres spłaty, tym niższa miesięczna rata kredytu gotówkowego. Dzieje się tak, ponieważ pożyczony dzieli się na więcej części. Z kolei niższa miesięczna rata w mniejszym stopniu obciąża naszą zdolność do obsługi zadłużenia w terminie. Trzeba przy tym pamiętać, że wydłużenie okresu spłaty przekłada się wzrost całkowitego kosztu kredytu.

Czym różni się kredyt gotówkowy od pożyczki pozabankowej?

Zaciągnięcie kredytu gotówkowego wiąże się z szeregiem dodatkowych formalności, których można uniknąć, ubiegając się o szybką pożyczkę pozabankową. Wynika to z konieczności przeprowadzania przez banki analizy zdolności kredytowej potencjalnych klientów.

Firmy pożyczkowe również weryfikują osoby ubiegające się o finansowanie, jednak najczęściej w mniej szczegółowym stopniu. Dlatego na pożyczkę pozabankową mają też szanse osoby o gorszej historii kredytowej, a nawet dłużnicy zmagający się z komornikiem.

Kredyty gotówkowe mogą być udzielane wyłącznie przez banki. Z uwagi na prostszą procedurę oceny wniosku pożyczki pozabankowe są najczęściej droższe od kredytu gotówkowego. Trzeba przy tym pamiętać, że część firm pozabankowych prowadzi promocję, dzięki którym nowi klienci mogą skorzystać z pierwszej pożyczki za darmo.

Pożyczki pozabankowe obciążone są większym ryzykiem, więc dostępna kwota i okres finansowania są niższe niż w przypadku kredytów gotówkowych. Spłata kredytu gotówkowego realizowana jest w miesięcznych ratach. Pożyczki chwilówki spłacane są jednorazowo. Wyjątkiem są pozabankowe pożyczki ratalne.

Ranking kredytów gotówkowych, czyli najlepszy kredyt gotówkowy w 2024 roku 

Najlepszy kredyt gotówkowy jest pojęciem bardzo pojemnym i subiektywnym. Mając jednak na uwadze, że Polacy zawracają uwagę na przede wszystkim na cenę, to najtańszy kredyt będzie najczęściej tym najlepszym. Pozostaje pytanie - jako go znaleźć?

Można postawić na czasochłonną metodę i samodzielnie przeczesywać strony internetowe banków w celu znalezienie najtańszej propozycji. Można też w tym celu wykorzystać porównywarkę kredytów gotówkowych, gdzie w jednym miejscu można porównać ze sobą najlepsze propozycje na rynku. Rozwiązanie to daje szansę na szybką odpowiedź na pytanie - ile kosztuje tani kredyt gotówkowy?

Dzięki porównywarce kredytów gotówkowych możemy od razu sprawdzić takie parametry ofert, jak oprocentowanie nominalne, prowizja za udzielenie finansowania, wysokość miesięcznej raty, całkowity koszt kredytu, okres kredytowania czy rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO). Możemy też sprawdzić, jaki jest przykład reprezentatywny konkretnej propozycji.

Nie można zapominać, że jest też grupa klientów, dla których przy wyborze oferty ważne będą też inne elementy. I tak najlepszy kredyt gotówkowy może być tym udzielanym na bardzo wysoką kwotę lub takim, który można zaciągnąć w 100% online bez wychodzenia z domu.

Część użytkowników zwróci też uwagę na czas niezbędny na rozpatrzenie wniosku o kredyt gotówkowy i wypłatę pieniędzy. Można stwierdzić, że najlepszym rozwiązaniem będzie najtańszy kredyt gotówkowy, który równocześnie spełnia nasze pozacenowe oczekiwania.

Potwierdza to, że najlepsza pożyczka gotówkowa online jest pojęciem bardzo subiektywnym. Poszukując najlepszej oferty, warto sprawdzić ranking kredytów gotówkowych. Chcesz wiedzieć więcej? Skorzystaj z pomocy naszego eksperta i zapytaj o kredyt gotówkowy.

Jak wybrać najtańszy kredyt przez ranking kredytów gotówkowych?

Najtańszy kredyt gotówkowy nie zawsze jest tym z zerowym oprocentowaniem. Wybór właściwej propozycji wymaga sprawdzenia szeregu elementów. Uleganie ofertom reklamowanym jako 0% nie musi oznaczać, że z zaciągnięciem zobowiązania nie wiążą się żadne dodatkowe koszty. Często pożyczka gotówkowa z zerowym oprocentowaniem nominalnym oznacza konieczność zapłacenia wysokiej prowizji za udzielenie finansowania. Z kolei brak prowizji może być możliwy pod warunkiem założenia płatnego konta osobistego i ubezpieczenia od utraty pracy.

