Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!
Monika Dekrewicz
redaktor Bankier.pl


Getin Bank przygotował specjalną ofertę kredytu. Klienci, którzy skonsolidują co najmniej jedno zobowiązanie z innego banku, mogą skorzystać na preferencyjnych warunkach. Oferta zachęca brakiem konieczności posiadania konta osobistego oraz podpisywania umowy ubezpieczenia. 

Kredyt konsolidacyjny w Getin Banku – warunki Kredyt konsolidacyjny w Getin Banku – warunki (fot. Katarzyna Waś-Smarczewska / Bankier.pl)

Kredyt konsolidacyjny w Getin Banku – informacje podstawowe

Kredyt konsolidacyjny to szczególny rodzaj kredytu. Jest on przeznaczony dla osób, które mają już zobowiązania w innych bankach i z jakiegoś powodu zależy im na ich przeniesieniu do jednego kredytodawcy. Powodem jest zwykle możliwość obniżenia wysokości raty.

Getin Bank posiada w ofercie również kredyty dla tych, którzy planują przeznaczyć środki na dowolny cel. Należą do nich:

  • Kredyt gotówkowy – standardowy wariant kredytu gotówkowego, na stale w ofercie banku. 

Ile można pożyczyć w Getin Banku i na jak długo?

przewiń, aby zobaczyć całą tabelę
przewiń, aby zobaczyć całą tabelę

Kredyt konsolidacyjny w Getin Banku – podstawowe parametry kredytu

Parametr

Wartość parametru

Kwota minimalna kredytu

1000 zł

Kwota maksymalna kredytu

100 000 zł

Minimalny okres kredytowania

3 miesiące

Maksymalny okres kredytowania

120 miesięcy

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie informacji otrzymanych od banku

Kredyt konsolidacyjny ma takie same parametry, co standardowa oferta. Wysoka kwota maksymalna oraz długi okres kredytowania to cechy wyróżniające ten produkt na rynku. Co istotne, do kwoty kredytu pokrywającej dotychczasowe zobowiązania, klient może dobrać dodatkową gotówkę, o ile całkowita kwota kredytu musi mieścić się w podanych limitach.

Kredyt konsolidacyjny – jak złożyć wniosek?

Wniosek o kredyt konsolidacyjny w Getin Banku można złożyć na trzy sposoby:

  • przez formularz internetowy – po wypełnieniu i wysłaniu formularza kontaktowego, doradca banku oddzwoni w ciągu 48 godzin, aby ustalić szczegóły i dobrać ofertę do potrzeb klienta,
  • przez bankowość internetową – wygodna opcja dla klientów Getin Banku, którzy mogą dowiedzieć się, jaką bank przygotował ofertę od ręki – po zalogowaniu w systemie transakcyjnym. Plusem jest także uproszczenie procedur i krótki czas oczekiwania na otrzymanie decyzji,
  • w oddziale – bank nie rezygnuje ze sprawdzonych rozwiązań. Tradycjonaliści mogą złożyć wniosek i zasięgnąć wszystkich informacji, udając się do placówki banku.

Dla kogo kredyt konsolidacyjny w Getin Banku?

Aby skorzystać z oferty Getin Banku, należy spełnić kilka podstawowych warunków. Pierwszy z nich to wiek kredytobiorcy. Bank rozpatruje wnioski wyłącznie osób pełnoletnich. Nie wyznaczono natomiast maksymalnego wieku kredytobiorcy.

Drugi wymóg to posiadanie regularnych dochodów. Wśród wymienionych przez bank źródeł ich otrzymywania można znaleźć umowę o pracę, rentę, emeryturę, umowę zlecenie, umowę o dzieło, działalność gospodarczą lub działalność rolniczą. Miesięczny dochód kredytobiorcy nie może być niższy niż 600 zł. Wyjątkiem jest emerytura lub renta – bank rozpatrzy wniosek klienta, jeśli dochód wynosi co najmniej 850 zł.

Ostatni, ale nie mniej ważny warunek, to posiadanie odpowiedniej zdolności oraz wiarygodności kredytowej. To przede wszystkim na ich podstawie bank decyduje czy i na jaką kwotę przyznać kredyt.

