Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  98,50 zł , zmiana od tamtej pory: 106,09%

“Wiedźmin” to największy sukces polskiego przemysłu gier wideo

Zgłoś do moderatora
WIEDŹMIN W KRAKOWIE. ANIA KARWAN ZAŚPIEWA PARTIE SOLOWE!
Dobre wieści dla wszystkich fanów gier i przygód "Wiedźmina". Podczas Video Games Music Gala w ramach Festiwalu Muzyki Filmowej usłyszymy suitę z "Wiedźmina 3".
Autor: MUZOTAKT.pl
 
https://muzotakt.pl/wp-content/uploads/2018/01/wiedzmin-696x464.jpg

Specjalna wersja suity Wiedźmin została premierowo wykonana podczas tegorocznego Festiwalu FIMUCITÉ na Teneryfie. Gościem tego wydarzenia był Marcin Przybyłowicz, kompozytor i  dyrektor muzyczny CD Projekt Red.
Po gorącym przyjęciu na Teneryfie, będzie można usłyszeć ten niezwykły utwór (Wiedźmin 3 ) w Tauron Arenie Kraków podczas kolejnej edycji Festiwalu Muzyki Filmowej.
Partie solowe wykona znana już festiwalowej publiczności Ania Karwan, a wśród wielu znakomitych gości na gali pojawią się również kompozytorzy suity: Piotr MusiałMarcin Przybyłowicz i Mikołaj Stroiński.
– Dzięki popularności “Wiedźmina” nie tylko promujemy polską kulturę, kreatywność i świetną interdyscyplinarną opowieść. Mamy 
także znakomitą szansę na promocję polskiej muzyki w świecie – zaznacza Robert Piaskowski, dyrektor artystyczny Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie.
“Wiedźmin” to jeden z największych sukcesów polskiego przemysłu gier wideo, zaś tytułowy bohater wykreowany przez Andrzeja Sapkowskiego należy do najbardziej rozpoznawalnych i najpopularniejszych postaci w branży.
Pierwsza część komputerowej sagi została wydana w 2007 roku i zapoczątkowała międzynarodowy sukces CD Projekt Red.
Suita do gry “Wiedźmin 2: Zabójcy Królów” skomponowana przez Adama Skorupę i Krzysztofa Wierzynkiewicza premierowo zabrzmiała podczas 4. edycji FMF w Krakowie.
Najnowsza odsłona komputerowej sagi – “Wiedźmin 3: Dziki Gon” – została wydana przez studio CD Projekt Red w maju 2015 roku.
Przy projekcie pracowało półtora tysiąca osób, a jej produkcja pochłonęła ponad trzysta milionów złotych. W zaledwie 6 tygodni po premierze gra sprzedała się w 6 milionach egzemplarzy.
Marcin Przybyłowicz zaś jest najczęściej słuchanym polskim kompozytorem w serwisie Spotify. Koncert “Wiedźmin 3: Dziki gon” zarejestrowany podczas 9. FMF dostępny jest w sprzedaży w wersji cyfrowej m.in na platformie YouTube.
Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie to jedno z najważniejszych wydarzeń tego typu na świecie. 11. edycja rozpocznie się 29 maja i potrwa do 5 czerwca 2018.

https://muzotakt.pl/42355/wiedzmin-w-krakowie/

  • “Wiedźmin” to największy sukces polskiego przemysłu gier wideo Autor: ~nagan

Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją. Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
CDPROJEKT -3,24% 203,00 2018-07-19 17:04:28
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.

Przemek Barankiewicz - Redaktor naczelny portalu Bankier.pl

Jesteśmy najważniejszym źródłem informacji dla inwestorów, a nie musisz płacić za nasze treści. To możliwe tylko dzięki wyświetlanym przez nas reklamom. Pozwól nam się dalej rozwijać i wyłącz adblocka na stronach Bankier.pl

Przemek Barankiewicz
Redaktor naczelny portalu Bankier.pl