Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  1 939,00 zł , zmiana od tamtej pory: 14,29%
Nieduży. Będzie za to duża zmienność. W piątek indeksy w USA rosły dynamicznie na zakończeniu sesji ale to raczej chęć funduszy do zniwelowania spadku tygodniowego. Ten wzrost nastąpił przy rosnącej rentowności obligacji, która przewyższyła średni zysk z dywidend spółek giełdowych. Słaby złoty odstrasza zachodnich inwestorów a reforma OFE powoduje małe obroty na GPW. Nasze ceny w przypaku banków i nafciarzy są już dość wysokie. Dziwna jest też wysoka cena ropy naftowej mimo wzrostu wydobycia w Iranie i Libii. Działają tutaj komunikaty OPEC o ograniczeniach wydobycia. Koniec zimy w USA oraz wyższe ceny spowodują wzrost wydobycia ropy w USA a cena spadnie i to dynamicznie. Złoty powinien spaść do euro poniżej 4,50 bo nie mamy deficytu obrotów z zagranicą a blisko jest pomoc z Unii dla pokrycia covidowych strat.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
FW20 1,00% 2 216,00 2021-12-01 17:04:59
Brak wiadomości dla danej spółki
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.