Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  62,34 zł , zmiana od tamtej pory: -11,13%

wzrosty - równiejszy dostęp do informacji co na to KNF co na to prezes

Zgłoś do moderatora
już wiadomo pod co tak rosło

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO

Raport bieżący nr22/2018

Data sporządzenia: 2018-07-25
GRUPA LOTOS

Temat
Szacunki skonsolidowanych wyników operacyjnych Grupy LOTOS S.A. za 2 kwartał 2018 roku

Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.

Treść raportu:
W związku z powzięciem przez Zarząd Grupy LOTOS S.A. w dniu 25 lipca 2018 roku informacji o wstępnych, szacunkowych skonsolidowanych wynikach z działalności operacyjnej Grupy Kapitałowej LOTOS za 2 kwartał 2018 roku Spółka podjęła decyzję o ich przekazaniu do publicznej wiadomości :
• Szacunkowe skonsolidowane przychody ze sprzedaży - 7,53 mld PLN
• Szacunkowy skonsolidowany zysk operacyjny (EBIT) - 0,89 mld PLN
• Szacunkowy skonsolidowany zysk operacyjny powiększony o amortyzację (EBITDA) - 1,08 mld PLN
• Szacunkowy skonsolidowany zysk operacyjny wg metodologii LIFO powiększony o amortyzację po wyłączeniu zdarzeń jednorazowych (oczyszczona EBITDA LIFO) - 0,82 mld PLN ; w tym: 1. Szacunkowa oczyszczona EBITDA LIFO segmentu produkcji i handlu - 0,58 mld PLN 2. Szacunkowa oczyszczona EBITDA LIFO segmentu wydobywczego - 0,24 mld PLN.
Zaprezentowane wielkości mają charakter szacunkowy i mogą ulec zmianie. Publikacja skonsolidowanego raportu za 1 półrocze 2018 roku nastąpi 9 sierpnia 2018 roku.
Podstawa prawna Art. 17 ust. 1 MAR – informacje poufne.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
LOTOS 0,36% 55,40 2021-06-23 17:03:13
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.