Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  2,60 zł , zmiana od tamtej pory: -30,77%

Wniosek o udzielenie informacji dotyczących spółki poza Walnym Zgrom,

Zgłoś do moderatora
Wniosek o udzielenie informacji dotyczących spółki poza Walnym Zgromadzeniem (art. 428 § 6 k.s.h.)
 
Akcjonariusz może zgłosić żądanie udzielenia mu informacji dotyczących spółki poza obradami Walnego.
Zarząd ma w tym zakresie jednak uznaniowość – może udzielić takich informacji o ile nie wyrządzi to szkody spółce, spółce z nią powiązanej lub zależnej (gównie chodzi tutaj o tajemnice przedsiębiorstwa, tajemnice techniczne, handlowe, organizacyjne). Zarząd może jednak również odmówić udzielenia takich informacji.
Zarząd musi pamiętać, że na kolejnym WZA, w dokumentacji przedkładanej takiemu WZA zarząd zobowiązany jest ujawnić na piśmie informacje, które udzielił takiemu akcjonariuszowi poza walnym.
  • Wniosek o udzielenie informacji dotyczących spółki poza Walnym Zgrom, Autor: ~Zaniepokojony

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
FAM 11,11% 1,80 2018-02-19 15:28:13
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.