Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!
Monika Dekrewicz
redaktor Bankier.pl


Elastyczne konto oszczędnościowe w Getin Banku to rozwiązanie dla osób, którym zależy na swobodnym dostępie do swoich oszczędności. W przypadku wyboru oferty od tego banku można również liczyć na dodatkowe procenty w ramach jednej z dostępnych promocji. 

Elastyczne konto oszczędnościowe w Getin Banku - informacje podstawowe

Ten artykuł opisuje podstawowy wariant Elastycznego konta oszczędnościowego w Getin Banku. Obecnie Getin Bank oferuje konto także w ramach dwóch promocji:

Jak założyć Konto oszczędnościowe?

Jest kilka dostępnych metod otwarcia konta oszczędnościowego w Getin Banku. Należy do nich:

 • wysłanie wniosku online, który znajduje się na stronie internetowej banku. Z formularza można również skorzystać bez dodatkowych opłat za pośrednictwem strony Bankier.pl. Konto zostanie aktywowane po podpisaniu umowy przysłanej przez kuriera. 
 • zawnioskowanie o konto przez infolinię – w dopełnieniu wszystkich formalności pomoże konsultant. Konieczne jest posiadanie kartoteki w banku (tylko dla klientów, którzy do tej pory korzystali z produktów banku). 
 • otwarcie rachunku przez bankowość internetową – ten sposób założenia konta dostępny jest wyłącznie dla właścicieli konta osobistego w banku (np. Konto Proste Zasady), którego posiadanie jest podstawowym warunkiem otrzymania podwyższonego oprocentowania. 
 • założenie konta w placówce Getin Banku.

Elastyczne konto oszczędnościowe w Getin Banku – oprocentowanie

Od zmiany oprocentowania standardowego we wrześniu 2019 r. wysokość stawki nie jest zależna od wysokości zgromadzonych na nim środków. Oprocentowanie standardowe obowiązuje klientów, którzy nie zdecydowali się na otwarcie rachunku w ramach jednej z dwóch wyżej wymienionych promocji. 

przewiń, aby zobaczyć całą tabelę
przewiń, aby zobaczyć całą tabelę

Elastyczne konto oszczędnościowe w Getin Banku – oprocentowanie standardowe

Przedziały oprocentowania

Oprocentowanie w skali roku

Od 0,01 zł 

0,15 proc.

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl

Środki na koncie kapitalizowane są z częstotliwością miesięczną

Konto oszczędnościowe w Getin Banku – podstawowe opłaty 

Otwarcie konta oszczędnościowego jest bezpłatne. Jego prowadzenie kosztuje 0 zł. Do konta nie jest wydawana karta debetowa, w związku z czym opłaty, które zwykle są z nią związane, nie obowiązują. Z kosztami będą musieli się liczyć klienci, którzy dokonują częstych przesunięć środków między posiadanymi kontami, jednak nie dotyczą one przelewów wewnętrznych. Opłaty za przelewy wynoszą:

 • 9 zł za przelew wewnętrzny zlecony przez bankowość internetową lub mobilną
 • 9 zł za przelew zewnętrzny,
 • 9 zł za wypłatę środków z kasy banku.

W przypadku przelewu zewnętrznego lub wypłaty środków z kasy banku klient ma prawo do jednej darmowej transakcji miesięcznie. Przelewy na lokaty w Getin Banku są bezpłatne. 

Elastyczne konto oszczędnościowe w Getin Banku - promocje

przewiń, aby zobaczyć całą tabelę
przewiń, aby zobaczyć całą tabelę

Konto oszczędnościowe w Getin Banku – promocje

Promocja

Szczegóły

Termin obowiązywania promocji

"Nowe środki na Elastycznym koncie oszczędnościowym" - edycja nr 6/2021

Posiadacze konta osobistego, którzy wpłacą na rachunek lokacyjny nowe środki, otrzymają podwyższoną stawkę w wysokości:

 • 0,50 proc. w skali roku do 200 000 zł, 
 • 0,30 proc. w skali roku do 400 000 zł
Preferencyjna stawka przyznawana jest na 92 dni. 

do 18 kwietnia 2021 r. 

