Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  3,71 zł , zmiana od tamtej pory: -21,97%

za 5 lat koniec koncesji i co dalej??

Zgłoś do moderatora
czy zwiną interes czy będą przejadać spółkę? szukanie chętnego na ten gorący kartofel jak na razie nie przyniosło rezultatu dodatkowo perspektywy wzrostu zysków są ograniczone i trzeba wziąć pod uwagę ew kolejne remonty przy zdaniu autostrady.
Macie jakieś pomysły rozwoju?

"Dlaczego obecny właściciel Stalexportu Autostrady Małopolskiej rozpoczął już proces szukania inwestora, chociaż do końca okresu umowy koncesyjnej pozostało jeszcze siedem lat?
Odpowiedzią na tak postawione pytanie może być inny z odtajnionych zapisów umowy. Czytamy w nim, że "po upływie okresu koncesji SAM zobowiązany jest do zwrotu Autostrady w odpowiednim stanie, określonym zgodnie z parametrami wskazanymi w Umowie Koncesyjnej (Uzgodniony Stan Odbioru)". W dalszej części czytamy również, że: "Doprowadzenie do Uzgodnionego Stanu Odbioru może w ocenie Emitenta wiązać się z koniecznością dokonania dodatkowych remontów lub napraw, co może przełożyć się na zwiększenie kosztów działalności SAM...".
Wszystko wskazuje więc na to, że chęć sprzedaży Stalexportu przez włoskich właścicieli podyktowana jest po prostu chęcią uniknięcia kosztów związanych z doprowadzeniem wiecznie remontowanego odcinka do - wymaganego zapisami umowy - stanu używalności...

https://motoryzacja.interia.pl/raporty/raport-polskie-drogi/wiadomosci/news-odtajniono-zapisy-koncesji-na-autostrade-a4-moze0-byc-gorzej,nId,4968358

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
STALEXP -1,53% 2,90 2022-05-18 17:01:36
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.