Nawet zerowa rzeczywista roczna stopa oprocentowania nie jest gwarancją darmowej pożyczki gotówkowej, gdyż wskaźnik ten nie uwzględnia potencjalnych kosztów generowanych przez produkty dodatkowe, tj. rachunek bankowy czy karta kredytowa, z których musimy skorzystać w ramach oferty promocyjnej.

Aby znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy, wymagane jest szersze spojrzenie na wszystkie elementy oferty. Trzeba pamiętać, aby porównywać ze sobą propozycje na te same kwoty i z takim samym okresem spłaty. Oprócz oprocentowania nominalnego i prowizji należy sprawdzić całkowity koszt kredytu i wskaźnik RRSO.

Trzeba też zweryfikować, czy skorzystanie z oferty na prezentowanych warunkach nie wymaga uruchomienia dodatkowych produktów bankowych. Jeśli tak to sprawdźmy, jakie generują koszty w skali miesiąca i czy można ich uniknąć. Dopiero wtedy możemy stwierdzić, że to najtańszy kredyt. 

Wszelkie najważniejsze informacje o warunkach i kosztach poszczególnych ofert sprawdzisz przez ranking kredytów gotówkowych. Po prostu określ kwotę i czas kredytu. Wtedy to ujrzysz listę okazującą parametry poszczególnych kredytów.

Do kogo kierowana jest oferta kredytów gotówkowych?

Największą zaletą pożyczek gotówkowych jest ich duża dostępność - oferowane są przez niemal każdy bank o profilu uniwersalnym. O taki produkt finansowy ubiegać mogą się wszystkie osoby pełnoletnie posiadające pełną zdolność do czynności prawnych. W większości przypadków skorzystanie z pożyczki gotówkowej nie wymaga przebrnięcia przez skomplikowane formalności. Jeżeli wnioskujemy o niższą kwotę na krótki okres, banki do minimum ograniczą kwestie naszej oceny, a sama decyzja kredytowa wydawana jest w ciągu kilkunastu minut.

Tania pożyczka gotówkowa jest więc w zasięgu ręki niemal każdego. Dostosowanie parametrów do indywidualnych możliwości i oczekiwań pozwoli pożyczać pieniądze w bezpieczny sposób. Warto skrupulatnie przemyśleć tę kwestię. Coraz częściej zyskujemy duży wpływ na to, jak będzie prezentował się harmonogram i tryb spłaty oraz ile wyniesie łączny koszt za kredyt gotówkowy online.

Kredyt dla lekarza i wybranych grup zawodowych?

Niektóre zawody cieszą się specjalnymi względami wśród kredytodawców i mogą liczyć na preferencyjne warunki finansowania. Dotyczy to przede wszystkim wolnych zawodów (m.in. architektów, prawników, lekarzy), pracowników służb mundurowych i sektora finansowego. Rzadziej spotkać można produkty specjalnie dla np. duchownych czy pracujących w sektorze publicznym lub samorządowym. Banki stoją na stanowisku, że osoby wykonujące zawód zaufania publicznego cechują się niższym ryzykiem zaprzestania spłaty rat za kredyt gotówkowy, gdyż stawiają na szali swoją reputację.

Kredyty tego typu różnią się zwykle od typowych kredytów gotówkowych i cechuje je szereg ułatwień. Pożyczkę dla wolnych zawodów charakteryzują uproszczone procedury bankowe, mniejsze wymogi formalne i brak konieczności przedstawienia zabezpieczeń, które byłyby wymagane od standardowego klienta. Kredyt gotówkowy tego typu to często wyższa kwota finansowania, dłuższy okres spłaty i niższe oprocentowanie nominalne. Na preferencyjne warunki mogą liczyć osoby wykonujące wolny zawód od co najmniej kilku miesięcy - dokładny okres zależy od instytucji finansowej udzielającej tego typu kredytów.

Kredyt gotówkowy dla młodych - jak zaciągnąć?

Osoby młode, osiągające regularne dochody i spłacające zobowiązania w terminie nie powinny mieć żadnych problemów z zaciągnięciem kredytu gotówkowego. Muszą być jednak pełnoletnie i posiadać pełną zdolność do czynności prawnych. Oczywiście, jeśli młody człowiek żyje na wyrost i bieżące koszty konsumują wszystkie osiągane dochody, to żaden bank nie udzieli mu pożyczki gotówkowej.

Cała procedura przyznawania finansowania jest taka sama, jak w przypadku innych klientów. Bank musi zweryfikować tożsamość młodego wnioskodawcy i sprawdzić, czy będzie on zdolny do spłaty dodatkowego zadłużenia w terminach wskazanych w umowie. Koszty kredytu dla młodych są także takie same jak dla standardowych klientów. Banki aktualnie nie dysponują specjalną ofertą skierowaną wyłącznie do klientów młodych. Wybór najlepszej propozycji może ułatwić ranking kredytów gotówkowych.

