Forum Banki +Dodaj wątek

Windvest/Janvest S.A.

Zgłoś do moderatora
Pro Cons Firma Janvest S.A. nie reguluje swoich zobowiązań wobec Pro Consulting sp. z o.o. sp.k. od czerwca 2017 tłumacząc koniecznością kompensowania strat z innych umów…

Ręce opadają…

W rozmowie z jej „Pełnomocnikiem” p. Piotrem Schmude (właściciel) usłyszałem, że nie ma pieniędzy i musi wpierw sprzedać kilka przewłaszczonych nieruchomości… (komentarz zbędny).

Pewnie dlatego powstał Windvest (powiązany na stronie z Janvest.pl), którego strukturę prawną p. Schmude konsultował z Pro Consulting sp. z o.o. sp.k. i który to ponad ½ roku procedował zakup farmy wiatrowej z umową wstępną włącznie, na którą nie miał pieniędzy. Jak powyżej opisane, powstał Windvest, którego oferta inwestycyjna to absolutne dno, łącznie z błędami ortograficznymi. Do wglądu u Pro Consulting.

Pieniądze od inwestorów mają być wpłacane na warunkach: 25% z inwestycji dla Windvest/Janvest, a 100% ceny (jakiej ceny?) elektrowni płacą inwestorzy w zamian za obietnicę 8,15% rocznego zysku z wiatraków, których zakup nie doszedł do skutku!

Podobno obiecać - to nie grzech...

Jeśli piszą o wiatrakach, które mają w zabezpieczeniu, to jest to branie kredytu pod zastaw samochodu, pożyczonego od sąsiada… brawo Janvest!

Bardzo proszę angażować prawników przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy z Janvest/Windvest w celu sprawdzenia jej aktywów i sposobu ich pozyskania, ponieważ warunkowa umowa przewłaszczenia nie jest aktem własności, pod który można zbierać kapitał z rynku wypuszczając obligacje! Proszę dać sobie wystawić przed inwestycją pisemną opinię od prawnika, iż wszystko jest ok, względnie opisanie ryzyk związanych z tą inwestycją, nawet jeśli to kosztuje – warto!

O tym, że watro sprawdzić w google.pl: janvest/windvest opinie – nie trzeba chyba wspominać.

Jako Pro Consulting szczerze odradzamy inwestowanie w Janvest / Windvest poddając pod wątpliwość, iż Windvest jest ostatecznym właścicielem (nie warunkowym) jakiegokolwiek wiatraka, poza tym na rynku oferty o co najmniej 50% lepsze. 

Jeśli zabezpieczone wiatraki wrócą do pożyczkobiorcy, zainwestowana kwota w Windvest nie ma zabezpieczenia i jest problem... 

W razie pytań: info@pro-cons.eu.

Powyższa opinia nie jest kierowana przeciwko Prezesowi, p. Jan Hinz, którego szanuję, aczkolwiek sądzę, że nie do końca zdaje in sobie sprawę z zakresu jego odpowiedzialności za to, co robi p. Piotr Schmude (właściciel i pełnomocnik Janvest/Windvest)

Pozdrawiam serdecznie!  
  • Windvest/Janvest S.A. Autor: ~ProConsulting
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl