Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  147,00 zł , zmiana od tamtej pory: 19,73%

Warunki sukcesu wszystko.pl - biznes i analityka

Zgłoś do moderatora
Poniżej punkt widzenia osoby z branży (projekty IT) oraz biznesowego użytkownika Allegro (osobiście zainteresowany sukcesem w końcu jakiejś konkurencji). Są to sprawy niby banalne, ale jakoś wszystkie dotychczasowe konkurencyjne próby ich nie ogarniały.
 
1. Platforma handlowa konkurencyjna dla Allegro jest wyczekiwana jak deszcz na pustyni, musi być jednak faktycznie konkurencyjna, to znaczy powinna oferować nie gorsze funkcjonalności niż Allegro, na lepszych warunkach biznesowych/finansowych - tu finansowo sprawę dobrze na początek zaczyna zerowa marża, pytanie czy nie będzie jakiś niespodzianek zniechęcających jak np. koszty utrzymania oferty na platformie.

2. Powinien być łatwy proces importu oferty z Allegro, często jej zbudowanie (wystawienie) to wielomiesięczny kosztowny proces. Przykładowo typowa księgarnia Allegro ma od kilku do kilkuset tysięcy wystawionych pozycji. Podobnie sklepy z częściami samochodowymi itp.

3. Powinny być zróżnicowane formy dostępu, dla zarejestrowanych, niezarejestrowanych, o różnym stopniu ochrony danych osobowych.

4. Zaletą byłoby systemowe połączenie płatności i wysyłki, wraz z czymś w rodzaju SMART w Allegro.

5. Powinny być dostępne wszelkie formy wystawiania towaru, kup teraz, licytacja (mile widziane automaty do licytacji), oraz zwykłe ogłoszenia.

6. Nie powinno być ingerencji w sposób opisu i prezentacji oferty sprzedawców

7. UWAGA! Wyciągać wnioski dlaczego innym nie udało się stać konkurencją dla Allegro. Nawet taki potentat jak ebay się spalił. Odpowiedź jest następująca: arogancja lub wydumane pomysły. Uważali, że skoro są taką marką to po wejściu ludzie uklękną i na kolanach do ebay przyjdą. Przyjdą biorąc niedopracowany produkt (na rynek polski), o funkcjonalnościach i warunkach finansowych gorszych niż Allegro, i w ogóle dostosują się do ich "filozofii". Użytkownicy Allegro zajrzeli, ocenili i stwierdzili beznadzieja, drugiej szansy nie było. Nie tworzyć swoich filozofii, z myślą, że klienci się dostosują, nie myśleć o jakiś niszach czy innym podejściu - tylko dać to czego rynek pragnie.

8. Oczywiste to wyżej? To czemu nikt tego jeszcze nikt nie zrobił? Tyle lat czekamy. Zagadka stulecia.

Na razie tyle. Ponieważ mam zamiar już wkrótce się zarejestrować jako sprzedawca na wszystko.pl, sądzę, że będę od czasu do czasu dzielił się tu swoimi uwagami jak to działa.

Potencjał jest ogromny, pytanie czy CMR to udźwignie, czy poleci w górę, i czy da sobie i nam zarobić (jeszcze nie mam, ale jestem w blokach startowych).

 

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
COMARCH 0,00% 176,00 2023-11-30 17:01:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.