Kredyt gotówkowy dla emeryta - kto oferuje?

Kredyt gotówkowy dla emeryta jest ofertą kierowaną do osób starszych pobierających świadczenia emerytalne. Przewagą tej grupy klientów są regularne i pewne comiesięczne wpływy. Słabszą stroną jest zazwyczaj wysokość samego świadczenia. W trakcie weryfikacji wniosku osoby starsze również poddawane są ocenie zdolności do terminowej spłaty zadłużenia. Sprawdzana jest także ich historia kredytowa zarejestrowana przez Biuro Informacji Kredytowej.

Przeszkodą w udzieleniu kredytu gotówkowego dla emeryta, oprócz stosunkowo niskich dochodów, może być jego wiek. Banki stosują bowiem limity, w ramach których są w stanie udzielić finansowania. Przykładowo taki klient może zaciągnąć pożyczkę gotówkową pod warunkiem, że spłata ostatniej raty nastąpi, zanim ten skończy 75 lat. Oznacza to, że osoba w wieku 71 lat, nie będzie mogła zaciągnąć pożyczki z 5-letnim okresem spłaty. Jeśli jednak sytuacja materialna na to pozwala to emeryt może zaciągnąć kredyt gotówkowy na 3 lata. Warto mieć to na uwadze ubiegając się o kredyt gotówkowy dla emeryta.

Czy możliwy jest kredyt gotówkowy dla obcokrajowca?

Tak. Kredyt gotówkowy dla obcokrajowca udzielany jest przez banki najczęściej w ramach standardowej oferty. Każda instytucja finansowa kieruje się swoimi procedurami i polityką ryzyka, więc wymagania wobec obcokrajowca wnioskującego o kredyt gotówkowy mogą się różnić. Najczęściej dokumenty potrzebne do udzielenia kredytu to:

 • wniosek kredytowy,
 • paszport,
 • karta stałego pobytu bądź czasowego pobytu,
 • zaświadczenie potwierdzające zameldowanie w Polsce,
 • umowa o pracę lub zaświadczenie od pracodawcy potwierdzające zatrudnienie,
 • numer konta prowadzonego przez polski bank,
 • raport kredytowy z kraju pochodzenia wnioskodawcy.

Pozostałe procedury zbliżone są do tych stosowanych wobec klientów krajowych. Aby otrzymać kredyt gotówkowy, obcokrajowiec musi posiadać dochody pozwalające na terminową spłatę kolejnego zobowiązania, a także niebudzącą wątpliwości historię kredytową - jeśli takiej nie posiada, bank może pobrać raport kredytowy z kraju pochodzenia wnioskodawcy. Jeśli weryfikacja przebiegnie pomyślnie, to obcokrajowiec może liczyć na kredyt gotówkowy na takich samych warunkach jak klient pochodzący z Polski.

Jak wygląda procedura ubiegania się o kredyt gotówkowy?

Wokół procedury udzielania kredytu gotówkowego krąży wiele mitów. W znacznej mierze to właśnie przez nie niektórzy z nas obawiają się podjęcia tego zobowiązania. Niesłusznie, może być bowiem doskonałym źródłem dodatkowej gotówki na dowolny cel. Sam wniosek o kredyt jest zaś krótki. Warto poznać procedurę udzielania kredytu gotówkowego krok po kroku:

 • Wybierz najlepszą ofertę

  Podstawą jest oczywiście znalezienie odpowiedniego kredytu gotówkowego. Rozeznać się w bogatej ofercie pomoże rzeczywista roczna stopa oprocentowania oraz ranking kredytów gotówkowych. Fachowa wiedza z zakresu finansów nie jest potrzebna. Wszystko, czego będziesz potrzebował, znajdziesz w internecie. Warto przy okazji zwrócić uwagę na kilka aspektów dotyczących umowy kredytowej. Poznaj dokładnie koszty kredytu, dowiedz się, jak prezentuje się całkowita kwota kredytu (czyli całkowita kwota do spłaty), okres obowiązywania umowy oraz jaka będzie wysokość raty. Pozwoli to lepiej ocenić konkretny kredyt gotówkowy.

 • Określ parametry spłaty

  Całkowity koszt kredytu zależy od wielu różnych czynników. Jednym z nich jest sposób, w jaki chcemy spłacić zobowiązanie. Raty równe okażą się wprawdzie droższe od rat malejących w dłuższej perspektywie czasowej, z drugiej strony umożliwią jednak zwiększenie zdolności kredytowej, dzięki czemu zwiększy się również maksymalna kwota, na jaką będziemy mogli liczyć. Podobna zależność dotyczy okresu spłaty: im dłuższy, tym wyższe ogólne koszty, jednocześnie jednak niższa wysokość raty spłacanej co miesiąc.

