Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  6,64 zł , zmiana od tamtej pory: 163,55%
Hej ludziki, jeszcze niedawno trochę tu śmieszkowałem na forum, a że nie wypowiadałem sie przychylnie o spółce a zwłaszcza o jej wycenie gdy było o 8zł i więcej toteż łatwo zostałem oskarżony o trolling. Niestety okazało się, że jednak więcej było tu tzw trolli zwyżkujących. Jeśli ktoś myśli o perspektywach umowy z Piekarą to faktycznie istnieje szansa na stworzenie dochodowego produktu. Ba! sam myślę pozytywnie o tej umowie, jednak mając na uwadze, że jeśli cokolwiek tutaj zajdzie to za kilka lat. W międzyczasie będzie przynajmniej jedna zwała. A już tłumaczę dlaczego, otóż jest taka pozycja w aktywach - zapasy. I tam się odłożyło już ładne 790k PLN. Tak to jest w spółkach produkcyjnych, że koszty produkcji wypadają z RZiS i wpadają do zapasów - produkcji w toku (w RZiS jest to pozycja zmiana stanu produktów). Z czasem produkcja w toku przesuwa się na produkty gotowe i stamtąd w miarę sprzedaży trafia to dopiero w koszty w tym samym okresie co przychody ze sprzedaży. EWENTUALNIE w przypadku gdy w ocenie Zarządu produkty takie nie przyniosą już spodziewanych przychodów dokonuje się odpisu aktualizującego w koszty firmy.
A teraz konkretnie mamy w spółce 790k PLN potencjalnych kosztów. Pytanie tylko kiedy to trafi w koszty i pytanie czy to się w ogóle sprzeda...
Na koniec grudnia produkty gotowe w tym wyniosły 415 tys PLN. Zakładam, że wynoszą one tyle samo na koniec Q1 skoro przychodów było 10 tys. Z czasem może jeszcze trochę się sprzeda, może z 10 tys a moze jak dobrze pójdzie to z 50tys PLN... Tak czy inaczej reszta produktów gotowych o ile nie zacznie się sprzedawać będzie musiała zostać "spisana". Zapewne zbyt wcześnie na taką decyzję, ale moim zdaniem to kwestia czasu, a wtedy będzie boom w koszty. I wtedy gdy już wycena akcji uwzględni ten nieprzyjemny fakt będzie dobry moment aby wejść do spółki i zacząć wyceniać umowę z Piekarą.
Pozdr
  • Zapasy Autor: ~kolega

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
THEDUST -8,85% 17,50 2020-07-10 14:42:22
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.