Kredyt gotówkowy w eurobanku – Tani kredyt z kontem – warunki udzielenia i spłaty

Tani kredyt z kontem jest bliźniaczą ofertą innej pożyczki gotówkowej eurobanku – Kredyt dla każdego. Różni się od niej przede wszystkim wymogiem prowadzenia ROR-u w banku. Spełnienie tego warunku pozwala na uzyskanie korzystniejszego oprocentowania niż we wspomnianej ofercie. Do innych zalet produktu, które mogą przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów, należy długi okres kredytowania, niska kwota minimalna oraz możliwość zawnioskowania o nowe środki w trakcie trwania umowy kredytowej. 

Kredyt gotówkowy w eurobanku – Tani kredyt z kontem – warunki udzielenia i spłaty
Kredyt gotówkowy w eurobanku – Tani kredyt z kontem – warunki udzielenia i spłaty (fot. Andrzej Bogacz / FORUM)

Tani kredyt z kontem – informacje podstawowe

Oferta jest skierowana do osób, które posiadają konto osobiste z oferty eurobanku, na które wpływa wynagrodzenie z tytułu wykonywanej pracy, emerytury lub renty. Konto można założyć przy zaciąganiu kredytu lub przenieść z innego banku w ciągu miesiąca od podpisania umowy kredytu. 

Tani kredyt z kontem – na co może być przeznaczony? 

Uzyskany w banku kredyt można przeznaczyć na dowolny cel. Eurobank stawia jedno ograniczenie – kredyt nie może finansować działalności gospodarczej ani żadnego celu z nią związanego. 

Ile można pożyczyć w eurobanku i na jak długo? 

Kwota minimalna została ustalona przez bank na niskim poziomie 500 zł. Maksymalna kwota kredytu wynosi 120 000 zł. Bez zaświadczenia o otrzymywanych dochodach można otrzymać nawet 4000 zł. Zgoda współmałżonka nie jest wymagana dla kredytów do 50 000 zł. Aby wziąć Tani kredyt z kontem nie ma potrzeby ustanawiania dodatkowych zabezpieczeń takich jak np. ubezpieczenie na życie. 

Maksymalny okres zapadalności kredytu wynosi 108 miesięcy, czyli 9 lat. Najkrótszy okres spłaty wynosi 3 miesiące. 

Dla kogo Tani kredyt z kontem w eurobanku? 

Źródła dochodu w przypadku Taniego kredytu z kontem są mniej zróżnicowane niż dla innych kredytów gotówkowych eurobanku, co może być ograniczeniem dla niektórych zainteresowanych. Bank akceptuje dochody uzyskiwane z tytułu:

  • umowy o pracę,
  • świadczenia emerytalnego,
  • renty rodzinnej,
  • zasiłku przedemerytalnego. 

Klienci, których źródłem dochodu jest np. umowa cywilno-prawna lub wykonywana działalność gospodarcza czy najem lub dzierżawa, mogą skorzystać z innych kredytów w ofercie eurobanku. Dostępny jest Kredyt dla każdego lub Kredyt z premią roczną. 

Minimalny dochód, który pozwoli na zawnioskowanie o udzielenie pożyczki wynosi 380 zł. Aby dostać wyższy kredyt wniosek mogą złożyć dwie osoby, które nie muszą być ze sobą spokrewnione. Dzięki temu wynik badania zdolności kredytowej będzie korzystniejszy ze względu na połączenie dochodów współkredytobiorców. 

Tani kredyt z kontem w eurobanku – jak złożyć wniosek?

Zawnioskować o udzielenie kredytu można w banku na dwa sposoby:

  • przez bankowość elektroniczną – jest to metoda dostępna wyłącznie dla klientów, którzy są już posiadaczami jednego z kont osobistych w eurobanku, a także podpisali umowę o nadanie dostępu do systemu transakcyjnego banku. W przypadku wyboru tej formy złożenia wniosku, akceptacja warunków umowy jest bardzo prosta. Po wypełnieniu wszystkich niezbędnych danych, bank wyśle do klienta umowę w postaci elektronicznej. Dokument uznaje się za podpisany po zweryfikowaniu przez klienta warunków umowy tokenem lub hasłem otrzymanym w SMS-ie od banku. 
  • podczas wizyty w placówce – wszystkie formalności związane z kredytem można sfinalizować podczas jednej wizyty w oddziale banku. Po zbadaniu zdolności kredytowej, doradca przygotuje dokumenty, po podpisaniu których pożyczka zostanie przelana na konto. Początkowo nie musi to być rachunek prowadzony w eurobanku, jednak klient jest zobowiązany do jego zmiany i złożenia dyspozycji o wpływie wynagrodzenia w terminie 30 dni od podpisania umowy. 

Czytelnicy Bankier.pl mogą za pomocą formularza skontaktować się z konsultantem, który przybliży szczegóły oferty. W tym celu należy kliknąć w baner „Wnioskuj o ten kredyt”.

Ile kosztuje Tani kredyt z kontem w eurobanku?

Wysokość oprocentowania jest obecnie zależna wyłącznie od długości okresu kredytowania.

