Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!


Tani kredyt z kontem jest bliźniaczą ofertą innej pożyczki gotówkowej eurobanku – Kredyt dla każdego. Różni się od niej przede wszystkim wymogiem prowadzenia ROR-u w banku. Spełnienie tego warunku pozwala na uzyskanie korzystniejszego oprocentowania niż we wspomnianej ofercie. Do innych zalet produktu, które mogą przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów, należy długi okres kredytowania, niska kwota minimalna oraz możliwość zawnioskowania o nowe środki w trakcie trwania umowy kredytowej. 

AKTUALIZACJA 06.08.2018 r. 

Tani kredyt z kontem został wycofany z oferty banku. 

Kredyt gotówkowy w eurobanku – Tani kredyt z kontem – warunki udzielenia i spłaty Kredyt gotówkowy w eurobanku – Tani kredyt z kontem – warunki udzielenia i spłaty (fot. Andrzej Bogacz / FORUM)

Tani kredyt z kontem – informacje podstawowe

Oferta jest skierowana do osób, które posiadają konto osobiste z oferty eurobanku, na które wpływa wynagrodzenie z tytułu wykonywanej pracy, emerytury lub renty. Konto można założyć przy zaciąganiu kredytu lub przenieść z innego banku w ciągu miesiąca od podpisania umowy kredytu. 

Tani kredyt z kontem – na co może być przeznaczony? 

Uzyskany w banku kredyt można przeznaczyć na dowolny cel. Eurobank stawia jedno ograniczenie – kredyt nie może finansować działalności gospodarczej ani żadnego celu z nią związanego. 

Ile można pożyczyć w eurobanku i na jak długo? 

Kwota minimalna została ustalona przez bank na niskim poziomie 500 zł. Maksymalna kwota kredytu wynosi 120 000 zł. Bez zaświadczenia o otrzymywanych dochodach można otrzymać nawet 4000 zł. Zgoda współmałżonka nie jest wymagana dla kredytów do 50 000 zł. Aby wziąć Tani kredyt z kontem nie ma potrzeby ustanawiania dodatkowych zabezpieczeń takich jak np. ubezpieczenie na życie. 

Maksymalny okres zapadalności kredytu wynosi 108 miesięcy, czyli 9 lat. Najkrótszy okres spłaty wynosi 3 miesiące. 

Dla kogo Tani kredyt z kontem w eurobanku? 

Źródła dochodu w przypadku Taniego kredytu z kontem są mniej zróżnicowane niż dla innych kredytów gotówkowych eurobanku, co może być ograniczeniem dla niektórych zainteresowanych. Bank akceptuje dochody uzyskiwane z tytułu:

  • umowy o pracę,
  • świadczenia emerytalnego,
  • renty rodzinnej,
  • zasiłku przedemerytalnego. 

Klienci, których źródłem dochodu jest np. umowa cywilno-prawna lub wykonywana działalność gospodarcza czy najem lub dzierżawa, mogą skorzystać z innych kredytów w ofercie eurobanku. Dostępny jest Kredyt dla każdego lub Pożyczka gotówkowa "Wypożyczka". 

Minimalny dochód, który pozwoli na zawnioskowanie o udzielenie pożyczki wynosi 380 zł. Aby dostać wyższy kredyt, wniosek mogą złożyć dwie osoby. Dzięki temu wynik badania zdolności kredytowej będzie korzystniejszy ze względu na połączenie dochodów współkredytobiorców. 

Tani kredyt z kontem w eurobanku – jak złożyć wniosek?

Zawnioskować o udzielenie kredytu można w banku na dwa sposoby:

  • przez bankowość elektroniczną – jest to metoda dostępna wyłącznie dla klientów, którzy są już posiadaczami jednego z kont osobistych w eurobanku, a także podpisali umowę o nadanie dostępu do systemu transakcyjnego banku. W przypadku wyboru tej formy złożenia wniosku, akceptacja warunków umowy jest bardzo prosta. Po wypełnieniu wszystkich niezbędnych danych, bank wyśle do klienta umowę w postaci elektronicznej. Dokument uznaje się za podpisany po zweryfikowaniu przez klienta warunków umowy tokenem lub hasłem otrzymanym w SMS-ie od banku. 
  • podczas wizyty w placówce – wszystkie formalności związane z kredytem można sfinalizować podczas jednej wizyty w oddziale banku. Po zbadaniu zdolności kredytowej, doradca przygotuje dokumenty, po podpisaniu których pożyczka zostanie przelana na konto. Początkowo nie musi to być rachunek prowadzony w eurobanku, jednak klient jest zobowiązany do jego zmiany i złożenia dyspozycji o wpływie wynagrodzenia w terminie 30 dni od podpisania umowy. 

Czytelnicy Bankier.pl mogą za pomocą formularza skontaktować się z konsultantem, który przybliży szczegóły oferty. W tym celu należy kliknąć w baner „Wnioskuj o ten kredyt”.

Ile kosztuje Tani kredyt z kontem w eurobanku?

Wysokość oprocentowania jest obecnie zależna wyłącznie od długości okresu kredytowania.

W zamian za otwarcie konta w eurobanku, klient otrzymuje lepsze oprocentowanie niż to, które możemy znaleźć w drugiej pożyczce oferowanej przez bank – Kredyt dla każdego. 

W przypadku prowizji, wpływ na jej wysokość mają dwa czynniki – okres spłacania kredytu oraz pożyczana kwota.

Poniższa tabela prezentuje wartości minimalne oraz maksymalne oprocentowania i prowizji dla osób ze statusem nowego klienta. Informacje zostały przekazane portalowi Bankier.pl przez bank.

przewiń, aby zobaczyć całą tabelę
przewiń, aby zobaczyć całą tabelę

Tani kredyt z kontem w eurobanku - wysokość oprocentowania i prowizji dla nowych klientów

Oprocentowanie

7 proc. 

Prowizja

od 6,80 - 19,70 proc. 

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl

Poza odsetkami doliczanymi do spłacanego co miesiąc kapitału, klient może się spotkać z innymi opłatami przy niektórych czynnościach bankowych.

przewiń, aby zobaczyć całą tabelę
przewiń, aby zobaczyć całą tabelę

Tani kredyt z kontem w eurobanku – najważniejsze opłaty dodatkowe

Czynność

Opłata

Opłata za sporządzenie odpisu umowy na wniosek klienta

50,00 zł

Opłata za udzielenie wakacji kredytowych na wniosek klienta

9,50 zł

Opłata za zmianę dnia spłaty raty na wniosek klienta

20,00 zł*

*Brak opłat dla pierwszej zmiany w danym roku kalendarzowym.

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl

Aby skorzystać z atrakcyjniejszego oprocentowania, należy założyć w eurobanku konto osobiste. Wymagane będzie również dokonywanie zasileń rachunku osiąganymi dochodami z tytułu wynagrodzenia, emerytury lub renty. Bank nie narzuca klientowi, jaki typ konta ma wybrać. Do oferty eurobanku należą m.in. Konto active, Konto prestige, Konto na co dzień czy Konto standard. Klienci, którzy chcą uniknąć korzystania z dodatkowych produktów bankowych, mogą być zainteresowani inną pożyczką banku – Kredyt dla każdego

Tani kredyt z kontem – informacje dodatkowe

Wakacje kredytowe – już po sześciu miesiącach regularnego spłacania rat, klient ma możliwość zawiesić spłatę kredytu w ramach wakacji kredytowych. Za ich udzielenie bank pobiera opłatę w wysokości 9,50 zł. Ponowne skorzystanie z usługi jest możliwe po upływie 12 miesięcy od poprzedniego odroczenia spłaty. 

Pojawienie się dodatkowych potrzeb u klienta nie wiąże się z koniecznością podpisania kolejnej umowy kredytowej – oferta umożliwia zawnioskowanie o dodatkowe środki

Kredyt spłacany jest w ratach równych. Istnieje możliwość wyboru dnia miesiąca, który stanowiłby termin spłaty raty. Jego zmiany można dokonać bezpłatnie raz w roku. 

Proponowaną spłatą Taniego kredytu z kontem jest ustanowienie zlecenia spłaty, które automatycznie pobierze z rachunku środki na spłatę kredytu.

przewiń, aby zobaczyć całą tabelę
przewiń, aby zobaczyć całą tabelę

Tani kredyt z kontem w eurobanku – zalety i wady

Zalety

Wady

Atrakcyjne oprocentowanie kredytu

Konieczność założenia konta osobistego w eurobanku

Oprocentowanie stałe odporne na wahania stóp procentowych

Odpłatne wakacje kredytowe

Możliwość złożenia wniosku przez posiadaczy konta osobistego bez wychodzenia z domu

Konieczność podpisania umowy przez nowych klientów w oddziale banku

Niska kwota minimalna kredytu

Wymagana zgoda współmałżonka dla kredytu od 50 000 zł.

Możliwość przyznania przez bank dodatkowej kwoty kredytu w trakcie jego trwania

Brak konieczności ustanowienia dodatkowego zabezpieczenia

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl

Tani kredyt z kontem jest propozycją dla osób, które posiadają konto w eurobanku lub są skłonne je otworzyć. Szczególnie zainteresowani ofertą mogą być klienci poszukujący kredytu na niewielką kwotę, lecz z możliwością pożyczenia większej sumy w późniejszym terminie. Na korzyść kredytu przemawiają także stała stopa procentowa i wakacje kredytowe, jednak za ich udzielenie bank pobierze opłatę.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 14,10%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 27 800 zł, całkowita kwota do zapłaty 38 743,70 zł, oprocentowanie stałe 8,50%, całkowity koszt kredytu 10 943,70 zł (w tym: opłata przygotowawcza 100 zł, prowizja 3265,92 zł, odsetki 7 577,78 zł), 62 miesięcznych równych rat w wysokości 614,98 zł oraz ostatnia rata wyrównawcza w wysokości 614,94 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 02.10.2017 r. na przykładzie reprezentatywnym. Szczegóły, w tym Regulamin udzielania pożyczek i kredytów przez Euro Bank S.A., opłaty i prowizje, zakres ubezpieczeń oraz ograniczenia i wyłączenia odpowiedzialności Towarzystw Ubezpieczeniowych dostępne na eurobank.pl i w placówkach Euro Banku S.A Atrakcyjne oprocentowanie taniego kredytu z kontem jest dostępne dla Klientów, których wynagrodzenie pracownicze lub świadczenie emerytalno-rentowe jest przelewane przez podmiot zobowiązany do jego wypłaty na konto w eurobanku przez cały okres kredytu.

Wysokość rat i odsetki Kalkulator pożyczek gotówkowych Bankier.pl
Skorzystaj z pomocy eksperta

2020-01-23

Kredyt na dowód - kredyty na dowód bez zaświadczeń o dochodach

Kredyt na dowód znacznie ułatwia wnioskowanie o dodatkowe pieniądze w ramach oferty kredytów gotówkowych w banku i pożyczek w firmach pożyczkowych. Jak sama nazwa wskazuje, w oddziale banku wystarczy dowód do otrzymania kredytu gotówkowego.

2020-01-23

Wynajem długoterminowy, leasing czy kredyt – co wybrać?

Zdobycie wymarzonego samochodu wcale nie musi oznaczać jego kupna. Rynek oferuje wiele opcji, w tym kredyt na samochód, leasing i wynajem długoterminowy.

2020-01-20

RRSO - co to jest i jak obliczyć dla kredytu? Wzór | Poradnik SMART Bankier.pl

Każdy, kto zastanawia się nad wzięciem kredytu czy chwilówki, ma dylemat, co do kosztów zobowiązania. W formularzach informacyjnych pojawia się RRSO – nie każdy jednak wie, co to oznacza, jak wpływa na koszt kredytu.

Kredyt gotówkowy 50 tys. na 10 lat

Jest to już dość duża kwota, dlatego przed zaciągnięciem takiego kredytu, warto zastanowić się, czy na pewno jesteśmy w stanie go spłacić. Kto właściwie ma szanse na otrzymanie tak wysokiego kredytu?

Karta kredytowa - co to jest? Jak działa karta kredytowa?

Karta kredytowa to bardzo wygodny produkt kredytowy – regularne spłaty zobowiązania pozwolą uniknąć naliczania odsetek, a termin, w którym należy uregulować wykorzystany limit kredytowy jest dłuższy niż miesiąc. Jak korzystać z kart kredytowych, żeby korzystać z darmowego kredytu?

Kredyt bez zdolności kredytowej - jak i gdzie dostać?

Posiadanie zdolność kredytowej jest podstawowym warunkiem otrzymania kredytu bankowego. Jeśli natomiast nie da się jej poprawić w krótki czasie, a potrzebujemy środków finansowych możemy skorzystać z oferty firm pożyczkowych.

Kredyt konsolidacyjny - co to jest? Rodzaje i warunki

Kredyt konsolidacyjny polega na połączeniu wszystkich posiadanych zobowiązań w jedno. Zamiast kilku rat kredytowych płacimy tyko jedną. Skonsolidować możemy kredyt gotówkowy, samochodowy, ratalny, karty kredytowe czy zadłużenie rachunków bieżących.

Ikona informacji
poradniki