Forum Giełda +Dodaj wątek

zapomialam na ACE tez bedzie mozna sporo zarobic okolo 50% w kilka tyg

Zgłoś do moderatora
ACE chce wypłacić nie mniej niż 0,15 euro dywidendy na akcję za 2013 r.


Rada Dyrektorów Automotive Components Europe zarekomendowała wypłatę dywidendy za rok 2013 w wysokości nie niższej niż 0,15 euro na jedną akcję oraz utrzymanie programu skupu akcji własnych - podała spółka w komunikacie.
" (...) Rada Dyrektorów na swoim posiedzeniu w dniu 2 kwietnia 2014 r. zarekomendowała wypłatę dywidendy za rok 2013 w kwocie nie niższej niż 0,15 euro na jedną akcję oraz utrzymanie programu skupu akcji własnych, przy czym oba te składniki powinny zamknąć się kwotą równą ubiegłorocznej łącznej retrybucji akcjonariuszy w kwocie blisko 4 milionów euro" - napisano w komunikacie.

"Ostateczna wielkość dywidendy zaproponowana Walnemu Zgromadzeniu Akcjonariuszy powinna być uzależniona od bieżącej sytuacji finansowej grupy ACE, a w szczególności wydatków inwestycyjnych oraz zapotrzebowania na kapitał obrotowy ze względu na wzrost produkcji oraz rozpoczęcie wdrażania masowej produkcji w Feramo. Rada Dyrektorów uważa ponadto, że dywidenda ta nie powinna naruszać obowiązujących warunków dotyczących długoterminowego finansowania przez banki lub spowalniać procesu rozwoju grupy ACE w przyszłości oraz uniemożliwić osiągnięcie założeń strategii Spółki opublikowanych w końcu 2011 roku" - dodano.

Z zysku za 2012 r. ACE wypłaciło dywidendę w wysokości 0,07 euro na akcję. ZWZ spółki w czerwcu 2013 r. wyraziło też zgodę na skup akcji własnych. Walne uchwaliło wówczas trzyletni program skupu akcji własnych, zgodnie z którym maksymalna wartość nabywanych akcji nie może przekroczyć 5 mln euro.(PAP)

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ACE 0,18% 15,98 2015-12-22 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.