W zamian za otwarcie konta w eurobanku, klient otrzymuje lepsze oprocentowanie niż to, które możemy znaleźć w drugiej pożyczce oferowanej przez bank – Kredyt dla każdego. Obniżka oprocentowania względem wspomnianego kredytu wynosi 1 pp. 

W przypadku prowizji, wpływ na jej wysokość mają dwa czynniki – okres spłacania kredytu oraz pożyczana kwota.

Poniższa tabela prezentuje wartości minimalne oraz maksymalne oprocentowania i prowizji dla osób ze statusem nowego klienta. Informacje zostały przekazane portalowi Bankier.pl przez bank.

Tani kredyt z kontem w eurobanku - wysokość oprocentowania i prowizji dla nowych klientów

Parametr

Wartość minimalna

Wartość maksymalna

Oprocentowanie

7,00 proc.

7,00 proc.

Prowizja

6,80 proc. 

19,70 proc.

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl

Poza odsetkami doliczanymi do spłacanego co miesiąc kapitału, klient może się spotkać z innymi opłatami przy niektórych czynnościach bankowych.

Tani kredyt z kontem w eurobanku – najważniejsze opłaty dodatkowe

Czynność

Opłata

Opłata za sporządzenie odpisu umowy na wniosek klienta

50,00 zł

Opłata za udzielenie wakacji kredytowych na wniosek klienta

9,50 zł

Opłata za zmianę dnia spłaty raty na wniosek klienta

20,00 zł*

*Brak opłat dla pierwszej zmiany w danym roku kalendarzowym.

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl

Aby skorzystać z atrakcyjniejszego oprocentowania, należy założyć w eurobanku konto osobiste. Wymagane będzie również dokonywanie zasileń rachunku osiąganymi dochodami z tytułu wynagrodzenia, emerytury lub renty. Bank nie narzuca klientowi, jaki typ konta ma wybrać. Do oferty eurobanku należą m.in. Konto active, Konto prestige, Konto na co dzień czy Konto standard. Klienci, którzy chcą uniknąć korzystania z dodatkowych produktów bankowych, mogą być zainteresowani inną pożyczką banku – Kredyt dla każdego

Tani kredyt z kontem – informacje dodatkowe

Wakacje kredytowe – już po sześciu miesiącach regularnego spłacania rat, klient ma możliwość zawiesić spłatę kredytu w ramach wakacji kredytowych. Za ich udzielenie bank pobiera opłatę w wysokości 9,50 zł. Ponowne skorzystanie z usługi jest możliwe po upływie 12 miesięcy od poprzedniego odroczenia spłaty. 

Pojawienie się dodatkowych potrzeb u klienta nie wiąże się z koniecznością podpisania kolejnej umowy kredytowej – oferta umożliwia zawnioskowanie o dodatkowe środki

Kredyt spłacany jest w ratach równych. Istnieje możliwość wyboru dnia miesiąca, który stanowiłby termin spłaty raty. Jego zmiany można dokonać bezpłatnie raz w roku. 

Proponowaną spłatą Taniego kredytu z kontem jest ustanowienie zlecenia spłaty, które automatycznie pobierze z rachunku środki na spłatę kredytu.

Tani kredyt z kontem w eurobanku – zalety i wady

Zalety

Wady

Atrakcyjne oprocentowanie kredytu

Konieczność założenia konta osobistego w eurobanku

Oprocentowanie stałe odporne na wahania stóp procentowych

Odpłatne wakacje kredytowe

Możliwość złożenia wniosku przez posiadaczy konta osobistego bez wychodzenia z domu

Konieczność podpisania umowy przez nowych klientów w oddziale banku

Niska kwota minimalna kredytu

Wymagana zgoda współmałżonka dla kredytu od 50 000 zł.

Możliwość przyznania przez bank dodatkowej kwoty kredytu w trakcie jego trwania

Brak konieczności ustanowienia dodatkowego zabezpieczenia

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl

Tani kredyt z kontem jest propozycją dla osób, które posiadają konto w eurobanku lub są skłonne je otworzyć. Szczególnie zainteresowani ofertą mogą być klienci poszukujący kredytu na niewielką kwotę, lecz z możliwością pożyczenia większej sumy w późniejszym terminie. Na korzyść kredytu przemawiają także stała stopa procentowa i wakacje kredytowe, jednak za ich udzielenie bank pobierze opłatę.

Źródło:
Wnioskuj o ten kredyt

Informacje o ofercieKalkulacja dla: 10 000 zł, 24 miesiące, równe, ,

Oprocentowanie rzeczywiste: 16,08%
Oprocentowanie nominalne: 7,00%
Prowizja: 830,00 zł
Ubezpieczenie: niewymagane
Zgoda współmałżonka: Dla podanych założeń kredyt można wziąć bez zgody współmałżonka.
Zabezpieczenia: niewymagane
Uwagi:

Wymaga posiadania lub założenia konta i przelewania na nie wynagrodzenia.

Wymaga posiadania lub założenia konta i przelewania na nie wynagrodzenia.

Sprawdź inne oferty kredytów

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl