Pierwszy polski „elektryk” już jeździ, ale to nie izera
Nie zapowiadana przez rząd izera, a Vosco EV2 – tak nazywa się pierwszy polski samochód elektryczny – informuje „Auto Świat”. Kilka egzemplarzy nowej Syreny otrzymało już próbne tablice rejestracyjne.
Co dalej z Izerą? Decyzja ws. zaangażowania państwa w polskiego "elektryka" niebawem
W najbliższych tygodniach spodziewana jest decyzja o bezpośrednim zaangażowaniu inwestycyjnym Skarbu Państwa w projekt spółki ElectroMobility Poland, zakładający budowę fabryki samochodów elektrycznych Izera - poinformował w czwartek minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka.
Izera - polskie auto elektryczne po pierwszej jeździe
Prototyp polskiego „elektryka” Izera ma już za sobą pierwszą trasę. Auto w wersji hatchback przejechało nieoddanym jeszcze do użytku fragmentem drogi S2, czyli Południowej Obwodnicy Warszawy.
Miejsce pod fabrykę polskiego "elektryka" wybrane będzie w tym roku
Trwają ostatnie analizy terenów w Jaworznie i Rudzie Śląskiej pod budowę fabryki, w której produkowane będzie polskie auto elektryczne Izera - powiedział PAP dyrektor ds. uruchomienia produkcji w ElectroMobility Poland Cyprian Gronkiewicz. Dodał, że decyzja zapadnie w najbliższych tygodniach.
Polski samochód elektryczny ma wspomóc transformację całej branży
Prace nad polskim samochodem elektrycznym Izera mają pomóc w transformacji całej branży motoryzacyjnej w Polsce - mówili uczestnicy wtorkowego spotkania z ElectroMobility Poland, Polskiej Grupy Motoryzacyjnej oraz Sieci Badawczej Łukasiewicz dot. polonizacji procesu produkcji nowej marki.
Ekspert: koszt i data uruchomienia produkcji polskiego auta elektrycznego są nierealne
Stworzenie polskiego auta elektrycznego to dobry pomysł, ale planowany koszt, data uruchomienia i wielkość produkcji są nierealne - uważa ekonomista z Wyższej Szkoły Bankowej Jacek Karcz. Dodał, że lepiej byłoby zacząć w Polsce produkcję e-samochodów od licencji na gotowy i sprawdzony model.
Izera to nowe możliwości rozwoju sektora automotive w Polsce
Powstanie Izery - pierwszego polskiego auta elektrycznego, to nowe możliwości rozwoju dla sektora automotive w Polsce - ocenia Polska Grupa Motoryzacyjna. Wskazuje, że w Polsce wytwarzane są wszystkie komponenty dla dużych międzynarodowych producentów motoryzacyjnych.
Izera chce być jak Tesla – do kupienia przez internet
Izera – polska marka aut elektrycznych nie uruchomi tradycyjnej sieci dealerskiej i serwisowej. Gdzie zatem będzie można kupić i serwisować auta produkowane przez ElectroMobility Poland?
Jest projekt polskiego elektryka. "Bez szans na powodzenie"
ElectroMobility Poland zapowiada, że Izera - polskie auto elektryczne - zjedzie z taśmy produkcyjnej w 2023 r. Samochód ma być dostępny dla przeciętnego Kowalskiego.