Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  39,00 zł , zmiana od tamtej pory: 10,77%

Ważne info dla gamedev

Zgłoś do moderatora
20.12 jest zmiana Wig Games na Wig Games5 - warto poczytać. Takie cos zaczyna hossę.

Teraz spójrzmy:

1. Bardzo wysoki kurs dolca i euro
2. Rok bessy
3. Inne gałęzie napompowane na maxa
4. Wszędzie odpalają znowu lockdowny
5. Wig Games mocno rośnie kiedy wig20 mocno spada
6. Battlefield porażka - największa konkurencja Farm51. Farm51 ważny najwięcej na NC. Także Farm up NC up, Nc up - gaming up.
7. Rockbridge podejrzewany o to, że ucieka z gamedev - wchodzi w BTC Studios. Co to oznacza, że RB zbierał/zbiera gaming a nie go wywala. Tutaj hipoteza: kurs na 10zł był trzymany przez RB (skupował)
8. Morgan Stanley przyznaje, że warto inwestować w tech, ale tam gdzie jest tanio np. w Polsce
9. Wojna - jak zwykle straszak, ale i tak uderza tylko w firmy nastawione na Polskę. Gaming nastawiony jest na świat.
10. Historia - spółki gamedev zawsze (jeżeli nie zbankrutowały) wracały przynajmniej do ceny IPO a nawet topów, nawet taki Boombit po spadku na 5 wrócił na 30, kiedy każdy wie co to za lipa ;)

Ale najważniejsze - zmiana Wig Games. WG zacznie od zera. Nie będzie oporów... a wystarczy spojrzeć jak zwalono TEN (gdzie wszyscy analitycy potwierdzają, że jest mega zaniżony), PLW (przed rekordowym raportem), 11bit pod Frospunk2, Cdp nowe konsole i Thorgal. Normalnie w Wig Games mamy opory, teraz opory znikną i można cisnąć nową hossę. Takich zmian nie robi się "od tak sobie", dmki/anale/fundy po prostu zapakowały się w tani gaming i będą w 2022 pompować. Ponadto pewnie za Cig wejdzie CRJ albo inna zdołowana spółka - która przed sobą ma duże pole do rośnięcia (cig jest prawie na topach).

Teraz dla Pyr:

1. Najniższa wycena spółki, której 1 lub więcej gier jest w pierwszej setce wishlist
2. Najmocniejsze community względem cap (discord + liczba wątków na Steam)
3. Niedługo premiera Dinozaur Fossil, beta OM, a w q2 2022 EA OM.
4. Jedna z max 4-5 gier, która może być hitem gamedev, a nie jest w ogóle wyceniona przez kurs (inne to ww3 Farmy, dinos reborn GIF, hunter od Ulg, Unholy od Duala) i Builder Sim (Lmg)
5. Spadek 82.5% od topu (żadna spółka nie spadła niżej spekulacyjnie, jedynie te, które podejrzewane były o bankrutctwo)
6. Sporo ludzi na różnych forach, twitterach, discordach piszą o OM. Większość czeka aby wskoczyć. Każdy czeka aby wejść, a obroty małe.

Także uważam, że tutaj już długo nie będą zaniżać kursu, bo ciśnienie będzie teraz narastać.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PYRAMID 2,86% 43,20 2022-01-19 11:38:56
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.