Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  9,70 zł , zmiana od tamtej pory: -22,16%

Zatorowość płucna po COVID-19. Dr Chudzik: Może pojawiać się nawet

Zgłoś do moderatora
Lekarze ostrzegają, że zatorowość płucna jest bardzo częstym powikłaniem po COVID-19. Może dotyczyć nawet co piątego pacjenta. Na początku jednak daje bardzo niespecyficzne objawy, które łatwo zlekceważyć lub pomylić z inną chorobą.
Badanie przeprowadzone przez brytyjskich naukowców wykazało, że 1 osoba na 8 umiera z powodu powikłań po COVID-19 w ciągu 5 pięciu miesięcy od wypisania ze szpitala. Główną przyczyną zgonów u tych pacjentów są epizody zatorowo-zakrzepowe, udary, zawały oraz zatory.

https://portal.abczdrowie.pl/zatorowosc-plucna-po-covid-19-dr-chudzik-moze-pojawiac-sie-nawet-u-pacjentow-po-bezobjawowym-zakazeniu

Na podstawie przeprowadzonych badań można stwierdzić, że 1-MNA jest endogennym aktywatorem prostacykliny i może regulować procesy zakrzepowe i zapalne przebiegające w układzie sercowo-naczyniowym.
Przeciwzakrzepowe właściwości 1-MNA wynikają z jego zdolności do stymulacji komórek śródbłonka. Mechanizm ten związany jest z uwalnianiem prostacykliny PGI2 na drodze zależnej od cyklooksygenazy 2 (COX-2). Endogenna prostacyklina jest odpowiedzialna m.in. za działanie przeciwzakrzepowe i przeciwmiażdżycowe. Jej niedobór powoduje wzmożoną agregację płytek krwi i tworzenie się zakrzepów w tętnicach.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PHARMENA 0,67% 7,55 2022-01-27 13:42:51
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.