UE forsuje ekorewolucję. CIężarówki i autobusy mają zmniejszyć emisję CO2
Posłowie są gotowi do rozpoczęcia rozmów z krajami UE na temat nowych instrumentów, których celem jest zmniejszenie emisji CO2 przez pojazdy ciężkie, w tym m.in. autobusy i ciężarówki. Parlament Europejski przyjął swoje stanowisko negocjacyjne 445 głosami za, 152 przeciw, przy 30 wstrzymujących się.
Będzie więcej stacji ładowania elektryków i nie tylko. UE przyjęła nowe przepisy
Unia Europejska przyjęła nowe przepisy, dzięki którym w najbliższych latach w całej Europie powstanie więcej stacji ładowania elektryków i tankowania paliw alternatywnych. Rozporządzenie o infrastrukturze paliw alternatywnych (AFIR) ma przyczynić się do ograniczenia śladu węglowego przez sektor transportu.
Eksperci: producenci gotowi na zakaz sprzedaży aut spalinowych od 2035 r., infrastruktura nie
Producenci są gotowi do oferowania tylko i wyłącznie zeroemisyjnych pojazdów od 2035 r., w przeciwieństwie do infrastruktury...
Producenci włoskich samochodów luksusowych będą mogli wytwarzać auta z silnikami spalinowymi o rok dłużej
Parlament Europejski zajął stanowisko, zgodnie z którym od 2035 roku miałby wejść w życie zakaz sprzedaży samochodów z napędem spalinowym. Jak podał w piątek portal Euractiv, włoskim producentom aut luksusowych, takich jak Ferrari, Bugatti i Lamborghini, udało się wynegocjować dla siebie odroczenie wyroku o rok.
Do 2035 r. liczba pojazdów elektrycznych w Europie wzrośnie do 130 mln. Raport
Do 2030 r. liczba zeroemisyjnych pojazdów w Europie zwiększy się z 5 do 65 mln, a w ciągu kolejnych pięciu lat podwoi się i osiągnie poziom do 130 mln aut - wynika z raportu EY oraz Eurelectric. Do 2035 r. konieczne będzie stworzenie 65 mln stacji ładowania - dodano.
ACEA: liczba nowo zarejestrowanych w UE samochodów w '22 odbije
Liczba nowo zarejestrowanych w UE samochodów w 2022 roku wzrośnie o 7,9 proc. rdr - wynika z prognoz europejskiego stowarzyszenia producentów motoryzacyjnych ACEA.
Unijna zapaść motoryzacyjna
Mieszkańcy wspólnoty UE powoli wracają do salonów samochodowych. Rynek nadal jednak pikuje. W dwucyfrowym tempie - informuje poniedziałkowy "Puls Biznesu".
Europejski przemysł motoryzacyjny apeluje o umowę handlową z Wlk. Brytanią
Brak umowy o wolnym handlu z Wielką Brytanią z końcem 2020 r. przełoży się w ciągu następnych pięciu lat na ponad 100 mld euro strat dla europejskiego sektora motoryzacyjnego - alarmują główne organizacje branży automotive i apelują o zawarcie tej umowy.
Polska unijnym liderem przewozów, ale...
Polska ma największą w Unii Europejskiej flotę ciężarówek i autobusów, ale po kraju ciągle jeździ dużo staroci – czytamy w poniedziałkowym wydaniu "Rzeczpospolitej".
Branżę moto może czekać gorszy rok w Europie
Sprzedaż samochodów osobowych w Unii Europejskiej odnotowała spadek na początku roku. Po wzrostach z pierwszej połowy ubiegłego roku nie widać już śladu. Czy to czas na ostudzenie popytu?