Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  11,00 zł , zmiana od tamtej pory: -40,91%

Z COVID będzie jak z grypą. Naukowcy wskazują dane

Zgłoś do moderatora
Badania Amerykanów potwierdzają podejrzenia wysuwane już wcześniej przez wielu naukowców. Zarówno szczepionki, jak i terapie monoklonalne są mniej skuteczne w walce z nowymi wariantami. Ich zdaniem to dowód na to, że konieczne będą modyfikacje szczepionek.
W badaniach nie uwzględniono wariantu wykrytego w Brazylii (P.1/B.1.1.28), ale zdaniem naukowców można podejrzewać, że będzie reagować podobnie, jak południowoafrykański. W obu zaobserwowano mutację E484K (Eeek), która ucieka spod odpowiedzi immunologicznej. Autorzy pracy tłumaczą, że w najbliższej perspektywie pojawią się kolejne warianty, a w nich mutacje, które mogą powodować, że konieczne będzie zmodyfikowanie dostępnych szczepionek.
"Jeśli rozprzestrzenianie się wirusa będzie trwało i nagromadzą się bardziej uciążliwe mutacje, możemy zostać skazani na ciągłe ściganie ewoluującego SARS-CoV-2, tak jak to robiliśmy od dawna w przypadku wirusa grypy" - wyjaśnia dr Ho. "Musimy powstrzymać replikację wirusa, a to oznacza szybsze wypuszczanie szczepionki i stosowanie środków łagodzących, takich jak maseczki i dystans fizyczny. Zatrzymanie rozprzestrzeniania się wirusa zatrzyma rozwój dalszych mutacji" - dodaje ekspert.

link 

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PHARMENA 3,17% 6,50 2022-05-18 09:24:34
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.