Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  2,13 zł , zmiana od tamtej pory: 38,97%

Z cyklu forum bawi forum uczy historia spółki moderna

W skrócie.
W 2018 roku firma zmieniła nazwę i zwiększyła portfolio opracowywania szczepionek. [W grudniu 2018 r. Moderna stała się największą w historii pierwsza spółka giełdowa w dziedzinie biotechnologii, pozyskując 621 mln USD (27 mln akcji po 23 USD za akcję) na NASDAQ i implikując ogólną wycenę całej firmy w wysokości 7,5 mld USD.
Złożone na koniec roku 2019 dokumenty pokazały, że Moderna od początku istnienia odnotowała straty w wysokości 1,5 miliarda dolarów, ze stratą 500 milionów dolarów w samym 2019 roku, a od 2010 roku zgromadziła 3,2 miliarda dolarów w kapitale własnym. W marcu 2020 r. Na spotkaniu w Białym Domu pomiędzy administracją Trumpa a kierownictwem farmaceutycznym Bancel, czyli szefunio Moderny powiedział trampkowi, że Moderna może mieć gotową szczepionkę COVID-19 za kilka miesięcy.
NASTEPNEGO DNIA!!! FDA zatwierdziła badania kliniczne kandydata na szczepionkę Moderna, a Moderna otrzymała później doinwestowanie w wysokości 500 milionów dolarów z Operation Warp Speed. Przeczytałem też informacje, że wszystkie (!) szczepionki Moderny są w fazie testowania, nie wiem czy wszystkie obecne czy wszystkie od założenia firmy.
Ogólnie chciałem sobie wyrobić zdanie, bo nie miałem zdania.
Nie to co przy tej firmie szczepionkowej Pizzeria czy jakoś tak.
  • Z cyklu forum bawi forum uczy historia spółki moderna Autor: ~Eskimos

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
TAURONPE -5,25% 2,96 2021-01-21 17:03:13
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.