Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  30,68 zł , zmiana od tamtej pory: 7,56%

wycena wedlug bos

Zgłoś do moderatora
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Kursy-akcji-Grupy-Azoty-i-Zakladow-Azotowych-Pulawy-absurdalnie-niskie-DM-BOS-7754234.html bos pisze ze cena absurdalnie niska ja zrobilem swoja prosta analize z danych . 40 procent kosztów surowcowych to koszty gazu ( https://www.stockwatch.pl/wiadomosci/przejecie-compo-expert-wzmocnilo-grupe-azoty-na-rynkach-zagranicznych-relacja-z-czatu,akcje,248514) ogólne koszty surowcowe to okolo 8mld wiec gaz to okolo 3 mld na oko mozna podzielic to na 4 kwartaly równo co daje koszt kwartalny rzędu 750 mln zloty . Cena gazu w 3 kw roku 2018 wynosila okolo 100 zl a w 3 kw 2019 okolo 60 zl (mozna sprawdzic) czyli na samym gazie w 3 kw 2019 zaoszczedzili 40% czyli okolo 300 mln zł to pomyslcie jaki moze byc wynik w 3 kw. Zauważam ze srednia cena gazu w 4 kw 2018 byla w okolicach 115 wniosek --- czekaja nas rekordowe wyniki grupy azoty . Ps cena akcji bedzie i tak taka jaka sobie ustalą sterowniki na tej spolce.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
GRUPAAZOTY -2,88% 33,00 2019-11-15 17:04:41
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.