Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  5,35 zł , zmiana od tamtej pory: -13,64%

Zaproszenie do dyskusji / vol. 5 / raport roczny 2020

Zgłoś do moderatora
Generalnie 3 mln zysku cieszy w tak trudnym roku dla prasy jak 2020. Wsparcie z tarczy, odwrócone odpisy zrobiły robotę.
Widać jak bardzo ciążyło wydawanie papierowo WPROSTu przy sprzedaży poniżej 20 tys. egz. (to już poziomy mocno deficytowe). Więc COVID był tylko pretekstem, a transformacja cyfrowa skokiem w przód (jedynym rozwiązaniem).
Sprawy sądowe już nie są obciążeniem.
Raport generalnie ogólnikowy.

Raport za I kw. 2021 - będzie wielką niewiadomą. Oby pojawiły się pierwsze optymalizacje w transformacji cyfrowej. Albo jakieś projekty specjalne, które wzmocnią wynik.
 
Co dziwi:
- aktualizacja wartości działki w Piasecznie (zmniejszenie wartości o połowę), w czasie kiedy ceny działek rosną
- brak informacji o efektywności cyfrowego WPROSTu i portalu, czyli konkretów o efektach cyfrowej transformacji
 
Pytanie:
- na ile spółki córki ciążą lub będą ciążyły PMPG (czasy nie są łatwe, zastrzyki finansowe będą obciążały PMPG)
- co miało na celu przerzucenie akcji z wora do wora (zwolnienie z 1 mln długu Parrish?)
 
Ciekawostka - Capital Point bierze prowizje za sprzedaż oferty – w 2020 na poziomie 5,7 mln. Sporo.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
PMPG -0,43% 4,62 2021-09-14 15:21:22