Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  2,95 zł , zmiana od tamtej pory: -5,69%

wzrost rzychodów ze sprzedaży o 15,8 %, 8% wzrost ilości

Zgłoś do moderatora
wzrost cen surowc.na rynku, przełoźy się na wzrost cen sprzedaży a tym samym na wzrost rentowności i zysku w kolejnych kwartałach

"Miniony okres to dla grupy rekordowe przychody ze sprzedaży produktów w wysokości 301,1 mln zł, zwiększające ubiegłoroczny rezultat o 15,8%, a także wysoka marża brutto na sprzedaży na poziomie 17,8% oraz blisko 8% wzrost ilości sprzedanych produktów. Wzrost przychodów to efekt zarówno większego wolumenu, jak i wyższych cen sprzedaży, które podążają za cenami surowców. Tendencja stale rosnących cen chemikaliów, w tym przede wszystkim tlenku etylenu, będącego pochodną cen ropy naftowej, a także cen alkoholi naturalnych, widoczna już w pierwszym kwartale, utrzymywała się także przez cały drugi kwartał 2021 r. Z kolei spadek rentowności to przede wszystkim efekt wzrostu cen su
rowców na rynku, którego w krótkim okresie nie można było przełożyć bezpośrednio na wzrost cen sprzedaży" - czytamy w liście zarządu załączonym do raportu.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
PCCEXOL -0,14% 2,78 2021-11-26 16:48:55