Forum Giełda +Dodaj wątek

wszystko zgodnie z planem

Zgłoś do moderatora
IMC rozpoczęła żniwa zbóż ozimych 4 lipca. Zbiory zaczęły się w Połtawskim regionie, a w kolejnym tygodniu prace ruszyły w gospodarstwach położonych w północnej części kraju - w Czernichowskim i Sumskim regionie (klaster Czernichów, Sumy i Nosowka).

Pierwsze wyniki plonów są wyższe od planowanych. Na dzień 12 lipca ukończone zostały prace na 26 proc. powierzchni zasianej pszenicą, a średnia wydajność sięga 5 ton na hektar podczas gdy prognozowano 4,5 t/ha. Dla porównania w ubiegłym roku wydajność pszenicy wyniosła 4,4 t/ha przy średniej dla Ukrainy 2,8 t/ha. W tym roku Spółka zbiera pszenicę z ok. 10 tys. ha, co stanowi 8 proc. całości areału uprawnego Grupy w tym sezonie. Władze IMC planują zakończyć zbiory pszenicy na początku sierpnia.

- Sprzedaż połowy planowanych plonów już zakontraktowaliśmy po cenach wyższych niż w ubiegłym roku. Dobre, pierwsze wyniki żniw pozwalają nam potwierdzić realizację prognozy finansowej na 2013 r. zakładającej wzrost przychodów i zysku EBITDA o 70 - 90 proc. - powiedział Alex Lissitsa, prezes IMC.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
IMCOMPANY -1,88% 20,90 2021-01-27 16:38:44
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.