Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!


Kredyt gotówkowy zachęca niską stawką procentową oraz możliwością uniknięcia prowizji. Kredyt w Inbanku jest dostępny wyłącznie przez internet, co może przemawiać na jego korzyść.

Kredyt gotówkowy w Inbanku – warunki Kredyt gotówkowy w Inbanku – warunki

Kredyt gotówkowy 3 x 0 zł w Inbanku – informacje podstawowe

Kredyt gotówkowy to jeden z kilku produktów oferowanych przez Inbank – pochodzący z Estonii bank internetowy, który w Polsce działa na podstawie jednolitego paszportu europejskiego. Do oferty banku należy także kredyt samochodowy oraz kredyt ratalny.

Ile można pożyczyć w Inbanku i na jak długo?

Maksymalna kwota kredytu oraz maksymalny okres kredytowania nie należą do najdłuższych na rynku, jednak pozwolą na sfinansowanie przedsięwzięć wymagających większego wkładu finansowego. Spłatę zadłużenia można rozłożyć na kilka lat.

przewiń, aby zobaczyć całą tabele
przewiń, aby zobaczyć całą tabele

Kredyt gotówkowy w Inbanku – podstawowe parametry kredytu

Parametr

Wartość parametru

Minimalna kwota pożyczki

2000 zł

Maksymalna kwota pożyczki

50 000 zł

Minimalny okres kredytowania

4 miesiące

Maksymalny okres kredytowania

72 miesiące (6 lat)

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie informacji otrzymanych od banku.

Kredytobiorcy, którzy chcą wcześniej uregulować swoje zobowiązanie, mogą dokonać przedterminowej spłaty kredytu na podany przez bank numer konta.

Kredyt gotówkowy w Inbanku – jak złożyć wniosek?

Bank reklamuje kredyt jako produkt dostępny w 100% online. Zanim klient wypełni wniosek, zostanie poproszony o dokonanie rejestracji w serwisie bankowości internetowej. Z jej poziomu można wysłać wniosek o kredyt lub inny produkt np. lokatę terminową. Kolejnym krokiem jest wysłanie przelewu na kwotę 1 zł, co pozwoli bankowi na zweryfikowanie tożsamości klienta. Zanim klient otrzyma kredyt na swoje konto, będzie musiał podpisać umowę elektroniczną. Dojdzie do tego, jeśli ocena jego zdolności kredytowej wypadnie pozytywnie.

Dla kogo Kredyt gotówkowy w Inbanku?

W trakcie procesu kredytowego klient może się spotkać z prośbą banku o dostarczenie odpowiednich dokumentów dochodowych. Do akceptowanych przez bank źródeł osiągania dochodów należą umowa o pracę, kontrakt, umowa zlecenia, umowa o dzieło, samozatrudnienie, emerytura, renta, rolnictwo, najem. Listę wymaganych dokumentów można znaleźć na stronie internetowej banku.

O kredyt gotówkowy w Inbanku można się starać indywidualnie. Oznacza to, że oceny zdolności kredytowej nie można poprawić, zaciągając kredyt wraz ze współkredytobiorcą.

Ile kosztuje Kredyt gotówkowy 3 x 0 zł?

No koszty kredytu składają się przede wszystkim oprocentowanie oraz prowizja. Kredyt gotówkowy jest objęty oprocentowaniem stałym, które jest niewrażliwe na wahania stóp procentowych na rynku. Dzięki temu klient będzie mógł oszacować całkowite koszty kredytu przed podpisaniem umowy.

przewiń, aby zobaczyć całą tabele
przewiń, aby zobaczyć całą tabele

Kredyt gotówkowy w Inbanku – podstawowe koszty kredytu

Parametr lub czynność

Opłata lub stawka

Oprocentowanie

8,99 proc.

Prowizja od udzielenia pożyczki

od 0 do 9,99 proc.  

Ubezpieczenie na życie

nieobowiązkowe

Przedterminowa spłata kredytu

0 zł

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie informacji otrzymanych od banku.