 • Wypełnij wniosek

  Po odnalezieniu najlepszej oferty i sprecyzowaniu warunków przychodzi czas na wystąpienie o kredyt gotówkowy. Wniosek możesz złożyć na kilka różnych sposobów: zarówno fizycznie w oddziale banku, jak i przez internet, a nawet aplikację mobilną. Wniosek o kredyt gotówkowy jest przy tym bardzo prosty i każdy bez problemu da sobie radę z jego sporządzeniem, zwłaszcza jeżeli jest to wniosek online. Można go złożyć bez wychodzenia z domu.

 • Przygotuj dokumenty

  W niektórych przypadkach bank do weryfikacji wnioskodawcy będzie potrzebował dodatkowych dokumentów, takich jak zaświadczenie o osiąganych dochodach (coraz częściej, zwłaszcza jeżeli całkowita kwota kredytu jest niska, polega jednak na oświadczeniu sporządzanym samodzielnie).

 • Czekaj na decyzję kredytową

  Po etapie badania zdolności kredytowej bank przygotowuje decyzję kredytową. To zwykle najbardziej stresujący moment, ale nie ma powodów do obaw. W przypadku odmowy należy natomiast pomyśleć o udoskonaleniu finansowej strony swojego życia i zadbaniu o zdolność kredytową.

 • Podpisz umowę kredytową

  Pozytywna decyzja kredytowa to zielone światło do podpisania umowy kredytowej. Coraz częściej tradycyjny podpis zastępuje natomiast np. akceptacja w aplikacji mobilnej. Kredyt online daje też możliwość podpisania umowy za pośrednictwem kuriera lub telefonicznie.

 • Czekaj na wypłatę środków z kredytu gotówkowego

  Od zawarcia umowy do wypłaty środków często mija zaledwie kilkanaście minut. Będzie to jednak uzależnione od konkretnego banku oraz trybu zawierania umowy kredytowej.

Szybki kredyt gotówkowy online - jak otrzymać?

Szybki kredyt gotówkowy online możemy znaleźć bezpośrednio na stronie internetowej banku. Wygodniejszym wariantem jest jednak porównywarka kredytów gotówkowych, która wyświetla w jednym miejscu wszystkie oferty, które dopasowane są do oczekiwanej kwoty i okresu finansowania.

Jeśli chcielibyśmy wcześniej sprawdzić, jakie będą koszty zobowiązania, to możemy skorzystać z kalkulatora rat kredytu gotówkowego. Dzięki temu narzędziu będziemy mogli wstępnie określić, na jaką kwotę i okres chcemy zaciągnąć kredyt gotówkowy.

Następnie należy porównać dostępne oferty i wybrać opcję najbardziej dopasowaną do naszych potrzeb. Jeśli planujemy zaciągnąć szybki kredyt gotówkowy online w banku, który prowadzi już nasze konto, to całą procedurę załatwimy w kilka minut i nie będziemy musieli załączać żadnych dodatkowych dokumentów. Jeśli pożyczka gotówkowa online oferowana jest przez inny bank, to na wstępie sprawdźmy, jakie dokumenty potrzebne są do kompletnego przeprocesowania wniosku i przygotujmy je wcześniej.

Na zaświadczenie o zatrudnieniu i wynagrodzeniu od pracodawcy możemy czekać kilka dni. Za to historię swojego rachunku możemy błyskawicznie pobrać, logując się do bankowości elektronicznej i wybierając odpowiednią zakładkę. Deklarację podatkową też zazwyczaj mamy pod ręką. Jeśli dysponujemy już dowodem osobistym i wybranymi dokumentami możemy złożyć wniosek o kredyt gotówkowy przez Internet.

Po wypełnieniu i przesłaniu formularza bank przeprowadza analizę naszej kondycji finansowo-ekonomicznej. Jeżeli to wniosek o kredyt gotówkowy na niewielką kwotę to oceną naszego wniosku zajmują się automaty, dzięki czemu decyzja kredytowa wydawana jest szybko. Kiedy w grę wchodzą wyższe kwoty, w ocenę wniosku zostanie zaangażowany człowiek, co będzie wymagało od nas odrobiny więcej cierpliwości. W przypadku decyzji pozytywnej środki mogą być wypłacone na nasze konto nawet tego samego dnia.

Szybki kredyt gotówkowy online - jak podpisać umowę kredytową?

Zaciągając szybki kredyt gotówkowy online, umowę kredytową podpisać można na różne sposoby. Wszystko zależy od banku udzielającego finansowania. Czasami sposób akceptacji umowy jest kwestią naszego wyboru. Dokumenty mogą być podpisane całkowicie online z wykorzystaniem odpowiednich narzędzi autoryzacji. Inną formą jest telefon z banku i akceptacja umowy podczas rozmowy z konsultantem.

