Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  2,74 zł , zmiana od tamtej pory: -58,58%
DM BDM SA zaleca kupno akcji Cognora
Kraj, 2016-05-06 08:58, Źródło: puds.pl (GB)
Analitycy Domu Maklerskiego BDM SA wydali rekomendację „kupuj” dla akcji Cognora z ceną docelową 1,66 zł.
 „Po bardzo wymagającym 2015 roku, na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2016 roku doszło do istotnych zmian na rynku wyrobów stalowych. Dokonane dynamiczne zwyżki cen stali naszym zdaniem zasadniczo zmieniają perspektywę dla hut w najbliższych kwartałach (nawet w sytuacji nadejścia korekty tego ruchu). Tym samym wg nas przed Cognorem pojawia się wyjątkowa szansa na trwałą odbudowę marż produkcyjnych i istotne obniżenie wskaźnika dług netto/EBITDA. Dlatego też decydujemy się wznowić zalecenie Kupuj ustalając cenę docelową na poziomie 1,66 zł akcję” – napisali analitycy DM BDM SA.
Wycena akcji Cognora dokonana przez analityków BDM jest znacząco wyższa od ceny oferowanej w ostatnim wezwaniu ogłoszonym przez spółkę Holdco, kontrolowaną przez Przemysława Sztuczkowskiego. Pod koniec kwietnia Holdco wezwało do sprzedaży 37,45 proc. akcji Cognora oferując jedynie 97 groszy za jeden walor.
Co ciekawe, podmiotem pośredniczącym w wezwaniu Holdco jest również Dom Maklerski BDM SA, który wydał rekomendację kupna.
W czwartek akcje Cognora na warszawskiej giełdzie zyskały 6,5 proc. osiągając cenę 1,31 zł.
  • zalecenie Autor: ~zalecenie

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
DROZAPOL 0,00% 1,14 2020-05-29 09:41:46
2020-05-28
Wyniki finansowe
2020-04-28
Wyniki finansowe
Wyniki finansowe
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.