Prowizja jest ustalana indywidualnie, a jej minimalna stawka może wynieść 0 proc. w skali roku. Ubezpieczenie na życie jest nieobowiązkowe, jednak klienci, którzy się na nie zdecydują, otrzymają obniżoną o 2 proc. prowizję. Do zakresu ubezpieczenia od AXA Życie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. dostępnego w banku należą m.in. śmierć ubezpieczonego, poważne zachorowanie, całkowita niezdolność do pracy, pobyt w szpitalu.

Kredyt gotówkowy w Inbanku – informacje dodatkowe

  • Kredyt gotówkowy w Inbanku spłacany jest w ramach rat równych.  
  • Dodatkowe zabezpieczenia kredytu nie są wymagane. 
  • Oferta dostępna zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 15,05%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 8000,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 11191,21 zł, oprocentowanie stałe w skali roku 8,99%, całkowity koszt kredytu 3191,21 zł (w tym: prowizja 959,20 zł, odsetki 2232,01 zł), umowa zawarta na okres 60 miesięcy, 59 miesięcznych rat równych w kwocie 186,52 zł, ostatnia rata 186,53 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 06.06.2018 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Skorzystaj z pomocy eksperta

2019-09-09

Hot hatche do 10, 15, 20 tys. Ranking sportowych aut

Hot Hatche, używane sportowe samochody coupe, można kupić już za mniej niż 10 tys. zł. Przeglądając setki ofert na serwisach ogłoszeniowych, wybraliśmy po siedem aut typu hot hatch w trzech przedziałach cenowych - do 10 tys. zł, 15 tys. zł i 20 tys. zł. Kryteriami, które posłużyły za podstawę naszego wyboru, było przyspieszenie, osiągi silnika przy jednocześnie niskiej cenie, a także dostępność danego modelu w Polsce w oparciu o ogłoszenia sprzedaży w najpopularniejszych serwisach ogłoszeniowych.

2019-08-28

Kredyt gotówkowy 50 tys. na 10 lat

Jest to już dość duża kwota, dlatego przed zaciągnięciem takiego kredytu, warto zastanowić się, czy na pewno jesteśmy w stanie go spłacić. Kto właściwie ma szanse na otrzymanie tak wysokiego kredytu?

2019-08-23

Pożyczka pod zastaw samochodu - na czym polega?

Nie każdy klient może starać się o pożyczkę, gdy posiada inne zadłużenia lub jego historia kredytowa pozostawia wiele do życzenia. Co zrobić w takiej sytuacji? Dobrym rozwiązaniem może okazać się wówczas pożyczka pod zastaw samochodu, którą udzielają firmy pozabankowe

Kredyt obrotowy - co to jest i jak go dostać?

Brak możliwości opłacenia bieżących faktur lub zakupu materiałów, z których tworzone są nasze produkty, jest nie tylko frustrujące, ale także zagraża funkcjonowaniu biznesu. Nie jest to jednak sytuacja bez wyjścia

Pożyczka na wkład własny do kredytu hipotecznego

Jednym z warunków otrzymania kredytu hipotecznego jest posiadanie odpowiedniego wkładu własnego. Czy i jak można otrzymać pożyczkę na wkład własny?

Kiedy warto wziąć kredyt gotówkowy na mieszkanie?

Kredyt hipoteczny to forma finansowania, która przychodzi klientowi pierwsza do głowy. Ale co z kredytem gotówkowym? Czy warto rozważyć tę opcję?

Czy nadal jest sens brać coś na raty, żeby budować historię kredytową?

Od wielu lat panuje przeświadczenie o tym, że osoba, która ma czystą kartę w historii kredytowej, nie ma szans na otrzymanie większego kredytu. Zapytałam banki, jak oceniają swoich klientów i czy ci bez rat na mały sprzęt RTV/AGD nadal nie mają co liczyć na większy kredyt.  

Ikona informacji
poradniki