Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  3,57 zł , zmiana od tamtej pory: 17,65%

Zysk za 3 q powinien byc najwyższy w historii spółki .

Zgłoś do moderatora
Oprócz leasingu największej jak do tej pory floty wartej 470 mln PLN ( wartośc dwukrotnie wyższa niz w poprzednich kwartałach i latach ) http://www.biznesradar.pl/raporty-finansowe-bilans/AVIAAM,Q,0 dchodzą zyski za pośrednictwo w leasingu zwrotnym 7 Airbusów A321 przez córkę (100% zależną ) Dikks Investments w pażdzierniku 2016 ( w całym 2015 roku Aviaam pośredniczyła tylko w leasingu 3 Boeingów 777 prezentacja strona 7 http://www.aviaam.com/en/page/presentations#AviaAM-Leasing-Company-Presentation-1)
Dostępne fakty coraz bardziej potwierdzaja odbycie sie takich transakcji pośrednictwa ,( pierwsze cztery A321 wpłynęły do Aeroflotu 4i 5 sierpnia pośrenictwo potwierdzone w raporcie Aviaaml )
Rady Dyrektorów (Rady Nadzorczej) 25 sierpnia 2016 roku miała
zmienić istotne warunki transakcji (zestaw powiązanych ze sobą transakcji) wynajęcia
(Leasing) siedem nowych samolotów Airbus 321 z silnikami produkowanymi przez
CFM International S.A. Program "leasing zwrotny" ( "Sprzedaż i-leasing zwrotny") teraz
«Dikkys Investments"
Po posiedzeniu PJSC "Aerofłot" stwierdzł ogólnie .
.Ponadto zatwierdzono szereg transakcji niezbędnych do wdrożenia do produkcji i działalności gospodarczej Grupy "Aeroflot"
http://www.aex.ru/news/2016/8/26/158602/

Natomiast w sprawozdaniu za sierpięń 2016 "Aeroflot"
( http://ir.aeroflot.com/en/news-detail/article/aeroflot-group-announces-operating-results-for-august-2016/ )
w zakłdce aktualizacja floty stwierdza " W 8M 2016 roku Grupa otrzymała w sierpniu razem siedem nowych Airbusów A321 .
( pierwsze cztery dotarły 4i 5 sierpnia dlatego wzmianka juz w raporcie ) Dwa nastepne z tymi własnie silnikami CMF Internacional dotarły 25 sierpnia i dopiero w komentarzu do tej trasakcji możemy dowiedzieć sie więcej o tych trasakcjach i potwierdzić domysły że pośrednictwo odbyło sie pomiędzy Industrial Commercial Bank of China a Rosjanami.

http://www.ato.ru/content/aeroflot-poluchil-dva-novyh-samoleta-a321

25 sierpnia 2016 ATO.ru
 "Aeroflot" otrzymał dwa nowe samoloty A321
Według nieoficjalnych danych, oba samoloty były pierwotnie przeznaczone dla "Transaero" :: "Aeroflot" Tagi: Aktualności, Linie lotnicze, akcesoria, Aeroflot, Airbus
Linie lotnicze "Aeroflot" ogłosiła otrzymanie dwóch kolejnych wąskokadłubowych samolotów Airbus A321. Samoloty wyposażone w silniki CFM56-5B3 określonymi zakończeniami jak "sharklet" mają numery kadłuba VP-Bax oraz VP-BAV.

Obie maszyny są odbierane bezpośrednio od producenta, z fabryki w Hamburgu. Samoloty przeznaczone do przewozu 16 miejsc pasażerów w klasie biznes i 167 miejsc w klasie ekonomicznej (ogółem - 183 miejsc ).

Według oficialnych źródeł, maszyny są dzierżawione od chińskiej firmy ICBC Leasing. Według agencji TASS, poprzednia umowa przewidywała ich leasing dla "Transaero", który przestał latać w październiku ubiegłego roku .  W marcu 2014 roku przewoźnik zamówił dostawę sześciu A321 . Teraz mał otrzymac dwa z tych samolotów Jednak po zakończeniu działalności przewoźnika nastąpił leasing zwrotny , "Transaero" miał otrzymac je przez ICBC Leasing . Przedstawiciel "Aeroflot" na temat dostawy dwóch nowych maszyn odmówił komentarza.

Dostarczane w obecnej wersji wyposażenia dwa nowe A321, a także niedawno otrzymane cztery tego samego typu trwało dłużej niż w przypadku innych A321 z "Aeroflotu".
( dostawa i pośrednictwo pierwszych czterech miała odbyć sie już w maju punkt 6 agendy) http://ir.aeroflot.com/fileadmin/user_upload/files/eng/ad_hoc/2016/5/2016-05-16_material_fact_the_meeting_of_the_issuer_s_bod_and_its_agenda.pdf

 
.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
AVIAAML -10,45% 4,20 2018-07-12 16:28:39