Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  14,25 zł , zmiana od tamtej pory: -0,70%

wzrosty cen kukurudzy

Zgłoś do moderatora
Wzrost cen kontraktów terminowych pszenicy i kukurydzyDIF Broker - Biznes
23 maj 2019, 14:15

W ostatni poniedziałek USDA podało informację, iż amerykańscy farmerzy na skutek sztormów, wysiali mniej pszenicy i kukurydzy w odniesieniu do historycznej średniej za taki sam okres.Przykładowo na 12 maja, tylko 30% z tegorocznej kukurydzy zostało posadzonych, czyli dużo mniej niż średnia, która wynoi 66%, podaje USDA.Jak widać na poniższych wykresach kontraktów terminowych na kukurydzę oraz pszenicę, oba wykresy znajdują się w trendzie wzrostowym oraz przełamały ostatnie pozimy szczytów. Wzrosty są zbieżne z ogłoszeniem przez USDA, iż ilość wysianej kukurydzy jest najniższy od 1980 ( data pierwszej ewidencji), a wysianie pszenicy znajduje się poniżej statystycznej średniej.
  • wzrosty cen kukurudzy Autor: ~corn

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
IMCOMPANY -1,05% 14,15 2019-11-15 14:24:39
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.