Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  14,45 zł , zmiana od tamtej pory: -61,25%

wyniki za 3 kwartał 2018 - komentarz

Wynik ogólnie na pewno jest niezły. Dla tych co grali jednak wyłącznie pod wynik za ten kwartał, może być lekkim rozczarowaniem.

Diabeł tkwi jednak w szczegółach, a w wynikach ewidentnie widać koszty związane z integracją przejętych spółek, gdzie jeszcze nie było oczekiwanego poziomu przychodów, a określone koszty trzeba było już ponieść. Stąd najpewniej spory wzrost kosztów ogólnego zarządu (w które wchodzi wiele różnych kosztów, a nie tylko koszty zatrudnienia władz spółki). Poza tym wygląda, że pojawił się jakiś jednorazowy koszt finansowy na ok. 300 tys. zł. Gdyby nie to mielibyśmy wyraźną poprawę wyników względem 3Q 2017, a tak na poziomie netto mamy wynik zbliżony.

Mając na uwadze, że C/Z mamy na poziomie 7 - najniższy wskaźnik ze wszystkich spółek z branży i biorąc pod uwagę, że przed nami 4funKids i rozwój ecomerce, który ma dać już w przyszłym roku 15 mln zł, to jestem spokojny o przyszłość spółki i kolejnych wyników. Ci co grali wyłącznie pod wynik 3Q może i się rozczarowali, że na poziomie wyniku netto nie wyszło lepiej (ale na pozostałych pozycjach jest bardzo dobrze). Ci co grają pod całą tą układankę, którą tworzy spółka i pod rozwój spółki, to zapewne z pełnym spokojem poczekają do kolejnych okresów, a ja na pewno tak zrobie. Mnie interesuje co będzie za kilka kwartałów i mam nadzieję, że zobaczę podobny efekt jak ten po przejęciu Screen Network, gdzie na początku była chwila zwątpienia, bo spółka nie byłą aż tak zyskowna zaraz po przejęciu, a dziś jest to koło napędowe spółki. Tak samo pięknie rozwija się agencja reklamowa. Zarząd każdy przejęty/stworzony podmiot zamienia w złoto i głęboko wierzę, że podobnie będzie i tym razem. Stąd mój spokój.

Podsumowując - gotówki na koncie spółka dużo, przepływy operacyjne super, przychody ładnie rosną, EBIT 1,5 mln zł vs 1 mln zł, spółka dywersyfikuje biznes, wycena wskaźnikowa najniższa w branży medialnej, na wykresie średnioterminowy trend boczny w ramach głównego trendu wzrostowego, co dobrze wróży na przyszłość. Dla długoterminowych inwestorow raport jest bardzo dobrym potwierdzeniem, że obrana strategia przynosi efekty. Do uslyszenia po wynikach za kolejny kwartał. Odezwe sie wowczas ponownie.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
4FUNMEDIA -1,75% 5,60 2021-09-20 13:27:18
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.