Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  2,45 zł , zmiana od tamtej pory: -46,53%

Z rynku stali...:)))

Zgłoś do moderatora
Dostępne na polskim rynku wyroby hutnicze od kilku tygodni zyskują na wartości. Według ekspertów mamy do czynienia z długotrwałym trendem.
 W minionym tygodniu podskoczyły ceny zarówno blachy gorącowalcowanej, profili HEB, jak i prętów żebrowanych (szczegóły na stronie puds.pl w zakładce Indeks cen stali). Wyroby te drożeją od mniej więcej pięciu tygodni. Jest to efekt kilku czynników, m.in. rosnących cen surowców (ruda żelaza, złom), ale też działań antydumpingowych podejmowanych przez UE zmierzających do ograniczenia importu stali z Azji i państw Europy Wschodniej.
Jak przekonują przedstawiciele branży dystrybucji stali, w tej chwili w hutach mimo dużego potencjału produkcyjnego, zaczyna brakować niektórego rodzaju asortymentu i wstrzymywane jest przyjmowanie zamówień do realizacji. Taka sytuacja najprawdopodobniej spowoduje dalszy wzrost cen wyrobów hutniczych.

http://www.puds.pl/aktualnosci/wiadomosc-dnia/ceny-stali-wyraznie-rosna

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
DROZAPOL -0,76% 1,31 2019-11-18 16:37:20
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.