Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  1,35 zł , zmiana od tamtej pory: -7,78%

zamówienie z amerykanami w konsorcjum

Zgłoś do moderatora
ZREMB-CHOJNICE SA (17/2021) Informacje o intencji udzielenia zamówienia przez NORWEGIAN DEFENCE MATERIEL AGENCY ("NDMA") na wykonanie i dostawę mostów taktycznych (Invitation to Tender "P 2584-Tactical Element Bridge 100822 ) dla konsorcjum pod nazwą "ZR
22.04. Warszawa (PAP/ESPI) - Raport bieżący 17/2021
Zarząd Zakładu Budowy Maszyn "ZREMB-CHOJNICE" S.A. ("Emitent") informuje, że w dniu 22 kwietnia 2021 roku powziął informację o intencji udzielenia zamówienia przez NORWEGIAN DEFENCE MATERIEL AGENCY ("NDMA") na wykonanie i dostawę mostów taktycznych (Invitation to Tender "P 2584-Tactical Element Bridge 100822") dla konsorcjum w którym Emitent występuje jako Partner Konsorcjum ("Partner Konsorcjum") wraz z jedną z wiodących na świecie firm z siedzibą w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej działającą globalnie i specjalizującą się w produkcji min specjalistycznych mostów taktycznych przeznaczonych dla sił zbrojnych jak i modułowych prefabrykowanych mostów stalowych stosowanych w przemyśle cywilnym- Lider Konsorcjum ("Lider Konsorcjum"). Złożenie oferty przez Konsorcjum pod nazwą "ZREMB GROUP" miało miejsce w trybie przetargu publicznego na zasadach prawa norweskiego odnoszącego się do zamówień publicznych przewidzianych dla sił zbrojnych.
Jednocześnie w myśl w/w przepisów (FOSA- Regulations for Defence and Security Procurement od October 13th 2013 no 1185 §§13-2-13-4) istnieje w okresie 10 dni możliwość złożenia protestu (odwołania) na decyzję NDMA.
Konsorcjum ZREMB GROUP zgodnie z przedmiotem zamówienia w niniejszym postepowaniu przetargowym złożyło ofertę na wykonanie zestawów specjalistycznych mobilnych mostów taktycznych przeznaczonych dla sił zbrojnych Norwegii, z kontenerami do ich transportu oraz specjalistycznymi platformami typu FLATTRACKS również służącymi do ich transportu. Przedmiot zamówienia obejmuje również rozwiązania z zakresu logistyki TEB jak tez zintegrowanie oferowanego systemu do istniejącego już w posiadaniu Armii Norwegii połączenia z systemem bazy pontonów. Lider Konsorcjum jako podmiot specjalizujący się w produkcji mobilnych mostów zaprojektuje i wykona zakresy obejmujące część mostową wraz z systemowymi rozwiązaniami wymaganymi przez NDMA, Partner Konsorcjum zaś jako podmiot specjalizujący się w produkcji kontenerów - zaprojektuje i wykona kontenery i platformy FLATTRACKS służące do transportu mobilnych mostów taktycznych wraz z koncepcją z zakresu transportu i składowania TEB w różnych warunkach (nin. bojowych, pogodowych i terenowych).
Oszacowana wartość zamówienia na potrzeby przetargu wyniosła około 16,5 mln zł z czego na Emitenta przypada około 10% tej wartości. Ostateczna wartość zamówienia i pozostałe warunki zostaną określone w umowie, przy czym na wartość zamówienia będą miały wpływ zmiany wynikające z ewentualnego wzrostu kosztów materiałów i finalne koszty logistyki związane z dostawą.
Termin realizacji zamówienia określony przez Zamawiającego to III i IV kwartał 2021 roku w trybie cyklicznych dostaw.
Szczegółowe warunki zamówienia oraz ryzyka z nim związane, nie odbiegają od powszechnie stosowanych na rynku dla tego rodzaju zamówień.
O podpisaniu umowy Emitent poinformuje odrębnym raportem bieżącym, co nastąpi nie wcześniej niż po upływie terminu przewidzianego dla procedury odwoławczej zgodnie z właściwymi przepisami prawa.
Więcej na: http://biznes.pap.pl/pl/reports/espi/all,0,0,0,1
kom espi zdz

  • zamówienie z amerykanami w konsorcjum Autor: ~Zrecom

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
ZREMB -9,12% 1,25 2021-09-17 17:02:25