Freezl – jakie warunki pożyczki?

Pożyczka we Freezl skierowana jest do osób, które na co dzień korzystają z internetu. Posiadanie konta na którymś z wymienionych portali społecznościowych pozwoli na założenie profilu klienta oraz złożenie wniosku o pierwsze zobowiązanie. Ofertę wyróżnia także wysoka kwota maksymalna dostępna również dla nowych klientów. 

Freezl – jakie warunki pożyczki?
Freezl – jakie warunki pożyczki? (freezl.pl)

Ile można pożyczyć we Freezl?

Freezl jest firmą, która jest skłonna pożyczyć klientowi do 5 000 zł. O maksymalną kwotę starać się mogą wszyscy zainteresowani, ponieważ Freezl nie różnicuje klientów ze względu na ich status relacji z firmą. Jednocześnie firma podkreśla, że liczba zaciągniętych wcześniej pożyczek może wpływać na wysokość przyznanych  środków.

Pożyczka we Freezl – kwota pożyczki

Parametr

Wartość parametru

Minimalna kwota pożyczki

100 zł

Maksymalna kwota pożyczki

5 000 zł

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl

Firma może odrzucić wniosek klienta bez podania konkretnej przyczyny. Wyjątkiem jest odmowa udzielenia pożyczki ze względu na negatywny wpis figurujący w jednej z badanych baz danych biur informacji gospodarczych. W tym przypadku klient otrzyma informację o powodzie podjętej decyzji. 

Na jak długo można pożyczyć we Freezl?

Działalność Freezl skupia się na udzielaniu pożyczek krótkoterminowych, które spłacane są za pomocą jednej raty. Nowy klient może wnioskować o maksymalny okres trwania pożyczki, który wynosi 35 dni.   

Pożyczka we Freezl – okres spłaty pożyczki

Parametr

Wartość parametru

Minimalny okres spłaty pożyczki

1 dzień

Maksymalny okres spłaty pożyczki

35 dni

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl

Okres spłaty można określić z dokładnością do jednego dnia. Jego długość będzie miała wpływ na wysokość kosztów, które ostatecznie poniesie klient.

Firma dopuszcza również składanie wniosków o pożyczki ratalne. Klient, który skorzysta z tego rozwiązania zwróci przyznane przez firmę środki zgodnie z otrzymanym harmonogramem spłaty.

Chwilówka we Freezl – jak złożyć wniosek?

Aby skorzystać z usług Freezl, należy być posiadaczem konta na co najmniej jednym z trzech wymienionych portali społecznościowych – Facebook, LinkedIn lub Nasza Klasa. Jest to pierwsze miejsce, w którym firma dokonuje autoryzacji danych klienta. To właśnie tam klient utworzy swój profil.

Zanim to nastąpi klient wybiera pożądaną kwotę oraz liczbę dni do spłaty, wchodząc na stronę internetową firmy lub korzystając z bezpośredniego wniosku, który można znaleźć na portalu Bankier.pl.

Do tego wymagane będzie uzupełnienie formularza osobowego o dane takie jak imię i nazwisko, numer i seria dowodu osobistego, numer PESEL, adres zameldowania oraz wysokość oraz źródło osiąganych dochodów. Podać należy również dane kontaktowe (adres poczty elektronicznej, numer telefonu komórkowego) oraz numer indywidualnego rachunku bankowego, na który firma będzie mogła przelać środki.

Kolejny krok to weryfikacja konta osobistego klienta. Zanim firma prześle środki musi sprawdzić, czy wpisany we wniosku numer rachunku należy do klienta w rzeczywistości. Proces ten inicjuje klient, przelewając opłatę rejestracyjną lub korzystając z usługi Instantor. Na tym etapie procesu pożyczkowego, klientowi pozostaje tylko czekać na wiadomość od firmy, która podejmie decyzje po sprawdzeniu baz zawierających informacje o niesolidnych dłużnikach.

Wniosek o kolejną pożyczkę można złożyć także za pomocą wiadomości SMS lub telefonicznie.

Dla kogo pożyczka we Freezl?

Z oferty Freezl może skorzystać, każdy kto:

 • osiągnął pełnoletniość i posiada pełną zdolność do czynności prawnych,
 • jest zameldowany na terytorium Polski,
 • dysponuje dowodem osobistym i numerem PESEL,
 • nie został wpisany do żadnego ze wskazanych rejestrów dłużników,
 • dysponuje indywidualnym numerem konta,
 • korzysta z usług telefonii komórkowej,
 • posiada adres poczty elektronicznej.

Podpisując umowę z firmą, pożyczkobiorca wyraża zgodę na weryfikacje swoich danych w bazach informacji gospodarczych. Do wymienionych rejestrów należą Infomonitor oraz Krajowy Rejestr Dłużników.

Ile kosztuje pożyczka we Freezl?

Pożyczka we Freezl jest objęta opłatami, na które składają się:

 • oprocentowanie w wysokości 10 proc. w skali roku,
 • prowizja, której wysokość jest uzależniona od kwoty pożyczki oraz okresu jej spłaty.

Z wysokością obciążeń klient może się zapoznać jeszcze przed zaciągnięciem zobowiązania. Kwota do spłaty, odsetki oraz wysokość prowizji podawane są w momencie wybierania kwoty oraz okresu trwania pożyczki. Informacji można również zasięgnąć, korzystając z tabeli opłat zlokalizowanej na stronie internetowej firmy.

To, co wyróżnia Freezl jest możliwość uzyskania darmowej pożyczki. Firma nie pobiera opłat za co piąte zaciągnięte zobowiązanie. Warunkiem jest korzystanie ze środków przez minimum 14 dni i spłacanie ich w terminie. 

Freezl pożyczka – informacje dodatkowe

 • Freezl zajmuje się również udzielaniem pożyczek refinansujących. 
 • Jeden klient może posiadać maksymalnie jedną aktywną pożyczkę jednocześnie.
 • Zadłużenie można spłacić przelewem z dowolnego rachunku bankowego, o ile zachowany zostanie odpowiedni tytuł transakcji.
 • Klienci firmy mogą zostać uczestnikami programu lojalnościowego.
Źródło:
Złóż wniosek

Podstawowe informacje

Kwota pożyczki: od 100 do 5000 zł
Freezl działa na najwygodniejszych warunkach współpracy ze swoimi Klientami, m.in.: rejestrację przez serwisy społecznościowe.
RRSO dla przykładu reprezentatywnego wynosi 1297%
Okres kredytowania: od 1 dnia do 35 dni
Pożyczka udzielana jest na okres do 35 dni.
Wymagany dochód: Nie
Firma nie wymaga zaświadczenia o dochodach.
Weryfikacja BIK: Nie
Uwagi: Program lojalnościowy dla stałych klientów – co 5 pożyczka za darmo.

Sprawdź inne oferty pożyczek pozabankowych