Ile kosztuje kredyt konsolidacyjny w Getin Banku?

przewiń, aby zobaczyć całą tabelę
przewiń, aby zobaczyć całą tabelę

Kredyt konsolidacyjny w Getin Banku – podstawowe koszty kredytu

Parametr

Stawka

Oprocentowanie

7,20 proc.

Prowizja

indywidualnie

Zmiana harmonogramu spłat na wniosek kredytobiorcy

25 zł

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie informacji otrzymanych od banku 


Oprocentowanie kredytu jest stałe
dla zobowiązań zaciąganych na 72 miesiące. W przypadku dłuższych umów bank zastosuje oprocentowanie zmienne od 73. miesiąca.

Kredyt konsolidacyjny w Getin Banku – informacje dodatkowe

  • Możliwość zawnioskowania o dodatkową kwotę.  
  • Możliwość wyboru dowolnego dnia w miesiącu jako terminu spłaty.  
  • Brak wymogu dobrania ubezpieczenia.  
  • Kredyt spłacany jest w formule rat równych.  
  • Konto osobiste w Getin Banku nie jest wymagane.  

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 16,3%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 35 600 zł, całkowita kwota do zapłaty 59 013,84 zł, oprocentowanie zmienne 7,2%, całkowity koszt kredytu 23 413,84 zł (w tym: prowizja 3 665,04 zł, odsetki 13 143,47 zł, koszt ubezpieczenia 6 605,33 zł), 87 miesięcznych rat równych w wysokości po 678,32 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 25.06.2020r. na reprezentatywnym przykładzie. Oprocentowanie zmienne w całym okresie kredytowania.

Skorzystaj z pomocy eksperta

2020-08-11

Kredyt konsumencki - kredyt konsumpcyjny a konsumencki. Różnice

Określenia kredyt konsumencki oraz kredyt konsumpcyjny brzmią bardzo podobnie. Jednak nie jest to to samo. Kto może zawrzeć umowę kredytu konsumenckiego oraz konsumpcyjnego, czego dotyczą oraz jakie są różnice?

2020-08-10

Intercyza: co to? Intercyza a długi

Widmo zadłużenia może spędzać sen z powiek, zwłaszcza jeżeli może dotyczyć majątku obojga małżonków. Warto dowiedzieć się, jak działa intercyza oraz w jakich sytuacjach okaże się skuteczna.

2020-08-10

Koszty utrzymania dziecka. Ile kosztuje utrzymanie dziecka?

Rodzicielstwo to nie tylko olbrzymia odpowiedzialność, ale również spore wydatki. Aby dobrze przygotować się do tego zadania, warto więc przeanalizować, ile kosztuje wychowanie dziecka.

Egzekucja komornicza - jak wygląda? Ile wynoszą koszty komornicze?

Zetknięcie się z komornikiem jest bardzo stresujące. Niestety przekłada się nie tylko na komfort życia, ale również dodatkowe koszty komornicze, które w większości przypadków ponosi dłużnik.

Tani kredyt - gdzie najtaniej wziąć kredyt? Tanie kredyty

Co oznacza, że kredyt jest tani? Przede wszystkim wysokość oprocentowania i prowizji. W takim razie gdzie najtaniej zaciągnąć kredyt i ile kosztuje tani kredyt? Przygotowaliśmy krótki poradnik wyjaśniający, na co zwracać uwagę i gdzie szukać, żeby znaleźć tani kredyt gotówkowy.

Ogrzewanie gazowe - ile kosztuje? Koszt ogrzewania gazem

Ogrzewanie gazowe staje się coraz bardziej popularne zarówno w domach, jak i mieszkaniach. Przed decyzją o jego montażu warto poznać przede wszystkim koszty z jakimi się wiąże.

Kredyt z poręczycielem. Jakie są obowiązki żyranta?

W niektórych przypadkach zdolność kredytowa nie pozwala na uzyskanie finansowania we wnioskowanej wysokości. Wówczas z pomocą może przyjść poręczyciel, zwany również żyrantem.