Forum Giełda +Dodaj wątek

Za śmieci zapłaci każdy

Zgłoś do moderatora
Gminy dopilnują, by ich mieszkańcy nie unikali opłat za wywóz odpadów. Ceny wzrosną - informuje na pierwszej stronie "Rzeczpospolita".Minister środowiska Andrzej Kraszewski zapowiada, że rewolucja w gospodarce odpadami ma się dokonać 1 stycznia przyszłego roku. Wtedy ma wejść w życie nowelizacja ustawy o utrzymaniu porządku i czystości w gminach, której założenia przyjął niedawno rząd. Co się zmieni? Zasady zbiórki odpadów oraz opłaty, jakie będą ponosić wszyscy ci, którzy śmieci produkują.Gazeta pisze, że Ministerstwo Środowiska chce, by mieszkańcy płacili rachunki nie prywatnym firmom, ale na konta gmin, które obowiązkowo przejmą gospodarkę odpadami. To właśnie gmina wyłoni w przetargu firmę, która zbierze odpady, zapewni ich segregację i odzysk surowców. Opłaty za śmieci będą musiały uwzględnić także koszty recyklingu starego sprzętu elektronicznego i koszty wywozu gruzu - dowiedziała się gazeta.Według ekspertów miesięczna opłata za wywóz śmieci powinna wynieść od 12 do 18 złotych od osoby. Teraz na przykład mieszkańcy bloków płacą w Warszawie 6 złotych miesięcznie od osoby - informuje "Rzeczpospolita".

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
KREC 0,00% 22,60 2022-07-01 13:15:46