"Bonus za aktywność" - edycja nr 2/2021

Klienci, którzy dopiero założą konto osobiste, zapewnią wpływy wynagrodzenia w kwocie min. 1500 zł i wyrażą zgody marketingowe, otrzymają promocyjną stawkę na koncie oszczędnościowym na 12 miesięcy. Oprocentowanie w wysokości 2,00 proc. w skali roku obejmuje oszczędności do 10 000 zł. 

do 31 maja 2021 r. 

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl


Elastyczne konto oszczędnościowe w Getin Banku – informacje dodatkowe

Konto oszczędnościowe pozwala na dokonywanie wypłat oraz wpłat na rachunek w trakcie trwania umowy. W przeciwieństwie do lokaty, nie wiąże się to z utratą całości wypracowanych odsetek. Jedyną konsekwencją jest zmiana wysokości kapitału, który jest objęty oprocentowaniem, a co za tym idzie, zmiana wysokości odsetek. Możliwe jest również poniesienie opłat za przekazanie środków z konta, jeśli jest to drugi lub kolejny przelew zewnętrzny lub związanych z prowadzeniem konta osobistego. 

Dla klientów, którzy dysponują nowymi środkami dostępna jest promocyjna oferta konta oszczędnościowego w Getin Banku, która gwarantuje wyższe oprocentowanie od standardowego. 

Konto oszczędnościowe w Getin Banku – zalety i wady 

Zalety: 

 • oferta dostępna zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów,
 • otwarcie oraz prowadzenie konta jest darmowe,
 • brak kwoty minimalnej oraz maksymalnej środków objętych oprocentowaniem premiowym,
 • możliwość założenia konta wieloma kanałami, 

Wady:

 • kosztowne przelewy zewnętrzne i wypłaty w placówce banku.
Zobacz też Najlepsze konta oszczędnościowe [rankingi Bankier.pl]
Ikona informacji Najnowsze poradniki finansowe:

2020-09-16

Płatność kartą przez Internet. Jak płacić kartą przez Internet?

Znajdujące się w naszym portfelu karty płatnicze pozwalają nie tylko na regulowanie płatności w sklepach stacjonarnych. Płatność kartą przez Internet jest prosta i bezpieczna, daje przy tym dodatkowe korzyści.

2020-07-01

Oszczędzanie wody się opłaca. Jak oszczędzać wodę?

Skuteczne oszczędzanie dotyczy nie tylko pieniędzy, które wędrują na nasze konto. Ważne są również zasoby, z których korzystamy. Oszczędzanie wody to nie tylko pozytywny wpływ na otaczające nas środowisko, ale również zawartość portfela.

2020-06-09

Curve: jak dziala karta Curve i jak ją zdobyć?

Posiadanie wielu kart płatniczych daje więcej możliwości, z drugiej strony oznacza dodatkowe problemy. Zarządzanie plastikami i zapewnienie im bezpieczeństwa jest wówczas zdecydowanie trudniejsze. Z pomocą przychodzi jednak karta Curve.

Jak zaplanować budżet domowy w 5 krokach?

Nie od dziś wiadomo, że racjonalne podejście do domowych finansów może nam przynieść same korzyści. Niestety, wciąż jest bardzo dużo osób, które każdego miesiąca ledwo wiążą koniec z końcem, a czasem muszą się również borykać ze sporym zadłużeniem.

Konto oszczędnościowe ranking - jakie wybrać konto oszczędnościowe?

Najlepsze konta oszczędnościowe oferują oprocentowanie zbliżone do lokat terminowych. Konto oszczędnościowe ma jednak tę zaletę, że można wycofać z niego pieniądze w dowolnej chwili nie tracąc odsetek. Aktualne oprocentowanie znajdziecie zawsze w rankingu kont oszczędnościowych.

Rachunek oszczędnościowy - czym jest? Rodzaje ofert

Pomnażanie pieniędzy i swoboda dokonywania wpłat i wypłat bez utraty naliczonych odsetek – to główne cechy konta oszczędnościowego. Rachunki oszczędnościowe łączą zatem walory standardowych kont osobistych oraz lokat terminowych.

Konto oszczędnościowe dla dziecka - jaki rachunek wybrać?

Konto oszczędnościowe to wygodny produkt finansowy, który pozwala na bezpieczne i elastyczne gromadzenie środków pieniężnych. Konto tego typu można założyć w dowolnym momencie życia, jednak im wcześniej tym więcej środków uda nam się zgromadzić. Dlatego warto o nim pomyśleć również pod kontem systematycznego oszczędzania dla dziecka.