Pożyczkom gotówkowym na większe kwoty towarzyszy zwykle papierowy kontrakt, który dostarczany jest przez kuriera na wskazany przez nas adres. Jeszcze innym wariantem jest złożenie wniosku o szybki kredyt gotówkowy online przez Internet, a następnie podpisanie umowy w oddziale banku.

W którym banku zaciągnę szybki kredyt gotówkowy online?

Pożyczka gotówkowa cieszy się nieustającą popularnością, bo w wielu przypadkach można zaciągnąć go przez Internet bez konieczności wychodzenia z domu. To szczególnie ważne w sytuacji, kiedy zależy nam na czasie lub kiedy chcemy zachować odpowiedni dystans społeczny. Banki doskonale wiedzą, że zaniedbanie kanału online to błyskawiczne oddanie pola konkurencji. Z tego powodu pożyczki gotówkowe online znajdują się w ofercie niemal wszystkich banków uniwersalnych. Poniżej przedstawiamy wybrane z nich.

Szybka pożyczka gotówkowa online znajduje się np. w ofercie Banku BNP Paribas. Przez internet można złożyć wniosek o kredyt na kwotę nie wyższą niż 80 tys. zł. Prowizja za udzielenie kredytu gotówkowego w BNP Paribas mieści się w przedziale od 0% do 10,50%. Oferta skierowana jest do nowych i dotychczasowych klientów. Maksymalna kwota kredytu gotówkowego bez zgody współmałżonka w BNP Paribas wynosi 30 tys. zł.

Kolejną ofertę kredytu gotówkowego online przygotował Alior Bank. Maksymalna kwota pożyczki to 70 tys. zł, a okres spłaty zobowiązania sięgać może nawet 10 lat. Wniosek złożyć można w 100% online. Alior Bank pozwala podpisać umowę zdalnie (kwota pożyczki do 5 tys. zł) lub zaakceptować ją przez telefon podczas rozmowy z konsultantem (kwota pożyczki powyżej 5 tys. zł).

Z kolei Bank Pekao oferuje kredyt gotówkowy, który online mogą zaciągnąć wyłącznie jego klienci. Wniosek należy złożyć przez bankowość elektroniczną lub na infolinii. Po pozytywnej decyzji dokumenty zaakceptować można w bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej. Bank Pekao oferuje także uruchomienie kredytu przez telefon.

Kredyt gotówkowy dla firm Luty 2024

Chociaż kredyt gotówkowy dla konsumentów jest przewidziany na potrzeby niezwiązane z prowadzeniem działalności, istnieje również specjalna oferta kredytów gotówkowych dla firm. W przeciwieństwie do kredytów inwestycyjnych lub obrotowych ten rodzaj zobowiązania pozwala finansować praktycznie dowolne cele.

Taki kredyt gotówkowy może więc stać się zarówno solidnym zastrzykiem gotówki, który można przeznaczyć na innowacje, jak i źródłem finansowania bieżących wydatków. O tani kredyt gotówkowy w większości przypadków mogą wnioskować przedsiębiorcy z dłuższym stażem, jednak niektóre banki przygotowały również ofertę dla osób rozpoczynających działalność.

Kredyt gotówkowy - czy można skorzystać z wakacji kredytowych?

Wakacje kredytowe są rozwiązanie dla klientów banków, którzy znaleźli się w przejściowych kłopotach finansowych. Jeśli przewidujemy, że chwilowo kwota do spłaty zaciągniętych zobowiązań będzie wyższa niż osiągane przez nas dochody to warto przemyśleć skorzystanie z wakacji kredytowych. W ten sposób możemy odroczyć spłatę kredytu gotówkowego na określony czas. Maksymalny okres zawieszenia spłaty zależy od oferty konkretnego banku i wynosi od 3 do 6 miesięcy.

Wakacje kredytowe mogą przybierać różne formy. Możemy spotkać się z odroczeniem całej raty kapitałowo-odsetkowej, jak i z odroczeniem spłaty samego kapitału. Korzystając z wakacji kredytowych, w drugim wariancie musimy pamiętać, że bank w dalszym ciągu naliczać będzie odsetki. Rozwiązanie to może być nieopłacalne w początkowym okresie spłaty kredytów obsługiwanych w systemie rat malejących, kiedy to większą ich część stanowią odsetki.

Musimy przy tym pamiętać, że wakacje kredytowe nie sprawią, że bank anuluje nasze raty. Zadłużenie będzie trzeba spłacić w przyszłości i trzeba mieć to na uwadze, decydując się na taki krok. Przez kredyt gotówkowy klient może skorzystać z wakacji kredytowych tylko raz. Mało który bank zgodzi się na wielokrotne zawieszenia spłaty rat tego samego zobowiązania. Jeżeli zależy nam na takiej możliwości, to przed podjęciem decyzji sprawdźmy dobrze dostępne na rynku oferty kredytu gotówkowego.

