Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  32,50 zł , zmiana od tamtej pory: -13,54%

wycena - jaka wlasciwie jest?

Zgłoś do moderatora
:) zwrociliscie uwage na wycene i zalozenia do niej? (str 4 raportu)... wycenę zrobili w oparciu o dyskontowanie przewidywanych strumieni pienieznych - czyli jakies tam prognozy zrobili na 5 lat z tego wyszly im przeplywy - wiadomo ze kasa za 5 lat jest niej warta niz dzis - wiec zdyskontowali przyszle przeplywy do obecnej wartosci... wyszlo im 40 zeta per akcja...
i teraz clue.. jak kazdy wie - wartosc zdyskontowanych przeplywow zalezy od przyjetej stopy dyskonta - IPOPEMIE te 40 zeta wyszlo przy zalozeniu ze.... - oczekiwana stopa zwrotu z kapitalu wlasnego to 7,3% :) pytanie za 100 punktow - kto z was oczekuje zarobku w skali roku na poziomie 7,3% ? :) ja oczekuje zdecydowanie wiecej ;)
podstawcie sobie tylko do wyliczen swoja oczekiwana stope zwrotu zamiast tych 7,3% i zobaczycie ile powinna kosztowac 1 akcja abyscie sredniorocznie zarabiali na SNT tyle ile oczekujecie :) :)
tylko nie spadnijcie z krzesla jak juz sobie to policzycie :)

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
SYNEKTIK -1,06% 28,10 2021-10-22 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.