Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  8,60 zł , zmiana od tamtej pory: -4,65%

XTB - 4 tygodnie od info o kosmicznych wynikach - czas kolarzy mija

Zgłoś do moderatora
Przeanalizowałem sobie właśnie statystyki 19 ostatnich sesji, które miały miejsce od czasu "kosmicznych wyników" XTB z 27.04.
Wnioski:
- kursowi spółki i zaufaniu akcjonariuszy najbardziej zaszkodziły oczywiście fundy, które najpierw urządziły sobie window dressing na koniec kwietnia, a następnie doprowadziły do sprzedaży pakietowej. Wywołało to szaleństwo na akcjach w okresie 27.04-07.05 i "rozedrgało" kurs - średnia dzienna zmienność kursu w tych dniach wynosiła +/- 17%,
- od 8.05 kurs zaczął się uspokajać, ale jego zmienność zauważyli kolarze, którzy postanowili spekulować na nadzwyczajnej niestabilności dziennych kursów XTB,
- zakończony dziś tydzień notowań przyniósł wreszcie względne uspokojenie kursu - dzienna rozpiętość min-max osiągnęła wreszcie normalny poziom +/- 6%, co zaowocowało wyraźnym odwrotem spekuły i przyniosło powolny (choć nieznaczny) wzrost kursu względem poprzedniego tygodnia. Istotne jest, że w ubiegłym tygodniu nigdy nie pojawiła się w notowaniach XTB 7-ka z przodu,
- wolumen obrotów wyraźnie spada - w obecnym tygodniu łączny wolumen wyniósł 3,35 mln (co jest wynikiem niższym od DZIENNEGO obrotu w pierwszych dniach po wynikach z 27.04).

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
XTB -2,15% 8,20 2020-05-28 17:01:46
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.