Kalkulator kredytu gotówkowego - jak sprawdzić koszt kredytu?

Kiedy szukamy taniego kredytu gotówkowego i chcemy sprawdzić dokładne koszty związane z zaciągnięciem takiego zobowiązania, możemy wykorzystać dostępny w sieci kalkulator kredytowy. Dzięki temu narzędziu sprawdzimy, jaka jest całkowita kwota do spłaty, wysokość miesięcznej raty i rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Korzystając z kalkulatora kredytu, można zweryfikować szczegółowy harmonogram. Pozwala to sprawdzić, jaka kwota do spłaty przypada na poszczególne miesiące.

Aby skorzystać z kalkulatora kredytu gotówkowego, musimy określić kwotę zobowiązania, okres finansowania wyrażony w miesiącach lub latach, prowizję za udzielenie finansowania, rodzaj rat i oprocentowanie. Kwota do spłaty może być powiększona lub pomniejszona o prowizję. Możemy też zdecydować, że zaciągając kredyt gotówkowy, pokryjemy ją osobno.

Kalkulator kredytu jako wyniki zwraca nie tylko szczegółowy harmonogram spłaty, ale również rozkład poszczególnych kategorii kosztów na grupy. Dzięki temu dowiemy się np. jaka jest kwota do spłaty samych odsetek. Skorzystanie z kalkulatora kredytu gotówkowego zwraca też każdorazowo najlepsze oferty spełniające założone przez nas kryteria. Dzięki temu jeszcze łatwiej znaleźć tani kredyt gotówkowy.

Czym jest nadpłata kredytu gotówkowego?

Nadpłata kredytu gotówkowego pozwala szybciej pozbyć się zaciągniętego zobowiązania. Kiedy dysponujemy dodatkową gotówką, możemy ją przeznaczyć na częściową spłatę długu. Nie jest konieczna spłata zobowiązania w całości. Nadpłacając kredyt gotówkowy, przelewamy na konto wskazane przez bank kwotę wyższą, niż wynika z harmonogramu. Dzięki temu zmniejszamy pożyczony kapitał, od którego bank nalicza odsetki, a to przekłada się na obniżenie kwoty miesięcznej raty.

Spłata kredytu gotówkowego - jak na ratę wpływa zmiana oprocentowania?

Korzystając z kalkulatora kredytów gotówkowych, przygotowaliśmy zestawienie pozwalające sprawdzić, jak wzrost oprocentowania kredytu gotówkowego wpływa na ratę kredytu gotówkowego. Kwota zobowiązania zmienia się w przedziale od 10.000 zł do 150.000 zł, a okres spłaty mieści się w przedziale od 1 roku do 10 lat. Kredyt gotówkowy udzielany jest bez prowizji i dodatkowych opłat. Zobowiązanie spłacane jest w ratach równych. Wysokość miesięcznej raty przy oprocentowaniu na poziomie 10% wygląda następująco:

Wysokość miesięcznej raty, a kwota i okres spłaty kredytu gotówkowego - oprocentoawnie 10%, brak prowizji

Kwota kredytu 1 rok 2 lata 3 lata 4 lata 8 lat 10 lat
10 000 zł 879 zł 461 zł 323 zł 254 zł 152 zł 132 zł
20 000 zł 1 758 zł 923 zł 645 zł 507 zł 303 zł 264 zł
30 000 zł 2 637 zł 1 384 zł 968 zł 761 zł 455 zł 396 zł
50 000 zł 4 396 zł 2 307 zł 1 613 zł 1 268 zł 759 zł 661 zł
100 000 zł 8 792 zł 4 614 zł 3 227 zł 2 536 zł 1 517 zł 1 322 zł
150 000 zł 13 187 zł 6 922 zł 4 840 zł 3 804 zł 2 276 zł 1 982 zł

Tak zmienia się z kolei kwota miesięcznej raty za kredyt gotówkowy przy oprocentowaniu na poziomie 20% w skali roku. Bank w dalszym ciągu nie nalicza prowizji i innych opłat za udzielenie finansowania:

Wysokość miesięcznej raty, a kwota i okres spłaty kredytu gotówkowego - oprocentowanie 20%, brak prowizji i dodatkowych opłat

