Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  38,50 zł , zmiana od tamtej pory: 18,96%

Wycena spółki Enter Air - mamy info

Zgłoś do moderatora
Spółka wyceniona na 48,4 zł!

Analitycy DM BDM, w raporcie z 9 października podnieśli rekomendację dla Enter Air do "kupuj" z "akumuluj", a cenę docelową akcji do 48,4 zł z 41 zł .
Raport sporządzono przy kursie 37,5 zł.

"Wyniki 2Q’19 były znacznie powyżej naszych oczekiwań i liczymy na dalszą poprawę także w kolejnych kwartałach (z kluczowym 3Q’19). Doceniamy model biznesowy spółki, który jest oparty na współpracy z największymi tour-operatorami i stabilne wypłaty dywidend. Zwracamy uwagę na istotne dyskonto względem grupy porównawczej (wzrost wycen po upadku Thomas Cook) oraz na sprzyjające otoczenie makro" - napisano.
Analitycy oczekują, że przewoźnik zwiększy przychody w 2019 roku do 1,65 mld zł, a w 2020 roku do 1,85 mld zł. EBITDA według MSSF 16 sięgnie w 2019 roku 373 mln zł, a w 2020 roku 402 mln zł. Zysk netto ma w tym roku wynieść 87 mln zł, a w przyszłym roku 123 mln zł.
Materiał został opracowany przez Dom Maklerski BDM na zlecenie GPW w ramach Giełdowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego.

Autorem raportu, który został udostępniony 9 października o godzinie 14:35, jest Adrian Górniak.
Depesza jest skrótem rekomendacji DM BDM. W załączniku zamieszczamy plik PDF z raportem. Jest on też dostępny na stronie www.bdm.pl. (PAP Biznes)

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ENTER 1,78% 45,80 2023-09-29 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.