Kredyt hipoteczny bez tajemnic

bezpłatny webinar i Q&A

17 lutego, godzina 15:00

Planujesz kredyt hipoteczny? Masz pytania o zdolność kredytową i warunki w bankach?

Koniecznie weź udział w bezpłatnym webinarze Bankier.pl i Santander Bank Polska


  • Jak się przygotować do zaciągnięcia kredytu hipotecznego - 5 pierwszych kroków
  • Nie tylko marża - co się składa na koszt kredytu hipotecznego?
  • Stała i zmienna stopa - co warto wiedzieć o oprocentowaniu
  • Od czego zależy wysokość raty w kredycie hipotecznym? (formuły spłaty, okres spłaty, czynniki wpływające na marżę -> LTV, kwota, jak na ratę wpływają zmiany stóp procentowych)
  • Zdolność kredytowa i historia kredytowa, czyli od czego zależą szanse na kredyt hipoteczny?
  • Od wniosku do wypłaty - kredyt hipoteczny krok po kroku
  • Ustawa o kredycie hipotecznym - co powinienem wiedzieć jako kredytobiorca?
  • Kredyt hipoteczny przez internet. Co można załatwić obecnie zdalnie?
  • Q&A - sesja pytań i odpowiedzi

Zagadnienia, które poruszymy

Czwartek, 17 lutego. Godzina 15:00 - 16:30

Zapisz się

Zapisz się na webinar

Prelegenci

Michał Kisiel

Analityk Bankier.pl

Doktor nauk ekonomicznych w zakresie finansów. Starszy wykładowca w Katedrze Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Autor m.in. książki „Internet a konkurencyjność banków w Polsce” (Wyd. Cedewu, Warszawa 2005) oraz współautor książki „Innowacyjne usługi banku” (Wyd. PWN, Warszawa 2007) i „Finanse osobiste. Zachowania, produkty, strategie” (Wyd. PWN, Warszawa 2012) oraz raportu „Niekartowe systemy płatności bezgotówkowych w Polsce” (NBP, 2014). Specjalizuje się w problemach rozwoju bankowości detalicznej, zarządzania finansami w gospodarstwie domowym, bankowości elektronicznej, systemach płatności i innowacjach finansowych w internecie. Na łamach Bankier.pl opisuje m.in. rynek kredytów hipotecznych i przygotowuje kwartalne raporty „HipoTracker” prezentujące zmiany zachodzące w ofertach kredytodawców.

Tomasz Borkowski

Lidia Biedrzycka

Ekspert ds. kredytów hipotecznych w Santander Bank Polska.

Ekspert w zespole rozwoju produktów i procesów kredytowych

w Santander Bank Polska.

Od 15 lat zawodowo związany z tematem kredytów hipotecznych. W Santander Bank Polska odpowiada za rozwój kredytów hipotecznych, m.in. wprowadził do oferty kredyty Mieszkanie dla Młodych oraz wdrożył ustawę o kredycie hipotecznym. W ramach szkoleń organizowanych przez ZBP przygotowywał kandydatów na pośredników kredytu hipotecznego do egzaminów w KNF oraz współtworzył program edukacji finansowej dla podopiecznych Banków Żywności.

Karierę zawodową rozpoczęła 23 lata temu w Banku Millennium gdzie min. zarządzała oddziałem banku i uczestniczyła w procesie udzielania jednego z pierwszych kredytów hipotecznych w tym banku. Tematyka kredytów hipotecznych zainteresowała ją na tyle, że w tym kierunku rozwijała swoje dalsze doświadczenie zawodowe. Z Santander Bank Polska ( wcześniej Bank Zachodni WBK) związana od 2006 r. gdzie min. odpowiadała za współpracę z ogólnopolskimi i lokalnymi firmami pośrednictwa finansowego w zakresie kredytów hipotecznych, pomagała przeprowadzić klientów (również inwestorów zagranicznych) przez proces kredytowy. Obecnie zajmuje się rozwojem oferty kredytów hipotecznych, usprawnieniami procesu i obsługą biznesową produktu.

Uwagi i zapytania: redakcja@bankier.pl

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu