Współcześnie konto bankowe jest niezbędne w życiu praktycznie każdego człowieka. Wedle danych Banku Światowego już ponad 96% Polaków ma konto w banku. Rachunek bankowy służy przede wszystkim do przechowywania środków i dokonywania rozliczeń finansowych. Konto osobiste upraszcza też dostęp do innych usług bankowych. Rachunki w poszczególnych bankach różnią się między innymi poziomem opłat i funkcjonalnością. Właśnie dlatego warto sprawdzić aktualny ranking najlepszych kont, by dobrać dla siebie najlepszą propozycję.
Masz możliwość założenia całkowicie darmowego konta osobistego. Co więcej, za jego założenie otrzymasz sporą premię finansową, o ile spełnisz proste warunki. Wraz z otworzeniem konta możesz uzyskać kartę debetową. To umożliwi Ci dokonywanie prostych i szybkich płatności w sklepach i punktach usługowych. Zwróć również uwagę na to, by funkcjonalność rachunku była zbieżna z twoimi preferencjami. Konto przez Internet założysz w parę chwil. Skorzystaj z naszego rankingu kont osobistych, by znaleźć najatrakcyjniejszą ofertę.
Ranking kont osobistych 2023 – wybierz najlepsze konto
Porównanie kont bankowych to najlepszy sposób na zalezienie optymalnej propozycji rachunku. Z tego powodu prowadzimy ten ranking. Wyniki prezentujemy w prostej i przystępnej formie. Jednocześnie przeprowadzamy kompleksowe analizy, by przedstawić najkorzystniejsze oferty. Nasze porównanie kont osobistych uwzględnia między innymi następujące parametry:
- Brak opłat za korzystanie z konta – rzecz jasna wyżej cenimy w pełni bezpłatne konta. Najkorzystniejsze konto jest bezwarunkowo darmowe. Oznacza to, że masz gwarancję braku opłat bez konieczności spełniania dodatkowych warunków.
- Sposób na uniknięcie opłat – dla kont warunkowo darmowych sprawdzamy, czy wymogi konieczne do uniknięcia opłat są proste do spełnienia.
- Darmowa karta debetowa – weryfikujemy, czy warunki zerowych kosztów za kartę płatniczą są łatwe do zrealizowania.
- Bezpłatne wypłaty z bankomatów – analizujemy, z jak wielu bankomatów środki można wypłacać bez ponoszenia opłat.
- Bonus finansowy – sprawdzamy wysokość premii finansowej i sposób jej uzyskania.
- Funkcjonalność bankowości elektronicznej – uwzględniamy chociażby możliwości dokonywania płatności mobilnych. Strona internetowa banku oraz aplikacja mobilna powinny być intuicyjne i przejrzyste.
- Dodatkowe usługi – badamy ofertę między innymi produktów oszczędnościowych.
- Płatności za granicą – zwracamy uwagę przykładowo na warunki korzystania z bankomatów poza granicami.
Stale aktualizujemy naszą porównywarkę kont. Jeśli tylko zaszła jakaś zmiana na rynku, to bezzwłocznie wprowadzamy ją do naszego rankingu. W konsekwencji masz dostęp do informacji oddających stan faktyczny.
Funkcjonalność konta osobistego
Z poziomu swojego konta osobistego swobodnie władasz środkami finansowymi. Za jego pośrednictwem możesz:
- Otrzymywać i zlecać przelewy;
- Płacić w sklepach i Internecie;
- Wypłacać gotówkę z bankomatów w Polsce i za granicą;
- Wpłacać gotówkę do wpłatomatów;
- Dokonywać płatności smartfonem, w tym przez przelewy BLIK, Google Pay, Apple Pay;
- Otrzymać możliwość korzystania z dodatkowych usług, np. kantoru internetowego;
- Uzyskać dostęp do oferty depozytowej i inwestycyjnej banku, np. lokat;
- Podpisywać dokumenty za pomocą Profilu Zaufanego;
- Przystąpić do programów partnerskich pozwalających korzystać z atrakcyjnych rabatów.
Prowadzenie konta bankowego online to też świetny sposób na monitorowanie stanu swojego budżetu.
Darmowe konto bankowe przez Internet w zasięgu ręki
Bezpłatne konta osobiste są powszechnie dostępne. Oferują one przy tym szeroką funkcjonalność. W niektórych bankach prowadzenie konta jest bezwarunkowo bezpłatne. W innych trzeba spełnić relatywnie proste wymogi, by faktycznie rachunek okazał się zwolniony z opłat. Przykładowo konto będzie darmowe, o ile danego miesiąca pojawi się na nim wpływ w wysokości kilkuset złotych.
Nie tylko opłata za konto może okazać się zerowa. Banki zwykle nie pobierają opłat także i za przelewy krajowe, karty płatnicze i wypłaty z bankomatów. Trzeba jednak spełnić pewne proste wymagania, aby rzeczywiście żadna opłata nie została naliczona. Sprawdź ranking najlepszych rachunków osobistych i dowiedz się, co trzeba zrobić, by mieć w pełni darmowe konto osobiste, w poszczególnych bankach.
Bezpłatna karta debetowa do konta
Karta debetowa jest narzędziem pozwalającym w wygodny sposób korzystać ze środków zgromadzonych na koncie bankowym. Z jej pomocą możesz dokonywać transakcji bezgotówkowych z użyciem terminalów płatniczych, płacić w Internecie oraz korzystać z bankomatów i wpłatomatów. Za obsługę karty debetowej najczęściej naliczana jest miesięczna opłata. Możesz jej jednak uniknąć po spełnieniu warunku ustalonego przez dany bank. Przykładowo instytucja finansowa może wymagać przeprowadzenia 5 transakcji bezgotówkowych kartą lub BLIK-iem w miesiącu.
Z reguły przy otwieraniu rachunku następuje wydanie karty bankowej. Nie masz jednak żadnego obowiązku wyrabiania karty debetowej do konta. W dowolnym momencie możesz zamówić lub zrezygnować z tego narzędzia płatniczego.
Standardowo płatność kartą przeprowadza się przez umieszczenie karty w szczelinie i potwierdzenie transakcji PIN-em. Jeszcze szybciej przeprowadzisz płatność zbliżeniową. Wystarczy tylko przyłożyć kartę do czytnika terminalu. Z zasady przy transakcjach do 100 zł nie trzeba przeprowadzać uwierzytelnienia kodem PIN. Płatności zbliżeniowe są bezpieczne. Jeśli jednak obawiasz się, że w ten sposób może dojść do nieuprawnionego użycia twojej karty płatniczej, to możesz na stałe wyłączyć jej moduł zbliżeniowy. Najprościej taką dyspozycję zlecisz z poziomu bankowości internetowej.
Ciekawą alternatywą są płatności mobilne. Przeprowadzisz je przy użyciu telefonów, opasek płatniczych i niektórych zegarków. Do wykonywania mobilnych płatności bezgotówkowych potrzebna jest aplikacja mobilna konkretnego banku. Ponadto wymagany jest moduł NFC. Takowy jest dostępny we wszystkich nowoczesnych smartfonach. Jeśli nie masz urządzenia z technologią NFC, to wciąż możesz dokonywać szybkich płatności telefonem. Ta opcja jest dostępna choćby w przypadku wykorzystania kodów BLIK.
Wypłaty z bankomatów bez opłat
Każdy bank oferuje bezpłatne wypłaty gotówki z wybranych bankomatów. Na ogół trzeba jednak spełnić określone warunków. Przykładowe wymogi są następujące:
- Korzystanie wyłącznie z bankomatów własnych banku i wybranych sieci np. Euronet lub Planet Cash;
- Wypłata gotówki w określonej wysokości, np. nie niższej niż 100 zł za jednym razem;
- Maksymalna ilość wypłat gotówki w miesiącu, np. 4 razy;
- Zapewnienie każdego miesiąca określonych wpływów na konto lub wykonanie transakcji kartą debetową.
Banki oferują opcję wykupienia usługi pozwalającej na darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów. Jej koszt zwykle wynosi do kilkunastu złotych miesięcznie. Bądź świadomy, że sposób naliczania opłat może się różnić dla bankomatów krajowych i zagranicznych. Środki z bankomatu możesz wypłacać również bez użycia karty. Taką możliwość zapewnia aplikacja BLIK.
Szybka wypłata gotówki jest także dostępna w ramach usługi cashback. Pozwala Ci ona wypłacać pieniądze w wielu sklepach. Wystarczy, że podczas finalizowania transakcji poinformujesz kasjera o chęci wypłacenia gotówki. Dużo banków za wypłatę gotówki w ramach cashbacku nie nalicza żadnej prowizji. Z kolei wpłat gotówki na konto najprościej dokonasz przez wpłatomaty.
Szybkie przelewy bankowe online
Środki z rachunku możesz przekazywać na inne konta bankowe w następujące sposoby:
- Przelew internetowy — standardowy przelew z konta online jest realizowany przez system Elixir. Krajowe przelewy internetowe tego typu docierają do odbiorcy w maksymalnie jeden dzień roboczy.
- Przelew wewnętrzny — gdy nadawca i odbiorca przelewu prowadzą rachunek w tym samym banku, to przelew realizowany przez Elixir trafia do odbiorcy w ciągu 15 minut.
- Polecenie zapłaty — w tym przypadku właściciel rachunku zezwala wskazanemu podmiotowi na obciążenie rachunku, na podstawie faktur. Polecenia zapłaty służą przede wszystkim do opłacania rachunków w zautomatyzowany sposób.
- Zlecenia stałe — powtarzalne polecenia przelewu, realizowane według ustalonego harmonogramu. Korzysta się z tego, by np. opłacać cykliczne subskrypcje.
Wszystkie powyższe rodzaje przelewów z reguły są darmowe. Większość banków nalicza zaś opłaty za przelewy natychmiastowe realizowane a pośrednictwem systemów Express Elixir i SORBNET. Przelew natychmiastowy zwykle trafia do odbiorcy w ciągi kwadransa. Opłaty mogą się również pojawić, gdy realizujesz przelewy zagraniczne.
Premia finansowa za założenie konta w banku
Wszystkim bankom zależy na tym, by jak najwięcej ludzi otworzyło u nich konto. Z ich perspektywy to szansa na rozpoczęcie długoterminowej współpracy z klientem. Dlatego też poszczególne banki czynią starania, by zachęcić ludzi to zakładania rachunków. Jedną z metod jest proponowanie premii finansowych za uruchomienie konta. Takowe zwykle opiewają na kilkaset złotych.
By uzyskać bonus finansowy, powinieneś założyć konto osobiste i spełnić warunki konkretnej promocji. Wśród wymogów najczęściej pojawiają się określony wpływy na rachunek oraz regularne dokonywanie transakcji przy użyciu karty debetowej. Czasem warunkiem jest skorzystanie z aplikacji mobilnej banku. Sam bonus może przyjąć formę środków finansowych lub np. bonu do popularnej sieci handlowej.
Instytucje finansowe organizują też promocje w formie moneyback. W tym przypadku otrzymasz zwrot części środków po dokonaniu określonych zakupów. Innym razem bank proponuje program poleceń z nagrodami za przekonanie kogoś do otworzenia rachunku.
Możliwość skorzystania z premii bankowej na start to częsty powód otwierania kolejnego rachunku. Jeśli zastanawiasz się, w jakim banku najlepiej założyć konto pod kątem premii finansowej, to sprawdź przygotowany przez nas ranking kont bankowych. Ukazujemy wartość bonusu oraz ogólne warunki działania konkretnej premii za otworzenie konta.
Aplikacja mobilna banku do zarządzania finansami osobistymi
Wszelkie funkcje konta bankowego znajdziesz w telefonie komórkowym. Dobrze skonfigurowany smartfon to też narzędzie do kompleksowego zarządzanie finansami. Do korzystania z aplikacji bankowej potrzebny Ci będzie telefon lub tablet z systemem Android, lub iOS. Wśród banków umożliwiających korzystanie z aplikacji mobilnej pojawia się:
- Alior Bank (aplikacja Alior Bank);
- Bank Millennium (aplikacja Bank Millennium);
- Bank Pekao (PeoPay);
- Bank Pocztowy (Pocztowy24);
- BNP Paribas (Gomobile);
- Citi Handlowy (Citi Mobile);
- Credit Agricole (CA24 Mobile);
- ING Bank Śląski (Moje ING Mobile);
- mBank (mBank PL);
- Nest Bank (aplikacja Nest Bank);
- PKO BP (IKO);
- Plus Bank (Plusbank24);
- Santander Bank Polska (Santander mobile);
- Santander Consumer Bank (aplikacja Santander Consumer Bank);
- VeloBank (aplikacja Velo Bank).
Przy tworzeniu aplikacji mobilnych banki stosują zaawansowane systemy bezpieczeństwa. Niezwykle ważne jest jednak to, by telefon służący do dokonywania płatności online był zabezpieczony skomplikowanym kodem PIN.
Poza bankami aplikacje mobilne do zarządzania finansami i dokonywania płatności bezgotówkowych proponują instytucje finansowe z sektora fintech. Przykładem jest tu Revolut. Miliony ludzi, w tym Polacy korzystają z jego usług.
Dodatkowe usługi do rachunku bankowego
De facto przy wyborze konta wybiera się też bank, jako całość. Ranking kont do pewnego stopnia możesz więc traktować, jako ranking banków w ogóle. Po założeniu rachunku możesz z łatwością sięgać po wszelkie produkty bankowe dostępne w danej instytucji finansowej. Dodatkowe usługi w znacznym stopniu powiązane z kontem osobistym to między innymi:
- Oferta oszczędnościowa — oprocentowanie lokat i rachunków oszczędnościowych jest różne w zależności od banku. Aktualne informacje w tym zakresie sprawdzisz przez ranking lokat oraz porównywarkę kont oszczędnościowych.
- Produkty inwestycyjne — konto osobiste może zapewnić prostszy dostęp do instrumentów inwestycyjnych czy rachunków maklerskich.
- Usługi walutowe — możesz prowadzić kilka rachunków w różnych walutach, a płatności dokonywać jedną kartą wielowalutową.
Na ogół jako nowy klient uzyskujesz dostęp do szeregu udogodnień. Przykładowo bank może Ci zaproponować lokatę na nowe środki z podwyższonym oprocentowaniem.
Rodzaje kont osobistych online
Wszystkie konta bankowe służą do tego samego. Przechowuje się na nich pieniądze i wykorzystuje zgromadzone środki do realizowania transakcji finansowych. Jednakże banki proponują zróżnicowaną ofertę dla poszczególnych segmentów klientów. Stąd wyróżnia się następujące rodzaje kont:
- Konta młodzieżowe — przeznaczone są dla niepełnoletnich powyżej 13 roku życia. Zwykle wydawane są do nich karty płatnicze. Banki dla młodszych klientów często mają przygotowane preferencyjny cennik usług.
- Konta dla dzieci — niektóre banki proponują konta dla dzieci poniżej 13 lat. Te rachunki bankowe znajdują się pod kontrolą rodziców. Konto dla najmłodszych służy głównie do praktycznej edukacji finansowej.
- Konta studenckie — działają podobnie do standardowych kont osobistych. Jednakże konta studenckie często zapewniają promocyjne warunki. Ta oferta jest dedykowana studentom do 26 roku życia.
- Konta dla seniorów — w gruncie rzeczy osoby w wieku podeszłym korzystają z dokładnie tych samych kont, co wszyscy inni pełnoletni ludzie.