Kwota kredytu 1 rok 2 lata 3 lata 4 lata 8 lat 10 lat
10 000 zł 926 zł 508 zł 371 zł 304 zł 210 zł 193 zł
20 000 zł 1 853 zł 1 018 zł 743 zł 608 zł 419 zł 387 zł
30 000 zł 2 779 zł 1 527 zł 1 115 zł 913 zł 629 zł 580 zł
50 000 zł 4 632 zł 2 545 zł 1 858 zł 1 522 zł 1 048 zł 966 zł
100 000 zł 9 263 zł 5 089 zł 3 716 zł 3 043 zł 2 095 zł 1 933 zł
150 000 zł 13 895 zł 7 634 zł 5 578 zł 4 565 zł 3 143 zł 2 899 zł

Spłata kredytu gotówkowego, kiedy oprocentowanie zostało podwyższone z 10% do 20% w skali roku, przekłada się na poniższe różnice w miesięcznej racie:

Różnica w wysokości miesięcznej raty kredytu gotówkowego - oproc. 10% kontra 20%, brak prowizji i dodatkowych opłat

Kwota kredytu 1 rok 2 lata 3 lata 4 lata 8 lat 10 lat
10 000 zł -47 zł -47 zł -48 zł -50 zł -58 zł -61 zł
20 000 zł -95 zł -95 zł -98 zł -101 zł -116 zł -123 zł
30 000 zł -142 zł -143 zł -147 zł -152 zł -174 zł -184 zł
50 000 zł -236 zł -238 zł -245 zł -254 zł -289 zł -305 zł
100 000 zł -471 zł -475 zł -489 zł -507 zł -578 zł -611 zł
150 000 zł -708 zł -712 zł -735 zł -761 zł -867 zł -917 zł

W którym banku zaciągnąć kredyt gotówkowy?

Jeżeli zależy nam na czasie i symbolicznych procedurach bez względu na koszty to warto pomyśleć nad kredytem gotówkowym w banku, który prowadzi nasze główne konto. W takiej sytuacji środki można uzyskać z ciągu kilkunastu minut. O taki kredyt gotówkowy możesz wnioskować przez bankowość elektroniczną lub mobilną.

Nie musisz potwierdzać swojej tożsamości, ponieważ bank zrobił to już podczas zakładania konta. Z kolei Twoja zdolność do spłaty zadłużenia oceniona zostanie na podstawie weryfikacji historii rachunku. Zaciągnąć kredyt gotówkowy tego typu możesz bez przedstawiania żadnych dokumentów. Kredytem gotówkowym w tym samym banku mogą posiłkować się osoby, korzystające z innych produktów w tej samej instytucji. Lojalność może przełożyć się na korzystniejsze warunki finansowania.

Możesz też wziąć kredyt gotówkowy w innym banku. Będzie to jednak wymagało przedstawienia dodatkowych dokumentów. Sam proces złożenia wniosku wcale nie będzie jednak skomplikowany. Bank będzie wymagać potwierdzenia Twojej tożsamości oraz osiąganych dochodów. W przypadku pozytywnej decyzji kredytowej bank niezwłocznie przekaże pieniądze na wskazane we wniosku konto.

Decyzja o zaciągnięciu kredytu gotówkowego w każdym z przedstawionych scenariuszy powinna być poprzedzona gruntowną analizą ofert. Warto sprawdzić, jakie jest oprocentowanie, prowizja, RRSO i całkowita kwota do spłaty dostępnych na rynku propozycji. W tym celu skorzystać można z porównywarki kredytów gotówkowych. To intuicyjne i nowoczesne narzędzie pozwalające na wygodną weryfikację ofert. Dzięki niemu można szybko sprawdzić, który bank oferuje najlepsze kredyty gotówkowe na rynku.

Uzyskaj szybki kredyt gotówkowy przez ranking kredytów gotówkowych 2024!

Dobrze dobrany kredyt gotówkowy pozwoli Ci zrealizować liczne cele. Kredyty gotówkowe możesz bowiem rozdysponować w dowolny sposób. Co istotne składanie wniosku o kredyt jest niezwykle proste. Formalności dopełnisz bez wychodzenia z domu.

Wybierz najkorzystniejszą dla siebie ofertę przez nasz aktualny ranking kredytów gotówkowych online. W parę kliknięć ustal parametry kredytu i kliknij przycisk „Dalej” przy optymalnej ofercie. Po wypełnieniu prostego wniosku o kredyt gotówkowy i uzyskaniu akceptacji banku szybko uzyskasz pieniądze.

