Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  10,06 zł , zmiana od tamtej pory: -17,10%

wirusy są najczęstszą przyczyną zapalenia mięśnia sercowego

Zgłoś do moderatora
W zapaleniu mięśnia sercowego obserwowane są różnego stopnia nacieki komórek immunokompetentnych w obrębie tkanki serca. W ostrej fazie zapalenia mięśnia sercowego dochodzi do uszkodzenia i rozpadu kardiomiocytów wskutek replikacji wirusa, a także do uszkodzenia i obrzęku komórek śródbłonka naczyń serca oraz upośledzenia przepływu w mikrokrążeniu czego następstwem jest niedokrwienie mięśnia sercowego.

https://www.rynekzdrowia.pl/Serwis-Kardiologia/Prof-Szygula-Jurkiewicz-wirusy-sa-najczestsza-przyczyna-zapalenia-miesnia-sercowego,220945,1014.html

Cząsteczka 1-MNA reguluje pracę śródbłonka naczyniowego i pomaga w zachowaniu równowagi jego funkcji wydzielniczej. Śródbłonek naczyniowy to pojedyncza warstwa komórek wyścielająca wewnętrzne ściany naczyń. Choć wielu z nas, nie jest nawet świadomym jego istnienia, śródbłonek jest największym gruczołem wydzielania wewnętrznego u ludzi, który przez lata postrzegany był głównie jako bariera pomiędzy krwią i mięśniami naczyń. Dziś wiadomo, że jest on narządem pełniącym ważną funkcję w utrzymaniu prawidłowej homeostazy naczyń. Badacze śródbłonka mówią, że jest on prawdziwym dyrygentem układu krążenia! – dodaje dr Wieczorkowska i tłumaczy, że wyniku zaburzenia czynności śródbłonka może rozwinąć się miażdżyca, a w jej wyniku – dojść do zawału albo udaru mózgu.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PHARMENA 0,48% 8,34 2022-01-14 16:35:37
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.