Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  4,99 zł , zmiana od tamtej pory: -8,12%

Wycena względem przychodów

Zgłoś do moderatora
Po drugim kwartale 01C ma niecałe 7 mln PLN przychodu. W raporcie piszą o budowie 13,5 MW do zaksięgowania w tym roku finansowym, co powinno dać ok 40 mln PLN (zakładam 3 mln za MW). W sumie to dajej 47 mln PLN za ten rok finansowy.

Patrzę na wskaźnik cena do przychodu. Wg Biznesradar dla porównywalnego Photona i ogólnie dla sektora ecoeneria wynosi on ok 4 https://www.biznesradar.pl/spolki-wskazniki-wartosci-rynkowej/sektor:nc-eco,1,CPCurrent,2,2

Z tego wynika, że kapitalizacja 01C może wynieść 47 mln x 4 = 188 mln, co przy 16,4 mln akcji daje kurs 11,5 PLN. 

Na plus mogą dojść wspomniane w raporcie przychody ze sprzedaży projektów. Mają w przygotowaniu 600 MW. Czytałem że gotowy do budowy projekt 1MW to wartość ok 0,3 mln PLN, więc np. 100 MW dałoby 30 mln PLN. To podnosi kurs do prawie 19 PLN.

Na minus oczywiście mogą nie dowieźć tego co zapowiadają.

Na razie lipa z wynikami i z kursem, ta wycena T&T to wielki znak zapytania, ale chyba są przesłanki żeby przestało spadać, a nawet zaczęło rosnąć.

Dajcie znać co myślicie.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
01CYBATON -1,93% 4,58 2021-10-26 16:42:53
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.