Poradniki finansowe - kredyty gotówkowe

Komentarze

Potwierdź że nie jesteś robotem!
Dziękujemy za zadanie pytania!
Nasi Redaktorzy odpowiedzą tak szybko jak to możliwe a informację o udzieleniu odpowiedzi prześlemy na podany adres e-mail .
Coś poszło nie tak. Prosimy spróbować ponownie później.
Aga
02.02.2024
Chciałabym skorzystać z promocji w Santander Bank Polska ale nie widzę ich w rankingu? Podobno mają fajną ofertę
Justyna Redzik
Redaktor
Pani Agnieszko, proszę skorzystać z linku: https://www.bankier.pl/smart/forms/product/28?label=PPF&source=wpkg&traffic_source=wpkg_direct&traffic_source=wpkg_direct&product_id=168&amount=20000&period=48&type=KG&payment_type=1&version_id=1244 i wypełnić formularz. Nasz doradca skontaktuje się z Panią i opowie o ofercie Santandera.
Szymon
15.09.2023
Kcjałbym jak naj szybciej pożyczka na iko
Mikołaj Pasecki
Redaktor
Witaj Szymonie. Jeśli zależy Ci na szybkiej pożyczce, to skorzystaj z naszego rankingu. Wystarczy, że klikniesz przycisk "Dalej" przy wybranej ofercie
Jacek
03.08.2023
Czy dostanę kredyt jeśli w styczniu miałem opóźnienie w opłaceniu rachunku za telefon?
Justyna Redzik
Redaktor
Dzień dobry, wszystko zależy od tego, jak duże było to opóźnienie.
Sylwia
03.08.2023
Czy otrzymam kredyt jeśli mieszkasz i pracuję w Holandii konto Holenderskie
Justyna Redzik
Redaktor
Dzień dobry, Pani Sylwio, proszę zapoznać się z ofertą kredytów gotówkowych udzielanych w euro. Takie znajdzie Pani między innymi w Banku Pekao S.A., mBanku oraz Alior Banku. Polecam skorzystać z naszego kalkulatora kredytowego: https://www.bankier.pl/smart/kredyty-gotowkowe?gclid=Cj0KCQjwoK2mBhDzARIsADGbjerlo7md4UNjKhPawmtn0A7-7lUcp3W0rkXpQrdFdCmXMaYSkVjMEGcaAu4LEALw_wcB#/50000/48/1/2/2/2/2/2/1 Pozdrawiam serdecznie
Zenon
13.06.2023
Czy kredyt gotówkowy mogę wziąć na dowolny cel? Czy muszę podać w Banku cel na jaki chcę wziąć pożyczkę?
Marcin Kosiński
Redaktor
Nie ma potrzeby podawania celu na który przeznaczymy środki z kredytu gotówkowego. Jest to jedna z najbardziej elastycznych form pozyskania gotówki.
Marta
13.06.2023
Czy mogę ubiegać się o kredyt gotówkowy w Polsce, jeśli pracuję w UK?
Marcin Kosiński
Redaktor
Należy podkreślić, że rekomendacja S Komisji Nadzoru Finansowego mówi o tym, że kredytów należy udzielać w walucie, w jakiej zarabia kredytobiorca. To już na wstępnie ogranicza ofertę banków. Są wyjątki, gdy po złożeniu sporej liczby dokumentów, jak zaświadczenie o dochodach, zagraniczne zeznanie podatkowe, itd... możemy liczyć na pewną kwotę kredytu. Należy pamiętać, że tak wyliczona zdolność będzie zawsze dużo niższa, niż dla osób zarabiających w Polsce.
BS
13.06.2023
Czy bank musi uzasadnić dlaczego nie udzielił mi kredytu?
Marcin Kosiński
Redaktor
Tak, bank musi uzasadnić dlaczego odmówił kredytu. Nie należy jednak zawsze spodziewać się konretnych odpowiedzi. Bank może odmówić kredytu z wielu powodów: - restrykcyjne wymogi kredytowe stawiane przez określony bank; - niespełnienie wymogu wiekowego przez kredytobiorcę; - pomyłki w aplikacji kredytowej; - niezgoda współmałżonka na podjęcie zobowiązania kredytowego; - nadmierna ilość zaciągniętych pożyczek w krótkim okresie; - obciążenia wynikające z długów pozabankowych; - nadmierna liczba zapytań o kredyt w Biurze Informacji Kredytowej; - opóźnienia w regulowaniu zobowiązań; - dochody pochodzące z niepewnego źródła; - brak stałego miejsca pracy i regularnych wpływów; - niewystarczająca zdolność kredytowa.
GS
31.05.2023
Czy otrzymam kredyt gotówkowy jeśli nie mam dobrej historii w BIKu?
Marcin Kosiński
Redaktor
Wszystko zależy od tego w jakim stopniu została zaburzona historia w BIK. Drobne opóźnienia nie powinny mieć znaczącego wpływu na nasz scoring kredytowy. Warto także mieć na uwadze, że instytucje bankowe mogą stosować różne systemy oceny zdolności kredytowej oraz akceptować zróżnicowane poziomy ryzyka. Z pewnością kontakt z komornikiem negatywnie wpłynie na naszą możliwość otrzymania jakiegokolwiek kredytu przez około 5 lat.
Ikona strzałki