Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!
Skorzystaj z pomocy eksperta

2020-02-26

ZUS przedsiębiorcy: ile wynosi składka ZUS?

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej wiąże się z wieloma obowiązkami. Jednym z nich jest konieczność opłacania składek ZUS. Warto dowiedzieć się, ile wynoszą i z jakich ulg można skorzystać.

2020-02-25

Koszt działalności gospodarczej. Jakie środki na mały biznes?

Wiele osób rezygnuje z otwarcia własnego biznesu ze względu na wysokie koszty, z jakimi wiąże się prowadzenie działalności. Warto je przekalkulować i znaleźć oszczędności, które pozwolą na rozkręcenie przedsiębiorstwa.

2020-02-24

Własna firma: pomysł na własny biznes

Rozwój gospodarczy i nowe perspektywy na rynku pracy sprawiają, że coraz większa liczba osób jest zainteresowana założeniem własnej firmy. Przed rozpoczęciem działalności trzeba mieć jednak dobry pomysł na start.

Jak założyć profil zaufany?

Już na samą myśl o konieczności załatwienia jakiejś sprawy w urzędzie, wiele osób zaczyna się denerwować. Ogromne kolejki, dziesiątki dokumentów do wypełnienia i niezbyt przyjaźnie nastawieni urzędnicy to strata czasu, na którą nie możemy sobie pozwolić

Dofinansowanie na rozpoczęcie działalności gospodarczej

Własna działalność gospodarcza wydaje się świetnym rozwiązaniem, ale często martwimy się o brak odpowiednich środków finansowych. Dlatego też, warto zainteresować się wsparciem, jakim jest dofinansowanie dla firm z Unii Europejskiej lub z Urzędu Pracy.

Jak założyć działalność gospodarczą?

Praca na etacie nie jest przeznaczeniem każdego. Wiele osób marzy o tym, aby pracować na własny rachunek i wiele z nich ma świetne pomysły na biznesy. Oczywiście, założenie i prowadzenie firmy wiąże się z ryzykiem, które nie wszyscy są skłonni podjąć

Czynny podatnik VAT: kto musi nim być? Czy to się opłaca?

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z koniecznością podejmowania różnych decyzji oraz realizacji określonych obowiązków. Jednym z nich w wielu przypadkach jest rejestracja jako czynny podatnik VAT.

Ikona informacji
poradniki