Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!


Konto oszczędnościowe w Getin Banku to rozwiązanie dla osób, którym zależy na swobodnym dostępie do swoich oszczędności. Zainteresowani założeniem konta osobistego w banku mogą liczyć na atrakcyjniejsze oprocentowanie po spełnieniu kilku dodatkowych warunków. 

Konto oszczędnościowe w Getin Banku – jakie warunki? Konto oszczędnościowe w Getin Banku – jakie warunki? (fot. Jaap Arriens / FORUM)

Konto oszczędnościowe w Getin Banku - informacje podstawowe

Ten artykuł opisuje podstawowy wariant Konta oszczędnościowego w Getin Banku. Obecnie Getin Bank oferuje konto także w ramach dwóch promocji:

 • "Na nowe środki" - maksymalna stawka 3,00 proc. w skali roku, 
 • "Bonus za atywność" - maksymalna stawka 3,50 proc. w skali roku. 

Jak założyć Konto oszczędnościowe?

Jest kilka dostępnych metod otwarcia konta oszczędnościowego w Getin Banku. Należy do nich:

 • wysłanie wniosku online, który znajduje się na stronie internetowej banku. Z formularza można również skorzystać bez dodatkowych opłat za pośrednictwem strony Bankier.pl. Konto zostanie aktywowane po podpisaniu umowy przysłanej przez kuriera. 
 • zawnioskowanie o konto przez infolinię – w dopełnieniu wszystkich formalności pomoże konsultant. Konieczne jest posiadanie kartoteki w banku (tylko dla klientów, którzy do tej pory korzystali z produktów banku). 
 • otwarcie rachunku przez bankowość internetową – ten sposób założenia konta dostępny jest wyłącznie dla właścicieli konta osobistego w banku (np. Konto Proste Zasady), którego posiadanie jest podstawowym warunkiem otrzymania podwyższonego oprocentowania. 
 • założenie konta w placówce Getin Banku.

Konto oszczędnościowe w Getin Banku – oprocentowanie

Zarówno w przypadku oprocentowania standardowego obowiązującego na rachunku, jak i promocyjnego, jego wysokość jest zależna od wysokości zgromadzonych na nim środków. Co ważne, oprocentowanie jest progresywne. Oznacza to, że wskazanym oprocentowaniem objęte są wyłącznie wkłady z danego zakresu kwot, a nie całość utrzymywanych środków na koncie. 

Oprocentowanie standardowe obowiązuje klientów, którzy nie zdecydowali się na otwarcie konta osobistego w Getin Banku.

przewiń, aby zobaczyć całą tabele
przewiń, aby zobaczyć całą tabele

Konto oszczędnościowe w Getin Banku – oprocentowanie standardowe

Przedziały oprocentowania

Oprocentowanie w skali roku

Od 0,01 zł do 50 000 zł

0,85 proc.

Od 50 000,01 zł do 100 000 zł

0,95 proc.

Od 100 000,01 zł do 500 000 zł

1,05 proc.

Od 500 000,01 zł

1,25 proc.

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl

Oprocentowanie premiowe jest możliwe do uzyskania wyłącznie dla klientów, którzy posiadają konto osobiste w Getin Banku i spełnią dodatkowe warunki oferty (więcej informacji w dalszej części artykułu).

przewiń, aby zobaczyć całą tabele
przewiń, aby zobaczyć całą tabele

Konto oszczędnościowe w Getin Banku – oprocentowanie premiowe

Przedziały oprocentowania

Oprocentowanie w skali roku

Od 0,01 zł do 50 000 zł

1,10 proc.

Od 50 000,01 zł do 100 000 zł

1,20 proc.

Od 100 000,01 zł do 500 000 zł

1,30 proc.

Od 500 000,01 zł

1,50 proc.

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl

Środki na koncie kapitalizowane są z częstotliwością miesięczną

Konto oszczędnościowe w Getin Banku – podstawowe opłaty 

Otwarcie konta oszczędnościowego jest bezpłatne. Jego prowadzenie kosztuje 0 zł. Do konta nie jest wydawana karta debetowa, w związku z czym opłaty, które zwykle są z nią związane, nie obowiązują. Z kosztami będą musieli się liczyć klienci, którzy dokonują częstych przesunięć środków między posiadanymi kontami, jednak nie dotyczą one przelewów wewnętrznych. Opłaty za przelewy wynoszą:

 • 9 zł za przelew wewnętrzny,
 • 9 zł za przelew zewnętrzny,
 • 9 zł za wypłatę środków z kasy banku.

Klient ma prawo do jednej darmowej transakcji (przelew lub wypłata w placówce) miesięcznie. Przelewy na lokaty w Getin Banku są bezpłatne. 

Konto oszczędnościowe w Getin Banku - promocje

przewiń, aby zobaczyć całą tabele
przewiń, aby zobaczyć całą tabele

Konto oszczędnościowe w Getin Banku – promocje

Promocja

Szczegóły

Termin obowiązywania promocji

"Na nowe środki"

Posiadacze konta osobistego, którzy wpłącą na rachunek lokacyjny nowe środki, otrzymają podwyższoną stawkę w wysokości 3,00 proc. w skali roku do 400 000 zł. Preferencyjna stawka przyznawana jest na 122 dni. 

do 21 lipca 2019 r. 

"Bonus za aktywność - V edycja"

Nowi klienci, którzy założą konto osobiste, zapewnią wpływy wynagrodzenia w kwocie min. 1000 zł i wyrażą zgody marketingowe, otrzymają promocyjną stawkę na koncie oszczędnościowym na 12 miesięcy. Oprocentowanie w wysokości 3,50 proc. w skali roku obejmuje oszczędności do 10 000 zł. 

do 31 sierpnia 2019 r. 

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl


Konto oszczędnościowe w Getin Banku – informacje dodatkowe

Getin Bank nagradza aktywnych klientów podwyższonym o 0,25 pp. oprocentowaniem konta. Aby je uzyskać, poza samym prowadzeniem rachunku, konieczne będzie spełnienie każdego miesiąca dwóch dodatkowych warunków:

 • zasilenie konta przelewem przychodzącym z innych banków lub konta firmowego prowadzonego w Getin Banku w kwocie nie mniejszej niż 1000 zł,
 • dokonanie płatności bezgotówkowych posiadanymi kartami debetowymi na kwotę min. 300 zł. 

Ponadto, klient ma obowiązek jednorazowego wyrażenia zgód na otrzymywanie od banku informacji marketingowych. 

Rachunki bankowe objęte promocją to Konto Osobiste Noble, Konto Osobiste Noble Private Banking, Konto Proste Zasady. Klienci, którzy prowadzą wycofane ze sprzedaży ROR-y, takie jak Rachunek Osobisty Noble Bank, Konto Słoneczne, Konto Uniwersalne Plus również mogą liczyć na oprocentowanie premiowe po spełnieniu wyżej wymienionych wymogów regulaminu. 

Konto oszczędnościowe pozwala na dokonywanie wypłat oraz wpłat na rachunek w trakcie trwania umowy. W przeciwieństwie do lokaty, nie wiąże się to z utratą całości wypracowanych odsetek. Jedyną konsekwencją jest zmiana wysokości kapitału, który jest objęty oprocentowaniem, a co za tym idzie, zmiana wysokości odsetek. Możliwe jest również poniesienie opłat za przekazanie środków z konta, jeśli jest to trzeci lub kolejny przelew zewnętrzny lub związanych z prowadzeniem konta osobistego. 

Dla klientów, którzy dysponują nowymi środkami dostępna jest promocyjna oferta konta oszczędnościowego w Getin Banku, która gwarantuje wyższe oprocentowanie od standardowego. 

Konto oszczędnościowe w Getin Banku – zalety i wady 

Zalety: 

 • oferta dostępna zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów,
 • otwarcie oraz prowadzenie konta jest darmowe,
 • brak kwoty minimalnej oraz maksymalnej środków objętych oprocentowaniem premiowym,
 • możliwość założenia konta wieloma kanałami. 

Wady:

 • oprocentowanie promocyjne dostępne wyłącznie dla posiadaczy konta osobistego,
 • kosztowne przelewy i wypłaty w placówce banku.
Skorzystaj z pomocy eksperta

2019-05-16

Jak zaplanować budżet domowy w 5 krokach?

Nie od dziś wiadomo, że racjonalne podejście do domowych finansów może nam przynieść same korzyści. Niestety, wciąż jest bardzo dużo osób, które każdego miesiąca ledwo wiążą koniec z końcem, a czasem muszą się również borykać ze sporym zadłużeniem.

2019-03-14

Jak złożyć i napisać reklamację w banku?

Reklamacja w banku jest tak samo możliwa jak reklamacja u każdego innego sprzedawcy. Podpowiadamy, jakie kroki należy podjąć, aby ją złożyć. 

2018-11-16

Rachunek oszczędnościowy - czym jest? Rodzaje ofert

Pomnażanie pieniędzy i swoboda dokonywania wpłat i wypłat bez utraty naliczonych odsetek – to główne cechy konta oszczędnościowego. Rachunki oszczędnościowe łączą zatem walory standardowych kont osobistych oraz lokat terminowych.

Konto oszczędnościowe ranking - jakie wybrać konto oszczędnościowe?

Najlepsze konta oszczędnościowe oferują oprocentowanie zbliżone do lokat terminowych. Konto oszczędnościowe ma jednak tę zaletę, że można wycofać z niego pieniądze w dowolnej chwili nie tracąc odsetek. Aktualne oprocentowanie znajdziecie zawsze w rankingu kont oszczędnościowych.

Konto oszczędnościowe dla dziecka - jaki rachunek wybrać?

Konto oszczędnościowe to wygodny produkt finansowy, który pozwala na bezpieczne i elastyczne gromadzenie środków pieniężnych. Konto tego typu można założyć w dowolnym momencie życia, jednak im wcześniej tym więcej środków uda nam się zgromadzić. Dlatego warto o nim pomyśleć również pod kontem systematycznego oszczędzania dla dziecka.

Ikona informacji
poradniki