Forum Giełda +Dodaj wątek

wezwanie na Delko?

Zgłoś do moderatora
Czy Emperia ogłosi wezwanie na Delko?
Aneta Wieczerzak-Krusińska 18-09-2011, ostatnia aktualizacja 18-09-2011 23:52
Emperia chce kupić większościowy pakiet akcji dystrybutora chemii i kosmetyków – dowiedział się „Parkiet”. Spółki odmawiają komentarza


źródło: GG Parkiet
+zobacz więcej
Z informacji „Parkietu" wynika, że kierujący Emperią Artur Kawa rozmawia z jednym z głównych akcjonariuszy Delko, które jest notowane na GPW i wyceniane na około 28 mln zł. Chce nakłonić też innych współwłaścicieli spółki, by sprzedali swoje udziały w wezwaniu, które może ogłosić. – Plan przejęcia Delko jest już w głowie szefa Emperii. Wstrzymują go na razie sprawy związane z sytuacją Tradisu (wciąż trwa spór z Eurocashem o kontrolę nad tym podmiotem – red.). Według tego scenariusza lubelska spółka ogłosiłaby wezwanie na całość lub 66 proc. akcji Delko po uprzednim dogadaniu się z jego głównymi akcjonariuszami. Jako zachętę chce zaoferować cenę wyższą niż rynkowa (w piątek za akcje Delko płacono po 4,65 zł) – twierdzi nasze źródło.

Teraz pięciu głównych akcjonariuszy Delko ma łącznie ponad 67 proc. akcji.

Całość w Gazecie Giełdy Parkiet

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
DELKO 0,97% 10,40 2019-12-12 13:06:34
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.