Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  1,14 zł , zmiana od tamtej pory: 9,25%

Wyniki 3 kwartał - umowa z Iberdrola - decydujący 4 kwartał

Zgłoś do moderatora
Kilka uwag wynikających z raportu za 3 kwartał :

- po półroczu było 1.5mln zł straty czyli w 3 kwartale dołożyli 0.6mln zł
- jak przeanalizować ich komunikaty to w 4 kwartale weszła w życie umowa z Iberdrola co powinno im przynieść przychody a koszty już ponieśli we wcześniejszych okresach
- pytanie ile dostali gotówki w 4 kwartale z tytułu umowy na sprzedaż tych 350MW do Iberdrola ( moim zdaniem, przyjmując obecne ceny rynkowe to wartość umowy z Iberdrola kształtuje się na poziomie około 130mln zł przychodu dla Novavisu )
- przyjmując że w 4 kwartale koszty będą na podobnym poziomie jak w poprzednich okresach czyli około 0.7mln zł każdy 1mln zł otrzymany od Iberdrola w tym kwartale to czysty zysk dla spółki

Jeśli rozpoczeli realizację umowy z Iberdrola w 4 kwartale ( a tak wynika z komunikatów ), szacuję że powinni mieć 6.5mln zł przychodu ( ostrożnie zakładam 5% z całości kontraktu ). Przyjmując że koszty zostałyby na poziomie 3 kwartału, to dałoby im 5.8mln zł czystego zysku w 4 kwartale i 3.7 mln zł w całym roku.

Poczekamy i zobaczymy ale jestem umiarkowanym optymistą .

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
NOVAVISGR -5,70% 1,24 2023-03-24 16:47:08