Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  14,88 zł , zmiana od tamtej pory: -20,90%

Zrozumieć Kenobiego

Zgłoś do moderatora
Być jak Obi-Wan Kenobi – czyli o wielkości człowieka słów kilka – Star Wars: Rebelianckie Szumowiny (rebe1scum.com)

W wybrany fragment:
Niezmiernie podoba mi się opis mistrza Jedi, jaki został umieszczony w książkowej adaptacji Zemsty Sithów. Jawi się w niej obraz człowieka niezwykle skromnego, ale jednocześnie nienoszącego tej skromności jak płaszcza. Wiele osób ma tendencje do bigoteryjnego podkreślania swoich cnót: „Ach, jakże ja jestem skromny!”, „A jaki uczynny!”, „Spójrzcie na mnie, zupełnie przypadkowo wrzuciłem zdjęcie anonimowego pomagania poszkodowanym ofiarom kataklizmu”. Nic z tych rzeczy. Kenobi nie szukał ani sławy, ani poklasku, w żadnym razie nie zamierzał uchodzić za „chłopca z plakatu”. Liczyło się dla niego wyłącznie wykonanie powierzonej mu misji, bynajmniej nie z pobudek ambicjonalnych, ale zdrowo pojmowanego poczucia wypełnienia zarówno obowiązku, jak i pokładanych w nim nadziei. 
Obi-Wan, będący w czołówce najpotężniejszych mistrzów zakonu, był cichą i pozostającą na uboczu planszy wielkiej polityki figurą, do końca uważającą się za zwykłego piona.

Zrozumiecie protagonistę w lutym, obiecuję Wam to - bolesna to będzie lekcja, a teraz marsz do lektury!

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
PKPCARGO 1,03% 11,77 2022-05-26 13:23:15