Lokata Direct+ Wzrost w Santander Consumer Bank – jakie warunki?

Santander Consumer Bank zachęca do otwarcia Lokaty Direct+ Wzrost, oferując atrakcyjne oprocentowanie. Lokata dostępna jest przez telefon, jednak bank udostępnia również formularz internetowy w przypadku rocznego depozytu. Podstawowym warunkiem uprawniającym klienta do skorzystania z oferty jest zasilenie rachunku lokaty nowymi środkami.

Lokata Direct+ Wzrost w Santander Consumer Bank – jakie warunki?
Lokata Direct+ Wzrost w Santander Consumer Bank – jakie warunki? (Bankier.pl)

Lokata Direct+ Wzrost – informacje podstawowe

Lokata Direct+ Wzrost to oferta, z której mogą skorzystać klienci dysponujący nowymi środkami. Aby ją otworzyć nie trzeba być nowym klientem. Posiadacze innych depozytów w Santander Consumer Banku mogą bez przeszkód zlecić otwarcie Lokaty Direct+ Wzrost, o ile spełnią powyższy warunek.

Jak założyć Lokatę Direct+ Wzrost?

Lokata Direct+ Wzrost należy do depozytów z grupy Direct+, których cechą charakterystyczną jest możliwość ich otwarcia przez telefon. Bank posiada również w ofercie lokaty z grupy Zysk+, które można otworzyć w oddziale.

Lokata Direct+ Wzrost jest promowana również online pod nazwą Stabilna lokata. Przez internet można wypełnić formularz kontaktowy, po którego wysłaniu oddzwoni doradca i otworzy rachunek lokaty. Warunki oraz parametry lokaty założonej w ten sposób pozostają niezmienne, jest jednak jeden haczyk. Przez internet dostępny jest tylko jeden wariant lokaty - na 15 miesięcy.

Kwota minimalna i maksymalna Lokaty Direct+ Wzrost

Z atrakcyjnego oprocentowania na Lokacie Direct+ Wzrost można skorzystać po spełnieniu dwóch warunków. Jednym z nich jest konieczność zdeponowania nowych środków. Drugi to wniesienie wkładu przekraczającego kwotę minimalną ustaloną na 5 000 zł.

Maksymalna kwota Lokaty Direct+ Wzrost nie została wyznaczona. Klienci, którym odpowiada proponowane przez bank oprocentowanie, mogą odłożyć na depozycie dowolną sumę, która przekroczy dolna granicę kwotową.

Lokata Direct+ Wzrost – oprocentowanie

Oprocentowanie Lokaty Direct+ Wzrost jest stałe w całym okresie jej trwania. Jego wysokość nie zależy od ulokowanej kwoty i dotyczy wszystkich depozytów. Produkt przewiduje jednak zróżnicowanie stopy procentowej, która zależy od okresu lokaty. Klienci, którzy rozstaną się z oszczędnościami na dłużej, otrzymają lepszą stawkę. Oprocentowanie lokaty Direct+ Wzrost wynosi:

 • 2,00 proc. w skali roku dla Lokaty Direct+ Wzrost na 12 miesięcy,
 • 2,20 proc. w skali roku dla Lokaty Direct+ Wzrost na 15 miesięcy, 
 • 2,60 proc. w skali roku dla Lokaty Direct+ Wzrost na 24 miesiące,
 • 2,70 proc. w skali roku dla Lokaty Direct+ Wzrost na 36 miesięcy. 

Bank dopisze odsetki do kapitału lokaty na koniec okresu jej trwania. W przypadku wypłaty środków przed terminem bank nie naliczy odsetek.

Czy jest możliwość odnowienia Lokaty Direct+ Wzrost?

Lokata Santander Consumer Banku odnawia się automatycznie, jednak klient może wypłacić środki, nie tracąc odsetek. Stanie się tak, jeśli dyspozycja ma zostać wydana po zakończeniu okresu lokaty.

W tym celu należy wysłać dokument za pomocą tradycyjnej poczty lub elektronicznego kanału wysyłania skanów dyspozycji depozytowych. Ważne jest, aby w dyspozycji wypłaty zaznaczyć odpowiednią opcję. W innym wypadku bank zamknie rachunek lokaty wcześniej, co spowoduje utratę narosłych odsetek.

Klient nie może zdeponować tych samych oszczędności na Lokacie Direct+ Wzrost, ponieważ stracą one status nowych środków. To samo dotyczy prolongaty lokaty. Środki na przedłużonej lokacie zostaną objęte oprocentowaniem obowiązującym na Lokacie Direct+ na dzień zapadalności depozytu.

Lokata Direct+ Wzrost a Lokata Direct+

Parametr

Lokata Direct+ Wzrost

Lokata Direct+

12M

15M

24M

36M

12M

15M

24M

36M

Oprocentowanie

2,00 proc.

2,20 proc. 

2,60 proc.

2,70 proc.

1,60 proc

1,60 proc.

1,80 proc.

2,00 proc.

Dostępność

Tylko dla nowych środków

Brak wymogu statusu nowych środków

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl

Istnieje możliwość zmiany warunków przedłużonej lokaty. Bank może wcześniej skontaktować się telefonicznie z klientem i ustalić indywidualne warunki nowego depozytu.

Lokata Direct+ Wzrost – informacje dodatkowe

Zalety:

 • atrakcyjne oprocentowanie,  
 • stała stawka odporna na zmiany stóp procentowych, 
 • brak kwoty maksymalnej, 
 • lokata dostępna bez konta bankowego lub innych produktów banku,  
 • lokata dostępna online lub przez telefon.  

Wady:

 • brak możliwości przedwczesnego zerwania lokaty bez utraty odsetek,
 • oferta dotyczy tylko nowych środków,  
 • wysoka kwota minimalna. 
Źródło:

Przeczytaj też

Wyzeruj prowizję w pożyczce online. 0% prowizji. 100% online. RRSO 17,70%
Wnioskuj o tę lokatę

Sprawdź inne oferty lokat

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl