Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  2,35 zł , zmiana od tamtej pory: -56,17%

Widmo bankructwa i brak perspektyw

Zgłoś do moderatora
Odnoszac sie bezposrednio do piatkowej publikacji wynikow finansowych za pierwszy kwartal roku 2015, uwage nalezy zwrocic na wplaty gotowkowe ktore w tym okresie wyniosly zaledwie 12 782 tys pln. w porownaniu do 19 283 tys pln. identycznego okresu roku 2014. Firma PRESCO przyzwyczaila nas do tego, ze przez ostatnie dwa lata nie zachwycala wynikiem na poziomie netto. W swoich sprawozdaniach finansowych, Zarzad Spolki wielokrotnie informowal o zmianach modelu biznesowego, o selektywnej polityce inwestycyjnej, czy ekspansji na rynek rosyjski. Wszystkie te kluczowe zmiany mialy odmienic losy spolki. Po przeszlo dwoch latach nieudolnych zmian, obecnie firma nie potrafi generowac operacyjnych przeplywow gotowkowych. Obecnie generowane przez firme koszta operacyjne pozostaja na poziomie bilansujacym wplywy gotowkowe. W te wakacje firma ma do wykupienia 10 mln obligacji a pozostale 35 mln pln w roku 2017. W miedzyczasie realizowany jest projekt nowego biurowca z kredytu inwestycyjnego co dodatkowo wyczerpuje mozliwosci inwestycyjne. Brak srodkow pienieznych uniemozliwia firmie zakup nowych portfeli a w przypadku braku nowych inwestycji nazywa sie to mianem selektywnej polityki inwestycyjnej. Realia obecnej kondycji firmy jak rowniez widmo potencjalnego bankructwa mozliwego juz w te wakacje, przyczynia sie do tego, ze poziom 2 pln jest potencjalnie mocno przewartosciowany i tylko kwestia czasu w ktorym firma osiagnie cene ponizej 1 pln za akcje.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
YOLO -0,96% 1,03 2021-06-24 11:14:21
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.