Forum Gospodarka i polityka +Dodaj wątek

Wojownicy Naryji. Zbrojne ramię prawicy....

Zgłoś do moderatora
Polska prawica bije rekordy bigoterii. W sobotę grupa religijnych fanatyków spotkała się w bazylice w Niepokalanowie, gdzie z mieczami w rękach przyjmowała komunię i przysięgała wierność Maryi i Jezusowi. Grupa nosząca nazwę „Wojownicy Maryi Only4Men” podzieliła się zdjęciami z uroczystości na portalach społecznościowych. Z zamieszczonych fotografii wynika, że członkami grupy są przede wszystkim młodzi mężczyźni. Mężczyźni zostali uroczyście „pasowani” na nowych Wojowników Maryi. W trakcie wydarzenia miecz określony został „symbolem bezwzględnej walki z grzechem i szatanem  ”.   Katoliccy fundamentaliści odwołali się również do postaci św. Michała Archanioła, który jest – według nich – „generałem wojsk anielskich”.  Wielu internautów uznało Wojowników Maryi za oszołomów. Wśród komentarzy przeważają negatywne, których autorzy bezwzględnie ośmieszają ultrakatolickich wojów.
„Chrystus nauczał Kochać i być pacyfistą a te zakute łby są przeciwieństwem tego co nauczał Chrystus” – odważnie przyznał jeden z komentujących użytkowników Facebooka. „Fajne show, ja jednak wolę spacery z rodziną niż danie siebie na pośmiewisko” – dodała inna osoba. Wśród krytycznych komentarzy, nie zabrakło także głosów poparcia dla paramilitarnych Rycerzy Maryi. Polska pod obecnymi rządami w mentalny sposób cofa się do wieków średnich…Źródło: natemat.pl
Czy „prawdziwi patrioci” co tak chcą Boga, gdy na nabożeństwie pada: przekażcie sobie znak pokoju. Odpowiadają „śmierć wrogom ojczyzny” i wyciągają prawą rękę? Ci fanatycy w jednej ręce trzymają różaniec, w drugiej miecz, krzyż mają na piersi, nienawiść w sercu, a na ustach Jezus Maryja. Wkrótce inkwizycja, stosy, i polowanie na czarownice nas czeka!?
  • Wojownicy Naryji. Zbrojne ramię prawicy.... Autor: ~hipPIS
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl