Forum Giełda +Dodaj wątek

Wycena rzeczywsta - min 2,9 pln/ akcje - cytat z parkiet

Zgłoś do moderatora
"

ok sprobujmy to zweryfikowac troszku:
1. podejscie ze taki fundusz powinien byc wyceniany ponizej wartosci ksiegowej jest od czapy. historycznie patrzac to takie fundy wyceniane sa srednio 3x WK, przy czym jest duza zmiennosc w zaleznosci od koniunktury
( w raporcie AFS http://www.afs-rating.pl/documents/MCI.pdf jest taki ladny wykresik ktory pokazuje cwk historycznie) - tzn jak jest hossa to sa bardzo wysokie, jak jest bessa szoruja dno.
takie podejscie oczywiscie ma sens - fundusze tego typu sa w stanie robic bardzo wysokie zyski w czasie hossy i jednoczenie mega straty w czasie bessy.


2. analizownie fundu "od dolu" bazujac na danych skonsolidowanych (vide dywagacje na temat hardexu) jest bez sensu (tylko patrzymy na jednostkowe)

3. wreszcie sama wycena -
+ aktywa notowane plus cash to obecnie jakies 120-130 baniek.
wartosc ta mozne kwestionowac co prawda (wycena internity i c2a budzi podziw jednakze z drugiej strony niektore papiery sa wycenione nisko (np. hardex) wiec suma sumarum ta wartosc pewnie jest ok.

+ ok 60-70 baniek w aktywach nienotowanych
- tutaj z jednej strony sa jakies kwiatki w stylu cartridge czy invento,
- ale z drugiej inwestycje pre ipo pewnie sa ponizej wartosci realnej (np. dominium). patrz case awbudu - 12 baniek vs wycena 31 na gieldzie
- wycena exorigo upos - tutaj oczywiscie sprawa jest skomplikowana, ostatnie komunikaty daja troche swiatla. wyglada na to ze chca odkrecic deala. prawdopodobnie ok. 20 baniek ten "quasi elzab" jest warty.

podejscie w stylu "ten shit jest wart 0" jest dosc bezsensowne (niby dlaczego?)

+ naleznosci ok. 30 baniek
nie wnikajac w szczegoly (cholera wie co to jest) obstawiac nalezy ze warte to jest pewnie 50 % wartosci

-
suma = ok 220 baniek. dobra konserwatywnie zalozmy ze 200.
minus 57 baniek zobowiazan
masz 143 mio jak w morde strzelil

(czyli 2,9 na akcje) "

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
IMPERA 8,64% 0,83 2019-12-06 16:00:45
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.