- Konta bankowe VIP — klienci zamożni, którzy regularnie notują wysokie wpływy, mogą wybrać konto premium. Banki pobierają od nich wyższe opłaty. Jednocześnie oferują więcej usług dodatkowych i korzystniejsze warunki dla produktów oszczędnościowych.
Z kolei przedsiębiorcy zakładają konta firmowe.
Podstawowy rachunek płatniczy alternatywą dla darmowego konta osobistego
Osoby poszukujące darmowego konta bankowego, mogą zainteresować się podstawowym rachunkiem płatniczym. Ta usługa została wprowadzona do oferty europejskich banków przez unijną dyrektywę PAD. Jej głównym założeniem jest umożliwienie korzystania z rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych osobom, które do tej pory nie miały styczności z produktami bankowymi.
Miej na uwadze, że podstawowy rachunek płatniczy zapewnia ograniczoną użyteczność. Korzystanie z takiego rozwiązania jest darmowe pod warunkiem wykonania operacji mieszących się w dość restrykcyjnych limitach. Przykładowo można wykonać tylko 5 bezpłatnych przelewów w miesiącu. Za założenie podstawowego rachunku płatniczego nie otrzyma się żadnej premii finansowej od banku.
Jeśli zależy Ci wyłącznie na absolutnie podstawowych funkcjach, to podstawowy rachunek płatniczy jest warty uwagi. Często jednak lepiej jednak sprawdzić ranking bezpłatnych kont bankowych, by znaleźć ofertę zapewniającą znacznie więcej możliwości.
Bankowość tradycyjna a konto internetowe
Po założeniu konta online uzyskasz dostęp do usług tradycyjnej bankowości. Przykładowo będziesz mógł udać się do oddziału banku i zlecić tam wybrane operacje. W placówce banku może zlecisz chociażby przelew lub wypłacić gotówkę z konta. Jednakże pojawią się wtedy koszty zgodne z tabelą opłat i prowizji danego banku.
Dlatego też rekomendujemy Ci korzystanie z konta bankowego przez bankowość elektroniczną. Wszakże standardowe operacje wykonywane przez konto online lub aplikację banku są bezpłatne. W dodatku masz do nich dostęp zawsze i wszędzie. Krótko mówiąc, konto internetowe pozwoli Ci zaoszczędzić czas i pieniądze.
Bezpieczne konto bankowe
Szeroko pojęte systemy bankowe są doskonale zabezpieczone. Banki inwestują ogromne środki w podnoszenie standardów bezpieczeństwa bankowości elektronicznej. Z tego powodu przestępcy wcale nie liczą na złamanie zabezpieczeń bankowych. Zamiast tego stosują socjotechniki, mające na celu wykraść środki finansowe i dane osobowe bezpośrednio od klienta banku.
Dlatego też dla własnego bezpieczeństwa pamiętaj o następujących zasadach:
- Nigdy nie przekazuj swoich loginów i haseł — nawet jeśli dzwoni do Ciebie osoba podająca się za pracownika banku. Bank nigdy nie prosi o dane logowania. Nie daj się zwieść zakresem informacji, jaki ma o Tobie rzekomy pracownik banku.
- Utwórz silne hasło logowania — hasło powinno składać się z dużych i małych liter, cyfr i znaków specjalnych. Zasadniczo im dłuższe hasło, tym lepsze. Dobrze, jeśli znajduje się w nim ciąg liter tworzących wyrazy niewystępujące w polskim języku. Niewskazane jest używanie daty urodzenia, imion dzieci czy zwierząt.
- Stosuj unikalne hasło — lepiej nie używaj jednego hasła do konta w banku i np. portali społecznościowych. Jeśli masz dużo haseł do zapamiętania, to zastanów się nad zastosowaniem menadżerów haseł.
- Korzystaj wyłącznie z własnego sprzętu — loguj się do bankowości elektronicznej ze swojego komputera, tabletu czy telefonu. Dbaj o aktualizację systemu, przeglądarki i programów antywirusowych.
- Ogranicz zaufanie — przechodząc na stronę logowania banku, zweryfikuj, czy trafiłeś we właściwe miejsce. Cyberprzestępcy tworzą portale łudząco podobne do stron bankowych. Zawsze upewnij się więc, czy adres internetowy jest poprawny. Ponadto sprawdź szyfrowanie strony. Przy adresie szyfrowanej strony znajdziesz symbol zamkniętej kłódki.
- Uważaj na podejrzane załączniki — najbezpieczniejszą ścieżką komunikacji z bankiem jest system bankowości elektronicznej lub aplikacja mobilna. Znajduje się tam moduł pozwalający na przesyłanie wiadomości. Jeśli zaś otrzymasz wiadomość SMS lub mailową to zachowaj ostrożność zwłaszcza pod kątem klikania w załączniki.
- Włącz powiadomienia — ustaw powiadomienia push-up w aplikacji. Jeśli pojawi się jakakolwiek podejrzana aktywność na twoim rachunku, to od razu otrzymasz stosowną informację.
- Sprawdzaj historię logowania — regularnie weryfikuj, kiedy ostatnio miało miejsce nieudane logowanie do systemu bankowego. Prosta analiza pozwoli Ci się upewnić, czy nikt nie próbował zalogować się na twoje konto online.
- Weryfikuj numer konta przed przesłaniem przelewu — zanim wpiszesz kod, niezbędny do autoryzacji przelewu, jeszcze raz sprawdź numer konta odbiorcy.
- Ustal limity transakcji — rozsądnie ustawione limity mogą zminimalizować straty, gdyby przestępca faktycznie uzyskał dostęp do karty płatniczej.
- Zachowaj ostrożność przy bankomacie — przed umieszczeniem karty w bankomacie upewnij się, czy wszystkie elementy urządzenia są dobrze spasowane i nie budzą podejrzeń. Sprawdź zwłaszcza stan klawiatury, czytniku kart i listwy nad ekranem.
Jeśli tylko coś wzbudziłoby twoje podejrzenia, to bezzwłocznie skontaktuj się z pracownikiem banku.
Prowadzenie kilku kont bankowych jednocześnie może się opłacać
Wyobraź sobie, że tankujesz samochód. Jesteś daleko od domu. Przy kasie okazuje się, że jest awaria w banku i terminal nie przyjmuje płatności twoją kartą. Nie masz przy sobie wystarczającej ilości gotówki. Dalszy rozwój sytuacji zależy od postawy właściciela stacji paliw. Jednakże każdy ze scenariuszy będzie kosztował czas i niepotrzebne nerwy. Mając konto innym banku, załatwiasz sprawę, płacąc drugą kartą.
Dodatkowe konto osobiste pozwoli Ci też zdywersyfikować sposób przechowywania środków finansowych. Ponadto uzyskasz dostęp do większej liczby usług bankowych. Co więcej, w każdym będziesz mógł wykorzystać różne promocje w bankach. W gruncie rzeczy możesz otworzyć dowolną liczbę rachunków w bankach. To często rozsądne podejście, zwłaszcza jeśli wykorzystuje się darmowe konta osobiste. Jest to też bardzo proste, skoro można założyć konto bankowe online.
Minimum formalności przy otwieraniu rachunku przez Internet
Banki upraszczają procedury. Dlatego też zasadniczo do założenia konta osobistego potrzebny Ci będzie tylko dokument tożsamości. Najczęściej zakładanie konta bankowego odbywa się na podstawie ważnego dowodu osobistego lub paszportu. Niektóre instytucje dopuszczają także prawo jazdy. W przypadku osoby niepełnoletniej lub studenta potrzebna jest legitymacja szkolna, albo studencka.
Internetowy wniosek o założenie konta osobistego jest krótki. Zostaniesz poproszony o podanie danych osobowych i kontaktowych, np. adres korespondencyjny. Ze względów bezpieczeństwa bank będzie chciał potwierdzić twoją tożsamość. Weryfikacja tożsamości obywa się na różne sposoby:
- Przelew weryfikacyjny — wystarczy, że wykonasz przelew z innego indywidualnego rachunku bankowego. W przypadku przelewu weryfikacyjnego wysyła się symboliczne kwoty, np. o wartości symbolicznego grosza.
- Video chat z konsultantem — podczas krótkiej rozmowy pracownik banku zweryfikuje twoją tożsamość.
- e-dowód — w tym przypadku tożsamość potwierdzasz elektroniczną wersją swojego dowodu osobistego.
- Za pomocą selfie — weryfikacja metodą na selfie polega na przesłaniu zdjęcia twarzy i fotokopii dwóch stron dokumentu tożsamości.
Najczęściej umowa o rachunek bankowy obowiązuje na czas określony.
Zakładanie konta osobistego online krok po kroku
Jeśli chcesz założyć rachunek bankowy, to rozważ złożenie wniosku o nowe konto przez stronę internetową. Wtedy to założysz konto bez wychodzenia z domu. Wszelkie formalności załatwisz zdalnie w dosłownie parę minut. Wystraszy, że:
- Wybierzesz najlepsze konto osobiste dla siebie, z pomocą naszego rankingu;
- Klikniesz przycisk „Dalej" i przejdziesz na stronę internetową banku;
- Wypełnisz krótki wniosek online i potwierdzisz swoją tożsamość.
Rachunek osobisty można też założyć na inne sposoby. Przykładowo wszelkie dane możesz podać podczas rozmowy telefonicznej z konsultantem. Później podpiszesz umowę o prowadzenie konta. Przywiezie ją kurier w ciągu kilku dni roboczych. Wśród opcji pojawia się też udanie do placówki danego banku.
Po zawarciu umowy o konto osobiste przez Internet lub w inny sposób konieczna jest aktywacja rachunku, by uzyskać w pełni aktywne konto. Dokładne instrukcje przekazuje bank wraz z umową o rachunek. Znajdziesz tam informacje, na temat pierwszego logowania do nowego konta osobistego. Jeśli zdecydujesz się na wyrobienie karty do konta, to dotrze ona do Ciebie pocztą w ciągu paru dni.
Wybierz swoje konto osobiste z naszym rankingiem
Korzystne warunki finansowe, premie pieniężne i szereg dodatkowych usług — otworzenie nowego konta w banku może Ci przynieść szereg wymiernych korzyści. Jeśli chcesz szybko wybrać optymalne konto bankowe online, to wykorzystaj nasz ranking.
Aktualny ranking kont osobistych jest uszeregowany i przedstawia wszystkie kluczowe parametry każdej oferty. Na górze listy znajdziesz najlepsze propozycje. Po najechaniu na wybraną z nich poznasz szczegółowe informacje o opłatach, premiach i funkcjach konta. Gdy wybierzesz jedną z ofert, to kliknij przycisk „Dalej". Wówczas zostaniesz przekierowany do strony banku z wnioskiem o założenie rachunku. Wszelkie formalności załatwisz w parę chwil. Później będziesz mógł cieszyć się z nowego konta osobistego.
Konto osobiste jest najbardziej podstawowym produktem w ofercie banku. Służy do zarządzania finansami osobistymi – zlecania przelewów, obsługi lokat czy kredytów. Do konta wydawana jest karta debetowa – za jej pomocą możemy płacić bezgotówkowo w sklepach tradycyjnych i internetowych. Umożliwia także wypłatę z bankomatów. Z naszego rankingu dowiesz się, które rachunki są najtańsze. Banki dzielą je na konta dla dorosłych, konta dla dzieci, konta dla młodych i konta dla firm. Dodatkowo informujemy o ewentualnych bonusach dokładanych do rachunków – banki za założenie konta często wypłacają premie.