Forum Giełda +Dodaj wątek

wybrane ciekawoski z aportu

Zgłoś do moderatora
---Zasoby gotówkowe Spółki na koniec grudnia 2010 roku wyniosły 17.4 miliona euro. Dług netto na ten sam dzien wynosił
tylko 2.7 miliona euro i spadł w porównaniu do ubiegłego kwartału.

---Straty na poziomie rozliczen podstawowych surowców w sytuacji gdy nastepował wzrost ich cen, a take
pogorszenie sie mixu sprzedaowego, co kosztowało 2.8 miliona euro.
Naley jednak podkreslic, e znaczaca czesc tych czynników miała wpływ jednorazowy i moliwy do odzyskania w srednim
terminie

---Strategia rozwoju Spółki zakłada wprowadzenie kilku nowych produktów w celu zdywersyfikowania przychodów ze
sprzeday. Jak to pokazano w tabeli sprzeday w ujeciu wolumenowym czterokrotny wzrost produkcji nowych produktów w
porównaniu do roku 2009 dobrze ja ilustruje i jest potwierdzeniem przyjetej strategii.

---ACE 4C realizuje obecnie szereg projektów badawczych ukierunkowanych na doskonalenie procesu produkcyjnego,
projektowanie i rozwój produktów. Niektóre z tych projektów realizowane sa we współpracy z odbiorcami, uczelniami
technicznymi oraz centrami technologicznymi.

---1) dalsza odbudowa zapasów po drastycznej jej redukcji głównie w 2009 roku, oraz 2) rosnacy eksport do
Chin

---Kredyt zostanie wykorzystany przez Grupe w celu czesciowego zrefinansowania i spłaty obecnie posiadanych
kredytów zaciagnietych bezposrednio przez wszystkie trzy spółki produkcyjne. Znaczaco wpłynie to na poprawe sposobu
zarzadzania gotówka w grupie, obniy całkowite koszty finansowania długiem oraz umoliwi swobodny przepływ gotówki w
Grupie ACE.---

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ACE 0,18% 15,98 2015-12-22 01:00:00