Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!


Bankowość internetowa, która umożliwia wykonywanie darmowych przelewów jest podstawą sprawnego funkcjonowania biznesu. Jednak w dalszym ciągu nie wszystkie banki pozwalają na nieograniczoną liczbę transakcji za 0 zł.

Dla przedsiębiorców, którzy cenią sobie swobodę korzystania z bankowości internetowej, bardzo istotne jest posiadanie darmowych przelewów, najlepiej dostępu do ich nieograniczonej liczby. Duży wybór rachunków firmowych oferowany na rynku daje możliwość znalezienia produktu, który gwarantuje dostęp do darmowych przelewów - wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Jednak większość banków proponuje rozwiązanie w postaci bezpłatnych pakietów, w ramach których można wykonać określoną liczbę transakcji za 0 zł.   

Darmowe przelewy w rachunku firmowym Darmowe przelewy w rachunku firmowym

Darmowe przelewy wewnętrzne i zewnętrzne

Niemal wszystkie banki posiadają w swojej ofercie darmowe przelewy wewnętrzne, czyli wykonywane pomiędzy rachunkami klientów w tym samym banku. Inna sytuacja jest w przypadku przelewów zewnętrznych – przesyłanych pomiędzy kontami prowadzonymi przez różne banki. Są instytucje, które nie pobierają opłat od tego typu transakcji, jednak gros banków wprowadziło ograniczenia. W ich przypadku przedsiębiorcy muszą liczyć się z tym, że do dyspozycji otrzymają wyłącznie określoną liczbę darmowych przelewów, natomiast po jej przekroczeniu każda kolejna transakcja wiąże się z poniesieniem opłaty zgodnie z taryfą opłat i prowizji.

Aby zrekompensować brak nielimitowanych darmowych przelewów w ofercie, niektóre banki przygotowały miesięczne pakiety, które liczą nawet 250 sztuk bezpłatnych transakcji. Warto jednak zwrócić uwagę na ten aspekt, wybierając konto firmowe, ponieważ można trafić również na takie, które liczą wyłącznie 5-10 sztuk.

Bezpłatne przelewy do ZUS i US

Istotną kwestią dla przedsiębiorców jest posiadanie opcji darmowych przelewów do ZUS i US. Są to transakcje wykonywane co miesiąc, w związku z czym warto przyjrzeć się opłatom, jakie się z nimi wiążą. Na szczęście większość instytucji posiada opcje darmowych przelewów do urzędów. Wyłącznie niektóre, szczególnie te, w których przedsiębiorca płaci za każdy wykonany przelew, pobierają opłaty, których wysokość dochodzi do około 10 zł/ szt.

Darmowe przelewy zagraniczne

Przelewy zagraniczne są usługą przydatną głównie dla przedsiębiorców prowadzących interesy poza krajem. Na chwilę obecną jednak tylko nieliczne banki oferują w ramach podstawowego rachunku bieżącego bezpłatne transakcje tego typu. Przeważnie przedsiębiorca może liczyć maksymalnie na jeden - dwa darmowe przelewy.

Jeśli natomiast chodzi o ich koszt, przykładowo przelew SEPA, czyli wysyłany w walucie EURO do krajów członkowskich UE oraz m.in. do Norwegii, Islandii, Szwajcarii i Monako, to wydatek ok. 5-10 zł.


2019-09-03

Jak założyć profil zaufany?

Już na samą myśl o konieczności załatwienia jakiejś sprawy w urzędzie, wiele osób zaczyna się denerwować. Ogromne kolejki, dziesiątki dokumentów do wypełnienia i niezbyt przyjaźnie nastawieni urzędnicy to strata czasu, na którą nie możemy sobie pozwolić

2019-09-01

Kredyt na innowacje technologiczne dla firm krok po kroku

Konkurencja nie śpi, dlatego należy w jak największym stopniu inwestować w innowacyjne technologie. Co jednak jeśli nie stać nas na zakup potrzebnych nam  urządzeń? Rozwiązaniem może być skorzystanie ze wsparcia, jakim jest kredyt na innowacje technologiczne

2019-08-31

Jak zrobić biznes plan pod dotację unijną?

Obecnie możemy korzystać z szeregu najróżniejszych projektów unijnych, w ramach których oferowane nam są również dotacje, chociażby na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Aby jednak skorzystać z takiej szansy, musimy spełnić mnóstwo wymogów, przechodząc przez cały długi proces rekrutacyjny

Kredyt obrotowy - co to jest i jak go dostać?

Brak możliwości opłacenia bieżących faktur lub zakupu materiałów, z których tworzone są nasze produkty, jest nie tylko frustrujące, ale także zagraża funkcjonowaniu biznesu. Nie jest to jednak sytuacja bez wyjścia

Kredyt inwestycyjny - co to jest i jak go dostać?

Nie każde przedsiębiorstwo posiada odpowiednie środki do tego, aby zakupić wszystko to co konieczne. Dlatego też, wielu właścicieli firm szuka najlepszego rozwiązania, którym może być kredyt inwestycyjny.

Jak otrzymać kredyt gotówkowy dla prowadzących działalność gospodarczą?

Start nowego biznesu wiąże się z poniesieniem nie tylko nakładów pracy, ale i nakładów finansowych. W przypadku braku środków, można skorzystać z kredytu.

Kredyt dla nowych firm na start - jak dostać? Warunki.

Niezależnie jednak od tego, kto zabiera się za tworzenie firmy, potrzebuje odpowiedniego kapitału na jej rozwój. Niestety, nie każdy posiada oszczędności i nie wszyscy mogą liczyć na wsparcie rodziny i przyjaciół. Wówczas jedynym rozwiązaniem wydaje się być kredyt dla nowych firm

Ikona informacji
poradniki